© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Eğlence Hayatına Yön Veren

Eğlence Hayatına Yön Veren

Kişinin sosyal çevresini geliştirmesinin ve kendisine yatırım yaparak elde ettiği entelektüel seviyesiyle, bulunduğu ortamlarda dikkat çekmesinin öneminden bahseden Mert Vidinli; başarılarından modaya, popüler kültürden ünlülerin evlerine, merak edilenleri MAG Okurları için yanıtladı.

Eğlence dünyasına adım atmaya ilk olarak ne zaman karar verdiniz? Çıkış noktanız ne oldu?

Ankara’da üniversite yıllarımda hem okur hem de çalışırdım. Popüler genç tayfadan olmamdan ötürü o dönemin popüler bar ve gece kulüplerinde çalıştım. En büyük şansım, Emre Ergani ile sektöre girdikten sonra İzzet Çapa ve Metin Fadıllıoğlu’yla devam edip Doğuş Grubunda hizmet veriyor olmak. Ardından Bodrum ve İstanbul geldi. Hızlı bir geçiş oldu benim için.

Şu an bulunduğunuz noktaya gelene kadar ne gibi zorlukları aştınız? Başarılı olma yolundaki adımlarınız nelerdi?

Zorluk olarak nitelendireceğim tek şey zamansız olmaktı aslında, çünkü İstanbul’da yaşamak istiyorsanız birçok işi aynı anda yapıyor olmanız gerekiyor. 7/24 online bir yaşantım vardı. Sektörde çalışmak istediğiniz insanları belirlemek, ailenizin desteğini arkanıza almak ve diğer yeteneklerinizle harmanlamak oldukça mühim. Ben hem yazarlık yaptım hem işletmecilik hem de markalara danışmanlık verdim. Çok şapkalı işlerim vardı. Bir yandan da sosyal çevrenizi geliştirmeniz, girdiğiniz çevrelerde entelektüel seviyenizle de dikkat çekmeniz için sürekli kendinize yatırım yapmanız gerekiyor. Kazandığımı da hep kendime yatırdım diyebiliriz.

Yaratıcılık konusunun influencer’lıktaki yeri nedir? Gerekli bir yetenek mi?

Influencer’lık son yıllarda bizleri kapsayan bir meslekmiş gibi olsa da benim sosyal medya gücüm yıllar öncesinde de Twitter fenomenliği sayesinde vardı, Facebook’ta binlerce kişi ile kurulan ağ ve dijital haber sitelerinde yaptığım yazarlıkla fikrimi kitlelere ulaştırıyordum. Ardından da on yıl süren Sabah gazetesi yazarlığı. Yani bugün benim için söylenen influencer mesleki tanımı çok eskilere dayanıyor.

Stilini en çok beğendiğiniz ünlü kim? Nedenini açıklar mısınız?

Stilini dönem dönem beğendiklerim var. Trendlere göre harmanlanan, sürekli şekil değiştiren giyim tarzı benlik değil. Yıllardır ben siyah giyinirdim, şimdi renklerle yeni barıştım ama siyah hep rengim, vazgeçilmezim olmuştur. Kadınlarda Yasemin Özilhan, Derin Mermerci klasik cevabım olacak. Erkeklerde ise Tolga Sezgin diyebilirim.

Günümüzde popüler kültürün, üzerine kurulu olduğu alan hangisi?

Popüler kültür, fast fashion ve yeme içme sektöründe ağırlıklı olarak etki gösteriyor. Artık müdavim kültürü özellikle yeme içme sektöründe kalmadı. İstanbul’da belirli bir kesim, trendleri belirliyor. İstanbul’da her haftanın gündemi ayrı. Reyting sisteminde yaşıyor gibiyiz. Özellikle benim sektörümdeki influencer’lar ve trend belirleyenler; moda, sanat gibi akımların parçası olanlar… Zorlu bir maratonda gibiyiz.

Yaz döneminde hangi tatil yerlerini ziyaret ettiniz? Nasıl geçti?

Yazım ağırlıklı olarak Bodrum’da geçti. İstanbul’la yarışacak hızdaydı. Hem yeni açılan mekânlar hem de marka davetleri ile yaz gündemimiz yoğundu. Dinlendim mi yoruldum mu anlamadım. Bir de Mykonos’u tercih ettim.

 Modayı takip ediyor musunuz? Günümüzde modayı takip etmenin önemi nedir?

Moda dediğim gibi ruh hâlimle orantılı ama gardırobu ağırlıklı olarak siyah olan birisiyim. Daha çok çanta ve ayakkabıya yatırım yaparım.

Evlerini ziyaret ettiğiniz ünlülerden en ilginç detaylara sahip olan kimdi? Eğlenceli anılarınızdan birkaç tane paylaşır mısınız?

Evlerini ziyaret ettiğim arkadaşlarımda en çok dikkat ettiğim; dekorasyon detaylarında sanattan ne kadar faydalandıkları, ne kadar çok esere evlerinde yer verdikleri; çünkü konfordan daha çok, evin sanatla bütünleşmesinden yanayım. Hem bir öğreti hem de yatırım aracı.

Şu an neler yapıyorsunuz?

Şu an danışmanlık şirketim, birçok sektörde faaliyet gösteren özellikle kozmetik, yeme içme gibi alanlardaki markalara danışmanlık veriyor. Onların iletişim planlamalarında etkin rol oynuyorum.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.