© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Dr. Özge Banu Öztürk Kışın Görülen Cilt Problemleri

Dr. Özge Banu Öztürk Kışın Görülen Cilt Problemleri

Soğuk ve sert geçmesi beklenen bir kış kapıda. Özellikle karasal iklimin yaşandığı Anadolu’da bazı cilt problemleri mevsimsel olarak artış gösterebiliyor ve yaşam kalitemizi düşürüyor. Kimileri ekim-kasım aylarında nem aşıları, mezoterapi gibi uygulamalar ile yüz, boyun, eller gibi kurumaya meyilli bölgeleri destekleyerek kışa hazırlık yaptı ama yoğun çalışma temposu herkese bu fırsatı verememiş olabilir. Hâlâ geç kalınmış değil. Derin bir nefes alıp ertelediğiniz problemlerinize kalıcı ve pratik çözümler araştırabilirsiniz. Dermatoloji Uzmanı Dr. Özge Banu Öztürk; kış aylarında sık görülen problemleri ve hızlı sonuç veren çözümleri anlattı…

ğer “Bölgesel yağlanmam ve selülit problemim var, biraz da sıkılaşsam.” diyorsanız; altı haftalık, yağ parçalayan HIFU ve zayıflama robotu programını öneriyoruz. Kış aylarında selülit ve bölgesel yağlanma problemi artar. Çok doğaldır, çünkü havaların soğumasıyla beraber metabolizmamız yavaşlar, yağ depolanması artar. Kadınlarda gıdık, karın, kalça, basen, kol gibi problemli bölgelere; erkeklerde gıdık, karın, bel bölgelerine, önce tek seans HIFU ile yağ parçalama ve sonrasında LIFU ile sıkılaşma programı uygulamak mümkün. İnatçı selülit durumunda, beş ila on gün arayla dört ila altı seans zayıflama robotu uygulaması sonucunda bir ya da iki bedene ulaşan sıkılaşma, selülitlerde silinme elde ediliyor. Özellikle sezaryen ve doğum sonrası sarkmış ve gevşemiş karın, iç bacak, diz üstü bölgelerde LIFU ile tek seansta sıkılaşma etkisi gözle görülüyor. Vücudunuzdaki anti-aging etki, anında hissediliyor.

Eğer “Soğuk havalarda spora ara vereyim ama kaslarım da zayıflamasın istiyorum.” diyorsanız; size Teslaformer ile kas güçlendirme, koruma programını öneriyoruz. Kış aylarında artan yağlanma eğilimi ile spor yapma isteksizliği yaşayabiliriz. Fonksiyonel manyetik stimülasyon teknolojisi kullanarak, kaslarda supramaksimal kasılma ile otuz dakika boyunca, odaklanılan kas grubuna etkili fiziksel egzersiz imkânı sunan Teslaformer cihazı ile bölgesel olarak karın, kalça, bacak, kol kasları desteklenebilir ve kaslarının zayıflamasına engel olabilirsiniz.

“Cildim yağlı, siyah noktalarımdan ve sivilce izlerinden mutsuzum.” diyorsanız; size karbon peeling, akne maskesi ve mezoterapi programını öneriyoruz. Akne ve gözenek, her mevsim ve her yaş grubunda gördüğümüz bir problem. Kış aylarında, soğuk havalarda özellikle beslenme şeklimizin yağlı ve şekerli besinlere kayması ile artabilir. Bu programda, karbon peeling ile gözenekler daraltılıyor, yağlanma kayboluyor ve yüzeysel lekelerde belirgin açılma gözlemliyorsunuz. Her seansın sonunda akne maskesi uygulanıyor. Böylece cildiniz sıkılaşıyor, yağ salgısı kontrol ediliyor, aydınlanıyor, siyah nokta ve sivilce izleriniz büyük oranda azalıyor. Karbon peeling; güneş ile etkileşmeyen, leke oluşumuna yol açmayan bir yöntem olup kış aylarında rahatlıkla uygulanabiliyor. Akne maskesi sonrası akne skar oluşumunu önlemek ve mevcut izleri onarmak, cildin nem ve mineral ihtiyacını gidermek için mezoterapi yapılıyor. Bu programda akne oluşumu önleniyor, mevcut akneler gideriliyor, izler onarılıyor. Yedi ila on dört gün arayla ortalama beş seans yapıyoruz.

Eğer, “Yüzümde sarkma, ödem var; alın, göz çevremde mimik kırışıklıklarım belirdi.” diyorsanız; acısız, ameliyatsız, Biodermogenesi programını öneriyoruz. Elektromanyetik dalga ve vakum teknolojisi ile cilt hücrelerini uyaran, enerji veren ve kolajen, elastin yapımını arttırarak sıkılaştıran, kan ve lenfatik dolaşımı uyaran, ödem çözen, eski dolgulara bağlı yüzdeki yorgun görünüm ve şişliği gideren, sarkmaları ve çizgileri azaltan bir uygulama olan Biodermogenesi yöntemi; yüz, boyun, dekolte, eller, göğüs, karın, kollar, bacaklar gibi tüm vücut bölgelerinde uygulanabilir. Yanık izi ve ameliyat izi, sivilce izleri ve cilt çatlaklarında oldukça başarılıdır. Cilt gençleştirmede kırışıklık ve sarkmanın iyileştirilmesinde yine yan etkisiz, acısız, kansız bir uygulamadır. Hemen her yaşa ve her mevsimde uygulama yapılabilir.

Yüz bölgesine altı seans, haftada bir ila iki uygulama yapılır ve etkileri birinci aydan itibaren görülmeye başlar. Bu programı isterseniz toksin ve gençlik aşıları ile zenginleştirilebilir.

Eğer “Bu kış gözaltlarım çok kurudu, çöktü ve koyu halkalar başladı. Sabah aynaya baktığımda mutsuz oluyorum.” diyorsanız; size gözaltı ışık dolgusu veya somon DNA aşısı öneriyoruz. Bu tedaviyle tek seansta gözaltındaki çökmeler giderilirken, göz çevresinde aydınlanma ve lekede açılma elde ediyorsunuz, bakışlarınız ışıltı saçıyor. Eğer önceden yapılmış dolgu uygulaması varsa somon DNA aşısı, göz çevresindeki problemlerin tümünü hafifletebiliyor. Kapaklardaki sarkmalar gideriliyor.

Eğer “Havalar soğudu ancak, tüm yıl devam eden aşırı terleme problemim var.” diyorsanız; size Botulinum toksin uygulaması öneriyoruz. Botulinum toksin, bölgesel terleme olan, koltuk altı, saçlı deri, alın, yüz, dekolte, eller, ayaklara; cilt içine uygulandığında, ter bezlerinin sıcak, emosyonel stres gibi uyarılara bağlı olan anormal ter salgılamasını altı ila on ay gibi uzun süreler kontrol altına alabiliyoruz. Botulinum toksin bir ilaç olduğundan, tabii ki sadece uzman hekim tarafından yapılabiliyor.

Eğer kış aylarında “Ellerim kuruyor, çatlıyor, egzama oluyorum ve el üstündeki çizgilerim belirginleşti.” diyorsanız; size gençlik aşısı öneriyoruz. Gençlik aşıları, konsantre hyalüronik asit ve peptitler içerir. Bu aşılar tek seansta, eller, dekolte, boyun gibi toksin ve kalıcı dolgu uygulamalarının yapılamadığı bölgelerde, üç ila altı aya ulaşan nemlilik, ince çizgilerin kaybı ve parlaklık ile gençleşme elde etmenizi sağlayabilir. Uzun süreli nem desteği sağlayarak kışın artan kuruluk ve egzama probleminin oluşumunu önleyebilir ve iyileşmesine destek olabilir. Son zamanlarda popüler kolajen aşıları ile mineral aşı yine el cildini yaşlanma karşıtı desteklemektedir.

“Kalıcı epilasyon için ideal mevsim geldi, hangi cihazla epilasyon yaptırmalıyım” diyorsanız;

erkeklerin sakal üstü, sakal altı, ense, sırt ve göğüs bölgelerine, kadınların da tüm vücut bölgelerindeki istenmeyen tüylerine; Alexandrite, Diod, ND yağ lazer seçenekleriyle kırk beş ila altmış gün arayla kalıcı lazer epilasyon yapılıyor. Lazer epilasyonu kış aylarında rahatlıkla yapıyoruz. Biliyorsunuz  lazer uygulamaları yazın tatile gitmeden yoğun güneş banyosu almamış iken yaptırılmalı. Eğer bronzlaştıysanız, solaryuma girdiyseniz ya da yaz aylarında yapılması lekelenmeye sebebiyet verebiliyor.

Eğer, “Kış aylarında saçlarım döküldü ve cansızlaştı.” diyorsanız; size saç somon DNA aşısı öneriyoruz. Saç için özel geliştirilen somon DNA aşısı konsantre hyalüronik asit ve polinükleotid içeriği ile kökünde saç yapımını uyarıyor, peptitler ile kısa zamanda mevsimsel dökülmeyi durduruyor ve saçları canlandırılıyor.

Tabii ki önemli bir not da ekliyoruz: Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olmamak için cildinizi dermatologlara emanet edin, çünkü cildiniz aslında vücudunuzun en büyük organı diyoruz. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.