© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Çiçek Güney’in Tatil Rotası

Çiçek Güney’in Tatil Rotası

Sayısız snowboard şampiyonluğu bulunan Çiçek Güney, son yıllarda Türkiye’nin en uzun pistlerinin bulunduğu Erciyes’i tercih ediyor…

Kayak deyince Türkiye’nin akla gelen ilk isimlerindensiniz… Bu yılki programınız yaptınız mı?
Bizim için sezon başladı bile, sezonu Palandöken/Erzurum’da açtım, Erciyes/Kayseri’de devam edeceğiz.

Kayak için Türkiye’de hangi rotayı tercih ediyorsunuz?

Eskiden hep Uludağ olurdu tercihimiz, hatta 3 yaşımdan itibaren kışları neredeyse her hafta sonumuzu orada geçirirdik. Ancak son yıllarda, Erciyes’te yapılmış büyük yatırımlar sonrası, Türkiye’nin en uzun pistleriyle, Magna Hotel’in açılmasıyla ve aynı zamanda Çiçek Güney Snowboard Kulübü’nün Erciyes’te olması nedeniyle tercihimiz Erciyes oldu.

Peki yurt dışında?
Yurt dışında sevdiğim bir sürü merkez var; off-pist kaymak ve daha sportif bir kayak tatili için Chamonix, eğlence ve kayak bir arada olsun derseniz ve özellikle de Türkiye’den arkadaşlarınızla karşılaşıp birlikte keyifli bir tatil geçirmek isterseniz Courchevel, çok şirin kayak kasabasıyla Kitzbuhel veya Val d’İsere, Milano’da alışveriş yapmayı aratmayan Cortina D’Ampezzo veya güneşli ve romantik St. Moritz ve yazın kaymak için kesinlikle Zermatt veya Hintertux tercih ettiğim merkezler arasında.

Çocuklar için de uygun olan rotalar neresi sizce?

Henüz çocuğum yok ama olursa kesinlikle Club Med zinciri en doğru adres. Özellikle Valmorel veya Les Arcs’takini öneririm.

Partileri ve eğlence hayatıyla öne çıkanlar hangileri?
Courchevel, daha sofistike bir eğlence için tercih edilirken, La Folie Douce Meribel veya La Folie Douce Val d’İsere after-ski partileriyle çok meşhur ve eğlenceli.

Kayak kıyafetinde hangi markanın ürünlerini tercih ediyorsunuz?
Birkaç farklı markayı tercih ediyorum. İçlikler için; Falke, kayak tulumu için; Perfect Moment, kayak pantalonu için; Vist, kayak montu için; Moncler, wind stopper için; Mammut, hoodie’ler için; Burton, Goggle için; Oakley ve kask için; Poc.

Yaz tatili mi, kış tatili mi daha mutlu ediyor sizi?

Dağlarda çok mutlu hissediyorum kendimi ama hayatının çok büyük bir kısmı dağlarda geçen biri olarak şaşırtıcı olsa da aslında soğuğu sevmem, dolayısıyla deniz ve plaj da fena fikir değil!

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.