© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Diş Hekimliğinde Estetik: B&D Dental Klinik

Diş Hekimliğinde Estetik: B&D Dental Klinik

Pandemi döneminde kurulmuş bir klinik olarak sterilizasyon ve dezenfeksiyona üst düzeyde dikkat ettiklerini belirten B&D Dental Klinik kurucu ortakları Dt. Hazal Ceren Özçelik ve Uzm. Dt. Esra Alptosunoğlu, estetik ve botoks uygulamaları dahil olmak üzere kliniklerinde verdikleri hizmetleri aktarıyor.

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz?

Hazal Ceren Özçelik: Lisans eğitimimi Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde başarı ile tamamladım. Uzun yıllar Sağlık Bakanlığı bünyesinde diş hekimi olarak görev yaparken, aldığım eğitimlerle diş hekimliğinde çeşitli dallarda profesyonelleştim. Ankara genelinde birçok okulda çocuklara ağız sağlığının önemi ve koruyucu diş hekimliği eğitimleri veren diş hekimi topluluğuna öncülük ettim.

Esra Alptosunoğlu: Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamladığım lisans eğitimi sonrası diş hekimliğinde uzmanlık sınavında, hayalimdeki estetik diş hekimliğinin önemli bir dalı olan restoratif diş tedavisi bölümüne Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde girdim. Gerçekleştirdiğim ulusal ve uluslararası çalışma ve kongre sunumları sonunda uzmanlık unvanımı aldım. Uzun yıllar Sağlık Bakanlığı bünyesinde uzman diş hekimi olarak yaşadığım on binlerce danışan tecrübesi sonrası çalışma hayatıma özel sektörde devam etme kararı aldım.

Kliniğinizde danışanlarınıza ne tür tedaviler uyguluyorsunuz?

Hazal Ceren Özçelik: Kliniğimizde danışanlarımızın diş ve çevre dokulardaki şikayetlerine yönelik her türlü tedaviyi uyguluyoruz. Estetik amaçlı uygulamalardan implant tedavisine, çocuk hastalardan şeffaf plaklarla ortodontik tedaviye, diş hekimliğinde botoks uygulamasına kadar birçok tedaviyi uzman kadromuz ile uyguluyoruz.

Esra Alptosunoğlu: Estetik diş hekimi olarak, danışanlarımın rahatça gülebilmesini sağlayan tüm tedavileri uyguluyorum. Dişlerde var olan çürük, kırık veya şekil bozukluğu, renk koyuluğu gibi durumları laminate, zirkonya kaplamalar, ağartma tedavileri, direkt dolgu teknikleri ile tedavi ediyorum. Hastalarımın estetik kaygılarını gidermek için tedavi öncesi gülüş tasarımı uygulayarak nasıl bir görünüme kavuşacağını tedaviye başlamadan görmelerini sağlıyorum.

Diş hekimliğinde uygulanan botoks tedavileri hakkında bilgi verir misiniz?

Hazal Ceren Özçelik: Diş hekimliğinde uyguladığımız iki çeşit botoks bulunuyor.

Masseter botoksu: Toplumumuzda en sık görülen sorunlardan birinin stres olduğu bu dönemde kuşkusuz herkes stresini dişlerini sıkarak, gıcırdatarak gösteriyor. Bu kimi zaman sadece gece olurken kimi danışanlar kendisini gün içinde de diş sıkarken buluyor. Sonrasında çene eklemi ağrıları, baş ağrıları kendini gösteriyor. Kasın ve çene ekleminin doğal pozisyonunu beynimize tekrar öğretmek için kullandığımız yöntemlerden birisi, bottulinum toksini ile ana çiğneme kasımız olan masseter kasının zayıflatılması. Bu sayede belli aralıklarla uygulanan botoks tedavisi ile danışanın alışkanlığından vazgeçmesini hedefliyoruz. Kas, olması gereken boyutlarına döndüğü için alt yüz bölgesindeki kare yüz şekli normal bir görünüm kazanıyor. Haliyle yüz şeklinde estetik bir görünüm de elde etmiş oluyoruz.

Gummy smile botoksu: Diş eti görünürlüğü fazla olan hastalarda diş eti estetiğinin düzeltilmesi, diş boyutunun artırılması gibi işlemlerin yanı sıra gummy smile botoksu ile dudağın diş eti görünürlüğünü kapatmasını hedefliyoruz. Minimal ağrı duyulan tedavi ile hastalarımıza elleriyle gülüşlerini gizlemediği kocaman gülüşler armağan ediyoruz.

Pandemi sürecinde kliniğinizde nasıl bir yol izlediniz?

Esra Alptosunoğlu: Biz pandemi sürecinde kurulmuş bir klinik olarak, kliniğimizi pademi şart ve prosedürlerine uygun sterilizasyon ve dezenfeksiyon teknolojileri ile donattık. Kliniğimizde sizlerin sağlığı ve konforu için her türlü önlemleri aldık. Kliniğimizde ortam havasını on dakika içerisinde değiştiren, ortamdaki bütün havayı boşaltıp temiz hava ile dolduran son teknoloji cihazlar kullanıyoruz. Malzemelerimiz hastaya özel tek kullanımlık malzemeler olup bütün cihazlar basınçlı buhar sterilizatörleri ile sterile ediliyor. Her danışandan sonra klinikler içerisindeki yüzeyler hızlı yüzey dezenfektanları ile dezenfekte ediliyor. Danışanlarımızın işlem öncesi antiseptik ağız gargaraları ile tükürükteki viral yük miktarının azaltılmasını, böylece havaya saçılan aeresollerdeki viral yük miktarının da azaltılmasını sağlıyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.