© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Ölümsüz Anlar ve Bebeklerin Spa Keyfi: Bersal Photography Spa

Ölümsüz Anlar ve Bebeklerin Spa Keyfi: Bersal Photography Spa

Bebekler için spa ve konsept fotoğraf çekim hizmetleri veren Bersal Photography Spa kurucusu Berna Bersal, spanın bebek gelişimine olan katkılarını detaylarıyla anlatırken misyon ve hedeflerini MAG Okurlarına aktarıyor…

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz?

1991 yılında Ankara’da doğdum. Fotoğrafa olan ilgim çocukluk yıllarımda başladı. Daha sonra bu ilgim çok büyük bir tutkuya dönüştü. Bu tutkuyu da işime taşımak istedim. Ekonomi eğitimim esnasında, üniversitenin fotoğrafçılık kulübünde profesyonelliğe dair ilk adımları attım ve bu yıllar içerisinde İngiltere ve Fransa’ya dil eğitimi için gittiğimde fotoğrafçılık eğitimleri de alarak mesleğimin temel taşlarını oluşturmuş oldum.

Bersal Photography Spa’nın kuruluşundan bahseder misiniz? Hangi amaçla yola çıktınız?

Burada, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek istedim. Büyük bir merkezde, bebek konsept fotoğrafçılığı ile bebek spa merkezini tek çatı altında birleştirdim. Bebek stüdyosu bölümümüzde bebeklerimizin ve ailelerimizin konsept fotoğrafları çekilirken, spa bölümümüzde ise bebeklerimize floating ve masaj hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Bebeklerimiz için zengin içerikli bir aksesuar odası hazırladık. Ailelerimiz, sınırsız konseptler içerisinden istedikleri konsepti, kıyafeti ve aksesuarları seçebiliyor. En özel ve en keyifli anlarını profesyonel şekilde ölümsüzleştirmek ise bizlere kalıyor. Sadece içtenlikle gülümsemeleri şahane kareler elde etmemiz için yeterli oluyor.

Merkezinizde ne tür hizmetler vermektesiniz? Müşterilerinize neler sunuyorsunuz?

Annelerimiz ile, hayatlarının en heyecan verici dönemlerinde bir araya geliyoruz. Hamile çekimleri ile başlayan serüvenimize doğum ve taburcu çekimleri, yenidoğan çekimleri, yaş çekimleri ile devam ediyoruz. Bu çekimlerle beraber bebeklerimizi spa bölümümüzde de misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Spa bölümümüzde yüzme, hidroterapi ve masaj ile bebeklerimiz rahatlıyor, ailelerimiz ise huzur buluyor.

Ebeveynler bebeklerini spaya getirirken nelere dikkat etmeliler?

Bebeklerimizin göbek bağı düştüğü andan itibaren spaya gelebilirler. Erken dönemde gelmenin en büyük avantajı gaz ve kolik sancılarının önüne geçmek olacaktır. Yüzmek; sindirim ve solunum sistemlerinin gelişmesine destek olarak rahatlamalarını sağlayacaktır.

Spa seanslarımız esnasında kullanılacak tüm malzemeleri tek kullanımlık olarak biz temin ediyoruz. Ailelerimizin sadece bebeklerinin özel çantasıyla gelmeleri yeterli olacaktır.

Spa seanslarınız hakkında bilgi verir misiniz? Bir spa seansı ne kadar sürüyor?

Bebek spa bölümümüzde; Türkiye’nin ilk ve tek yeni nesil jakuzi sistemini kullanmaktayız. 0-12 ay ve 0-36 ay arası bebeklerimizin boy ve kilo ölçülerine göre tercih edebileceğimiz iki farklı jakuzimiz bulunmakta. Bebeklerimizin sağlığı ve güvenliği düşünülerek tasarlanan yeni nesil jakuzilerimiz, bebek sağlığına uygun su sıcaklığının seans boyunca sabit kalmasını sağlıyor.

Jakuzilerimiz bebeklerimize özel olarak doldurulup her seans sonrasında boşaltılıyor. Bebek yüzücülerimiz için merkezimizde bulunan jakuzilerimizin her ikisinde de hidroterapi özelliği bulunmakta. Yeni nesil jakuzilerimizde bulunan hidroterapi özelliğinin ve seans sonrası uygulanan bebek masajının bebeklerimiz için çok sayıda faydası var. Bunları şöyle sıralayabiliriz: Dolaşım, sindirim ve solunum sistemini düzenler; kolik sorununun etkilerini azaltarak, iyileşmesine fayda sağlar; uykunun düzene girmesi kolaylaşır; sudaki direnç ile kas ve iskelet sistemini geliştirir; suyun göğüs kafesine uyguladığı basınç akciğerlerin gelişimini artırır; denge ve koordinasyonu geliştirir; psikolojik ve sosyal gelişimi destekler; bağımsızlığı ve özgüveni artırır; ebeveyn ile bebek bağını güçlendirir; bebek yüzücüler üstün kas kontrolleri ve gelişmiş koordinasyonları sayesinde daha erken yaşta yürümeye başlarlar.

Aynı zamanda bebek spa bölümümüzde, tüm kutlama organizasyonlarında ailelerimizle birlikteyiz. Bebeklerimizin; kırk uçurma, ay kutlamaları, dişim çıktı ve yaş partilerini organize ediyoruz. Bu anlarda profesyonel olarak fotoğraf çekimi yapıyor ve mutluluk dolu anlarını ölümsüzleştiriyoruz.

Fotoğraf çekimlerinde nasıl bir yol izliyorsunuz?

Bebek haberini alan annelerimizin mutluluğuyla çekimlerimize başlıyoruz. Hamilelik çekimlerimizde annelerimizin karınlarının büyümesini aydan aya ölümsüzleştiriyoruz. Süreci, doğum ve ardından da yenidoğan konsept çekimleri takip ediyor. Fotoğraf çekimi öncesi ailelerimizle bir araya gelerek nasıl bir şey hayal ettiklerini dinliyorum. Bebeğimizin yaş aralığına göre her zaman bir öncekinden daha iyisini hedefleyerek ve ailemizin de isteklerini göz önünde tutarak konseptler hazırlıyoruz.

Bebeklerimiz bir yaşına gelene kadar ara dönem çekimlerimiz devam ediyor. Aylık gelişimlerine birlikte tanıklık ediyoruz. Bir yaşından sonra ise yaş çekimlerimizle hem stüdyomuzda hem de bahçemizde çalışmalarımıza devam ediyoruz. İçeriğimizde aile çekimlerimiz de yer alıyor. Bütün bunlar albümlerde bir araya geldiğinde ölümsüz bir sanat eseri olarak ailelerimizle birlikte yaşamaya devam ediyor. Fotoğraf; anı dondurmak, sonsuzlaştırmaktır. Hızla büyüyen bebeklerimize ömür boyunca bakacakları hatıraları bırakmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Pandemi kapsamında aldığınız tedbirler neler?

Açıldığımız günden itibaren merkezimizde üstün hijyen politikamız ile devam etmekteyiz. Bu yüzden her iki bölümümüzde de tek aileye hizmet verecek şekilde çalışıyoruz. Ailelerimiz ile birlikte randevu saatlerine özen gösteriyoruz. Merkezimizde 100 derece buhar gücü olan sterilizasyon cihazımız bulunmakta. Bu cihazın özelliği, buhar gücü ile en ufak bir noktayı bile kimyasal içermeden dezenfekte edebilmesi. Bebeklerimiz için kullanılan bütün ürünlerimiz tek kullanımlıktır. Ailelerimiz seanslarına geldiğinde spa bölümümüz dezenfekte edilmiş ve havalandırılmış şekilde hazır olmaktadır. Fotoğraf bölümümüzde çekim sırasında kullanılan tüm aksesuarlar dezenfekte edilmekte ve kullanılan tüm kıyafetler kuru temizlemeye gönderilmektedir. Gerekli dezenfeksiyon işlemleri yapıldıktan sonra diğer ailemiz için hazırlanmaktadır.

Müşterilerinizin geri dönüşleri nasıl oluyor? Neler hissediyorsunuz?

Aslında müşterilerimiz demeye dilim varmıyor. Çalıştığım herkese “güzel ailelerim” diye hitap ediyorum. Hamile süreci, yenidoğan çekimleri, spa seansları derken bir bakıyoruz bebeklerimiz kocaman çocuklar olmuşlar ve yaş çekimlerinde yeniden bir araya gelmişiz. Biz çok büyük bir aileyiz. Ve büyümeye de her zaman mutlulukla devam ediyoruz.

Gelecek planlarınız hakkında neler söylemek istersiniz?

Türkiye’de sektörün öncüsü olarak ilerlemekteyiz. Günümüzde sürekli gelişen teknoloji ile biz de hep daha çok gelişeceğiz. Kendi sektörümüzün şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da öncüsü olmaya devam edeceğiz. Markamız için büyük bir hassasiyetle çalışmaktayız ve bizim vereceğimiz bayiliklerin bu hassasiyeti gösterebileceğinden emin olamadığımız için bayilik vermeyi düşünmüyoruz. Tek merkez olarak marka değerimizi artırmaya devam edeceğiz. Türkiye’ye örnek olduğumuz gibi dünyaya da örnek olmak istiyoruz. Bir işin nasıl büyük bir hassasiyetle yapılabileceğini dünyaya göstermek istiyoruz. Türkiye’mizde ise daha da geniş kitlelere en güvenilir şekilde hitap edebilmek amacındayız.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.