© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Masalların Gerçek Olduğu Yer Has Bahçe…

Masalların Gerçek Olduğu Yer Has Bahçe…

Eski zamanlardaki masalsı mekanların cazibesi, eşsiz doğası, hiçbir mekanda olmayan ceylanları, tavus kuşları, çiçekleriyle farkını ve benzersizliğini ortaya koyuyor… Has Bahçe’de düğün ve nikah törenleri masal gibi yaşanıyor. Has Bahçe’nin kurucusu Fatih Andaç merak edilen sorularımızı cevaplıyor…

İlk olarak mekanınızı bize anlatır mısınız?

Mekanımız Ankara’nın gözde lokasyonlarından biri olan İncek’te bulunuyor. Ana bulvar üzerindeyiz. 20.000 m2 büyüklüğünde bir alana sahip, 1000 araçlık otoparkı olan bahçe içerisinde büyük yeşil alanları, havuz başı, dev ağaçları, ceylanları, sülünleri, geyikleri, tavus kuşları ve rengarenk çiçeklerle donatılmışbir tabiat içerisindeyiz… Bu muhteşem doğada çok özel düğünlere, kına gecelerine, nişanlara, nikahlara, kokteyllere, iftar ve şirket yemeklerine ev sahipliği yapabiliyoruz.

 

Biz tesis olarak bu tip organizasyonlara bir farklılık, bir derinlik getirmek istedik. Bizim için çocuklar çok değerli onlara yönelik de harika bir hizmetiniz var… Genelde bu tip organizasyonlarda çocuk getirilmemesi tavsiye edilir. Biz tam olarak farklı bir tezi savunuyoruz; “çocuklarınızı özellikle getirin” diyoruz. Çünkü çocuklar için bahçemizde özel alanlar oluşturduk. Çocuk Oyun Parkı’nda rahatça koşup oynayabilecekleri düz çim alanların yanı sıra çocukların ilgisini çekebilecek hayvanlar, bahçemizin ayrı bir köşesinde bulunuyor. Bu tip organizasyonlarda ayrıca çocuklar için özel çocuk menüsü de hazırlayabiliyoruz.

 

Burası hakikaten cennetten bir köşe gibi. Mekan içinde nelere özen gösteriyorsunuz?

Mekan içerisinde mekanın doğallığını bozmadan olabildiğince tabi bir ortamda misafirlerimizi ağırlıyoruz. Yine mekan içerisinde organizasyon yaparken gelen misafirlerimiz için gürültüden uzak köşelerimiz mevcut. Siz sormadan belirteyim; açık hava mekanlarda düzenlenecek organizasyonlarla ilgili en büyük korku hava muhalefetidir. Elbette bizim bu duruma yönelik şık tedbirlerimiz bulunuyor.

 

Düğün için gelen konuklara ne gibi olanaklar sunuyorsunuz?

Öncelikle alanımız büyük olduğu için çok geniş ve ferah bir ortam sunuyoruz, konuklar çok rahat ediyorlar. Bahçenin tadını doyasıya çıkarabiliyorlar. Hem doğal hem şık bir mekanda unutulmaz anlar yaşıyorlar.

 

 

Diğer kır düğünü mekanlarından farklarınız nelerdir?

En önemli ve başlıca farkımız daha önce de belirttiğim üzere; bizim daha büyük ölçekte bir mekan olmamızdan ötürü tesis olarak 100 kişiden 5000 kişiye kadar misafiri rahatlıkla ağırlayabilir olmamız. Üstelik bu 5000 kişi bahçede kurulacak bir pist, sahne, kürsü vb. direkt olarak görebiliyor. Yani sağda, solda parça parça oturma düzenimiz yok. Mekanımız gerek görselliği gerek içerisindeki bitkileri gerekse içerisindeki canlıları ve bir bütün olarak peyzajıyla bu konuda çok iddialı. Tesisimizde düğün yapacak çiftler için o gün onlara tahsis edilmek üzere villa içerisinde bağımsız bir stüdyo daire veriyoruz. Gelin ve damat o gün orada hazırlanabiliyorlar. Kuaför ve makyaj hizmeti alabiliyorlar. Aileler için düğünden evvel hazırlanabilmeleri, düğünden sonra dinlenebilmeleri için ayrı ayrı odalar verebiliyoruz. Küçük bebekli anneler için bebek bakım odası verebiliyoruz. Mescidimiz mevcut. İkram konusunda da oldukça hoş alternatifleriniz var…

 

Organizasyonlarda diğer otellerle veya mekanlarla ikram çeşitlerinde benzeşmek istemiyoruz. Bu tip yerlerde genelde beyaz etli menüler servis edilir. Biz çok daha farklı menüler hazırlamaya gayret ettik. Düğün, nişan daveti gibi organizasyonlar için gelen misafirlerimize kokteyl, yemek, açık büfe yemek ve çocuk menüsü yemeği tarzında menüler sunabiliyoruz.

 

Ayrıca yine düğünlerde diğer tesislerin sunamayacağı yöresel yemeklerden tutun dönere kadar, düğün çorbasından çocukların sevdiği yemek menülerine kadar oldukça fazla sayıda farklı konseptte yemek menüleri hazırlayabiliyoruz. Ayrıca misafirlerimizin istediği özel bir menü varsa onu da hazırlayabiliyoruz.

 

Son olarak okuyucularımıza ne söylemek istersiniz?

Şehrin içinde olduğu halde bir o kadar da dışında hissettiren, bu kadar doğal bir ortam sunmak çok büyük bir şans. Ekibimiz her zaman konuklarımıza en iyi hizmeti verebilmek için en büyük gayreti gösteriyor.

Mekanımızı ne kadar anlatsak yeterli olmaz. Buraya gelip bu havayı yaşamak, bu keyfi hissetmek lazım. Güzelliklerimizi paylaşmaya tüm dostlarımızı bekliyoruz.

 

[nggallery id=1255]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.