© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Ankara’nın Merkezinde Bir Spor Tesisi Arena Sports

Ankara’nın Merkezinde Bir Spor Tesisi Arena Sports

TOBB Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan Arena Sports’un Genel Müdürü Mustafa Bora Kavaklıoğlu, kendisinden de bahsederek tesisin niteliklerini ve özelliklerini MAG Okurlarına aktarıyor…

rena Sports olarak TOBB Üniversitesi kampüsü içerisinde 21.000 m2 alana sahip bir spor kompleksini yönetmekteyiz. Çukurambar, Armada ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesine yürüme mesafesinde, merkezî bir konumda bulunmaktayız. Aslında bu uzun bir yolcuğun hikâyesi. Bu yola babam ve kardeşimle beraber çıktık. Babam Ali Kavaklıoğlu uzun yıllardır basketbol camiası içinde yönetici ve antrenör olarak önemli işler başarmış emekli bir öğretmen ve spor adamı; ayrıca tesisimizin geçmiş on beş yılda müdürlüğünü üstlenmiş deneyimli bir yönetici. Kardeşim Berent ise, yirmi yıldır profesyonel basketbol oyuncusu olarak millî takımlar ve Eurolig dahil tüm lig ve yaş gruplarında başarı göstermiş, camiada tanınan, sevilen bir sporcu. Yeni girişimimizle birlikte tesis bünyemizde genç sporcuların eğitimine yönelik bir akademi açarak antrenörlük ve eğitmenlik kariyerine de başlamış oldu. Ben ailemde herkesin sporla ilgilenmesi sayesinde güzel bir çocukluk geçirdiğime inanıyorum. İki ebeveynim de Ankara’nın en önemli eğitim kurumlarından TED Ankara Kolejinde öğretmendi ve ben de öğretmenlik mesleğini TED Ankara Koleji ve ardından Nesibe Aydın okullarında yapma şansı buldum. Bunun dışında Rönesans Holding bünyesinde yaklaşık on yıla yakın alışveriş merkezi yöneticiliği deneyimim oldu. Antrenörlük, sporculuk ve tesis yönetimi konularında uzun süre çalıştıktan sonra tüm bu tecrübelerimi birleştirebileceğim bir iş kurarak yoluma devam etmeyi tercih ettim. Özetlemek gerekirse; tesisin hem yönetiminde hem spor organizasyonlarında ailece aldığımız sorumlulukla işlerimizi profesyonelce ama amatör bir ruhla yürütüyoruz.

Arena Sports’a gelecek olursak, diğer tesislerden bizi ayıracak çok önemli iki farkımız var. Biri; iki bin kişiyi ağırlayacak kapasitedeki basketbol sahamız, ki Avrupa kupası dahil resmî lig maçları oynanıyor. Bir diğeri; Ankara’nın en büyük ve temiz tam olimpik yüzme havuzumuz. Güler yüzlü ve deneyimli ekibimizle, hizmet kalitemizi artırdık ve fark yarattık. Kadromuzla, yeni projelerimizle, sürekli gelişen, kendini yenileyen bir Arena Sports vizyonundan bahsetmek mümkün. Tüm bunların yanı sıra kapalı tenis kortu, fitness alanları, reformer pilates stüdyosu, zumba, pilates, yoga grup derslerinin yapıldığı stüdyo alanı, boks ringi, jimnastik salonu, ayrıca sauna, Fin hamamı ve kafemizin bulunduğu, üyelerimizin birçok sportif sosyal aktiviteyi gerçekleştirebileceği çok yönlü bir işletmeyiz.

Her yaştan sporcuya kapılarını açan, yüzlerce amatör sporcu yetiştiren hocalarımız sayesinde çeşitli spor branşlarıyla tanışan öğrencilerimiz bizlerin gururu oluyor. Yarı profesyonel ve profesyonel sporculara, antrenörlere, bireysel ve takım olarak kendilerini rahat, güvende hissettirdiğimiz her an için mutluyuz. Bu işletmecilik anlayışıyla tanışmak için herkesi Arena Sports’a bir kahve içmeye davet ediyoruz. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.