© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

MBFW İstanbul | Çiğdem Akın

MBFW İstanbul | Çiğdem Akın

1970 yılında İstanbul’da doğan Çiğdem Akın yıllardır moda sektöründe profesyonel tasarımcı olarak yer almaktadır.
Profesyonel çalışma hayatına 1988 de büyük Türk tekstil markası Vakko’da başlayan Çiğdem Akın, 16 yıl boyunca Vakko bünyesinde oluşturulan pek çok markanın kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmıştır. 2004 yılında kendi adıyla yarattığı markası “Çiğdem Akın”ı sınır ötesine taşıyarak bir dünya markasına doğru biçimlendirmek için tasarım yolculuğuna devam etmektedir. 2006 dan itibaren yurt dışındaki seçkin fuarlara katılmaktadır.Tasarımlarını yarattığı atölyesinde, “Çiğdem Akın” markası için çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda sektörün lider markalarına tasarım desteği vermektedir. Çiğdem Akın, genellikle koleksiyonu yaratma aşamasında sıradışı kuplar kullanmaktadır. Dolayısıyla kullandığı renkler ve kuplar zamansız bir trende öncülük etmektedir. Çiğdem Akın tasarımları her sezon rahatlıkla kullanılabilecek parçalardır ve her bedene uygun bir stil sunmaktadır.
Çiğdem Akın markası Amerika, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere birçok ülkede tasarım butiklerinde satılmaktadır. Çiğdem Akın İstanbul Fashion Week’de bu güne kadar “Sihirli Dokunuşlar”, “Equine”, “Ada” ve “Inferno” isimlerinde dört defile gerçekleştirmiştir. Çiğdem Akın MBFWI’da kapsamında 2014-15 Sonbahar-Kış sezonu için “Purgatorio-Araf” isimli koleksiyonunu sunmuştur..

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.