© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Emre Bekişoğlu’nun Kayak Rotası

Emre Bekişoğlu’nun Kayak Rotası

Emre Bekişoğlu kayak tatillerinde Val D’isere’de bulunan La Folie Douce partilerinden çok keyif alıyor…

Bu yılki kayak tatilinizi planladınız mı?

Kayak rotamda Mart sonunda arkadaşlarımla birlikte gideceğim İtalyan Alpleri programı var. Daha önce fırsat bulamadığım ama adını çok duyduğum Val Gardena’da kayak yapmayı düşünüyoruz.

Türkiye’de kayak için hangi rotayı tercih ediyorsunuz?

Sarıkamış Kars’ı seviyorum. Turizm açısından Katalkaya ve Uludağ gibi merkezlerin gerisinde kalmış olması Sarıkamış’ı özel yapan şey. Doğallığın ve bölgenin otantikliğinin önüne geçilmemiş. Kuş cıvıltıları ve kristal beyaz karlar arasında uzun pistlerde kayıyorsunuz. Oteller daha butik. Belki 5 yıldızlı değiller ama samimi ve sıcaklar… Yerlisi cana yakın ve sıcakkanlı. Ayrıca gittiğiniz zaman Rus Çariçesi’nin kış köşkünü görebilir, donmuş buzun üstünde at arabalarıyla gezebilirsiniz. Annem ve babamla beraber 6 yaşımdan beri gittiğim bir yer Kars… Herkese de öneririm. Sarıkamış’ı gören tekrar gitmek istiyor. Havaalanından oteller bölgesine ulaşım çok kolay. Kars’tan sonra, gitmekten zevk aldığım yer ise, Kartalkaya.

Peki yurt dışında?

Orada opsiyonlar çoğalıyor. Amerika’da Colorado, Fransa Avoriaz ve İsviçre’de Meribel, Courchevel, St. Moritz, Avusturya’da Kitzbühel, Leh. Sömestr tatillerinde ailem ile birlikte epey bir yere gitme şansım oldu. Türkiye de karıyla, merkezleriyle ve samimiyetiyle çok güzel ama yurt dışında kayak tatili yapmak da hoşuma gidiyor. Dokusuna zarar verilmemiş kasabalarda, küçük butik otellerde kalıyorsunuz. Örneğin; Avoriaz’da araba yok. Sabah otelinizin önünden geçen faytonların çıkarttığı seslere uyanıyorsunuz. Belki bunu bir gün Türkiye’de de gerçekleştirebiliriz…

Partileri ve eğlence hayatıyla öne çıkanlar hangileri?

Partilerinde en çok zevk aldığım Val d’Isere’de bulunan La Folie Douce. Partilerdeki yaş ortalaması 20-30 civarı… Partiler akşamüzeri 5 gibi başlayıp akşama kadar devam ediyor. Courchevel’den ve Meribel’den kayarak ve teleferikle La Folie Douce’a da gidebilirsiniz. Onun haricinde Nammos da partileriyle ilgi uyandırır her zaman! Burada daha lounge havası var; insanlar öğle saatlerinde ellerinde içecekleriyle gezerek sosyalleştikleri bir yer… En güzel barlar ise bence Avusturya’daydı; Kitzbühel’deki mekanları öneririm.

Kayak kıyafetlerinde hangi markanın ürünlerini tercih ediyorsunuz?

Bogner ve Moncler diyebilirim.

Yaz tatili mi, kış tatili mi?

Tabii ki ikisinin de yeri ayrı… Sıcak iklimleri severim ve dolayısıyla yaz tatilini kış tatiline tercih ederim ama yine de iki farklı iklimde yapılan tatilin de kendince güzellikleri var. Yazın, güneşin sıcaklığı ve denizen ferahlığını yaşayabilirken, kışın bembeyaz karlarla geçen bir günden sonra, şöminenin karşısında içleri ısıtan bir ortamı yaşayabiliriz…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.