© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Özge Banu Öztürk: Plaj Vücudu Kıştan Hazırlanır

Özge Banu Öztürk: Plaj Vücudu Kıştan Hazırlanır

Hızlandırılmış bölgesel zayıflama ve diyet programlarıyla alınan sonuçların beklentileri karşılamayacağını belirten Uzman Dermatolog Özge Banu Öztürk, kilo verme ve sağlıklı bir görünüme sahip olmada kullanılan, zayıflama robotu ve ozon saunasına dair merak edilenleri paylaşıyor…

Gerek hareketin kısıtlanması gerek güneş maruziyetinin azalması sonucu hormonal ritmin değişmesi ile kış aylarında herkeste yağlanmaya ve kilo artışına eğilim oluyor. Bir de psikolojik olarak eğilim varsa sonuç, bölgesel veya genel yağ birikimi ve kas kütlesinin azalması…

Her kış sezonu yaşadığımız bu kilo artışı döngüsü belki genç yaşlarda bahar sonundaki bir ila iki aylık spor ve beslenmenin düzeltilmesiyle kırılırken; kırk yaş üstünde, metabolik yavaşlama ile istenilen sonuçlar elde edilemiyor. Selülitsiz bacaklar, yağsız karınlar, sarkmamış kollara ne yaparsak yapalım kavuşulamıyor.

Danışanlarımda sıklıkla gözlemlediğim davranış; tatilden bir ya da iki ay önce selülit, bölgesel zayıflama ve diyet programlarına başvurmaları oluyor. Bir aylık hızlandırılmış programlar ile alınan sonuçlar beklentileri karşılamadığı zaman da kişiler, başlanan tedavileri tamamen bırakabiliyor

Aslında bilmeliyiz ki; metabolik problemler hızlı düzelemez. Selülit ve bölgesel yağlanma birer metabolik problemdir ve en az üç ila altı aylık yoğun uğraşlara ihtiyaç duyar. İşte bu yüzden plaj vücuduna hazırlık, kış ve bahar aylarında başlar.

Zayıflama robotu, beş ila on dört gün arayla, ihtiyaca göre dört ila on iki seansa kadar uygulanabilir. İşlem sırasında vakum ve rotasyona bağlı hafif hassasiyet hissedilebilir ve iki ila beş gün içinde geçen morarma olabilir. Her seansta bir ila dört santimetreye kadar bölgesel değişkenlik gösteren ölçülebilir incelme elde edilir.

Radyo dalgaları, cildi ısıtarak yeni kolajen yapması için de uyardığından, tedavi sonunda cilt sıkılaşması ve selülit, çatlak görünümünde belirgin azalma meydana gelir.

Zayıflama robotu, yağ aldırma ameliyatlarından sonra oluşan çekiniklik, cilt düzensizliğini ve vücut şeklini düzeltmek amacıyla da kullanılabilir. Selülit ve cilt sıkılaşması amacıyla yine dört ila on iki seansa kadar uygulanabilir.

Bedenin toksinlerden temizlenmesinin vücuttaki kronik yangının azaltılmasının, sağlıklı beslenmenin, doğru vitamin ve mineral takviyesi zayıflama programlarında önemli olduğunu biliyoruz. Özellikle detoks yapmak vücudu temizler. Eğer toksin atamazsak, kilo vermemiz zorlaşır ve selülit görünümü düzelmez. Detoks yaptığınız zaman bağışıklık sisteminizin üzerindeki baskı azalır ve sizi her türlü hastalığa karşı savunabilir.

Ozon sauna, cilt aracılığı ile tüm bedeninin toksinlerden arındırılmasını sağlayabilir. Boyundan aşağı, kapalı bir kabin içinde su buharından faydalanılarak ozon gazının cildin genişleyen gözeneklerinden geçişi ile, kan ozonlama tedavisi benzeri etkilerin görüldüğü bir tedavidir.

Ozon sauna nasıl etki eder?

 • Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını artırır.
 • Kan dolaşımı ile birlikte cilt ve organlar yenilenir, sıkı ve pürüzsüz görünüm kazanılır.
 • Daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt görülür.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kan ve lenf sistemi temizlenir.
 • Derinin üçüncü bir böbrek ya da ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışması sağlanır.
 • Canlanan bağışıklık sistemi ve sıcağın etkisi ile mikropları öldürerek enfeksiyon hastalıklarına karşı direnci arttırır.
 • Laktik asidi okside ederek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır.
 • Eklem ağrılarında ve kas rahatsızlıklarında iyileşme olur.
 • Hormon ve enzim üretimi normale döner.
 • Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.
 • Ferahlatıcı etkisiyle depresyon ve anksiyete üzerinde olumlu etkisi vardır. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.
 • Uykuyu düzenler.

Ozon Sauna Yararları

Detoks etkisi: Vücudumuzda biriken toksinlerin hızlı bir şekilde atılmasına terleme yöntemiyle yardımcı olur.

Dolaşımın hızlanması: Isı ve gazların etkisiyle kan dolaşımı hızlanır. Dokular daha iyi oksijenlendiği için tansiyon üzerine olumlu etkileri vardır.

Zayıflama: Artan beden ısısı, dolaşımın hızlanması ve ozon oksijen gazlarının etkisiyle vücutta kalori yakılmasına yol açar. Bir seans ozon sauna iki yüz elli ila beş yüz kcal harcanmasına neden olur. Yakılan kalori, çıkılan ısı ve kişinin beden özelliklerine, yaşına göre değişmektedir. Sadece ter yoluyla 500 gram civarında bir eksilme olur.

Selülit giderme: Cilt altında sıkışan yağ hücrelerinin parçalanması ve dolaşımın hızlandırılması etkisiyle selülit görüntüsünün kaybolmasını sağlar.

Ağrıların yok olması: Ağrıya neden olan; dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmesi, çeşitli sebeplere bağlı oluşan ödemler, dolaşım bozuklukları ve yetersizlikleridir. Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılması, ağrı hissinin yok olmasını sağlar.

Yaşlanma etkilerinin azalması: Geçen yıllar ve çeşitli etkilerle cildimiz her geçen gün biraz daha yaşlanır. Zararlı ışınlar, toksik maddeler derinin hücrelerinin yaşlanmasına, kurumasına ve buruşmasına neden olur. Uygun nem ve ozon oksijenin yardımıyla deri hücreleri daha sağlıklı hale gelirler. Yeni hücreler gelişir. Üst yüzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç, sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.

Tüm bunların dışında oksijen, beyin dokusunun beslenmesini sağladığından zihin daha iyi çalışır ve uykusuzluk, depresyon gibi şikayetlerin azalmasına da yardımcı olur.

Ozon sauna uygulamasında dikkat edilmesi gereken nokta; uygulama sonrası çok fazla sıvı kaybı olacağı ve mineral eksikliği yaşamamak için bol sıvı tüketilmesi gerektiğidir. Gerekirse, takviye mineral içeren ürünler kullanılmalıdır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.