© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Genç Kalmanın da Aşısı Var Dr. Kamer Koldaş

Genç Kalmanın da Aşısı Var Dr. Kamer Koldaş

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Kamer Koldaş, önleyici ve tamamlayıcı bir anti-aging tedavisi olan ve yaşlanmanın, ciltteki olumsuz etkilerini azaltmak için cerrahi müdahale olmaksızın uygulanan gençlik aşılarını MAG Okurları için ele alarak detaylandırıyor.

ençlik aşıları; yaşlanmaya karşı mücadelede uygulanan en etkili yöntemlerden biridir. Yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve yaşlanmanın etkilerini azaltmak için uygulanan alternatif yöntemlerden biri olarak öne çıkar. Cerrahi müdahale olmaksızın, ciltte olumlu etkileri hemen görmeye başlayacağımız gençlik aşıları uygulaması ile cildi sağlıklı, parlak ve gergin genç görünüme kavuşturmak amaçlanır. Bu uygulamalarda genellikle saf hyalüronik asit, vitamin, mineral ve aminoasit gibi cildin temel ihtiyaç maddeleri cilde nüfuz ettirilir. 

Sonuçta; ciltte yoğun nem, yenilenme, sıkılaşma, parlaklık ve ince kırışıklıklarda azalma etkisi oluşturup, öz güveni yüksek, sağlıklı cilt görünümü elde ederiz. Daha ne olsun? Takvimleri geriye doğru işletemesek de, cildimizi, yaşının en iyi hali ile koruma imkânı sağlamış oluruz.

Gençlik sırrı olarak bilinen hyalüronik asit, belli bir yaşa kadar vücudumuzun dinç, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Eklemlerden iç organlara kadar vücudumuzun neredeyse her yerinde bulunan hyalüronik asit yirmi beş ila otuz beş yaş grubundaki bireylerde yavaş yavaş azalmaya başlar. Bu durum, yaşlanma adı verilen sürecin başlamasına yol açar. Vücuttaki hyalüronik asit miktarının azalması; parlaklık, esneklik, onarım ve toleransın da azalması anlamına gelir. Gençlik aşısı uygulamaları ile, vücudun kaybettiği hyalüronik asidin tekrardan kazanması amaçlanır. Dolgu uygulamalarında kullanılan hyalüronik asit ile gençlik aşılarında kullanılan hyalüronik asit arasında çapraz bağ yapı farkı vardır. Gençlik aşılarındaki hyalüronik asit dermiste yayılır, kitle etkisi oluşturmaz ve su tutma özelliği sayesinde cildin canlanmasını sağlar. Böylece daha genç ve sağlıklı görünüm oluşur.

Gençlik aşıları yirmili yaşlardan itibaren kadın-erkek ihtiyaç halindeki her bireye ve her cilt tipine rahatlıkla uygulanabilir. Yaşlanma belirtileri görülen ve akne, güneş, solaryum gibi çeşitli sebeplerle zarar görmüş ciltlerde, genel tedavilere ilave tedavi olarak da uygulanabilir.

Yaşlanmanın cilde yansıyan olumsuz etkilerini azaltmak için uygulanan gençlik aşıları; önleyici ve tamamlayıcı anti-aging bir tedavidir. Yüz, el, boyun, dekolte gibi bölgelere sıklıkla uygulanabilir. Uygulandığı bölgede sorun çözme başarısı oldukça yüksektir.

Gençlik aşısı uygulamaları için standart bir uygulama protokolü bulunmamaktadır. Kişinin ihtiyacı ve beklentisi bu noktada en önemli  kılavuzdur; ancak, uygulama genellikle on ila on beş gün ara ile gerçekleştirilir ve üç ya da dört seans şeklinde ilerlenir. Mezoterapi tekniği uygulamanın şeklidir. Öncesinde uygulama alanı lokal anestezik ürünlerle uyuşturulup olası ağrının önüne geçilir. Gençlik aşısı sonrası uygulama bölgesinde enjeksiyona bağlı olarak hafif kızarıklık ve şişlikler görülebilir; bu, kullanılan ürünün yoğunluğu ile orantılıdır ve beklenen bir durumdur. 

Gençlik aşısı uygulamasının ikinci gününden itibaren etkinlik görülmeye başlanır. İlk aşı olduktan sonra ciltte parlaklık, canlılık ve kırışıklıklarda hafifleme gözlenir. Gençlik aşı kürlerinin yılda iki kez yapılması önerilir. Yılda iki kez uygulandığı taktirde, uygulamanın etkisi çok daha uzun ömürlü olacaktır. Yeni oluşacak cilt kırılmalarının önüne geçileceği gibi yer çekimine karşı da direnç sağlanacağı öngörülür.  

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.