© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

MBFW İstanbul | Tuba Ergin

MBFW İstanbul | Tuba Ergin

Mart 2013’de gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Stüdyo alanında, Türkiye’deki ilk sunumu olan “Rêve” adlı koleksiyonunu sergileyen Tuba Ergin 2014’de de izleyenlere görsel bir şölen yaşattı.

Tuba Ergin
1995’de lise ve üniversite eğitimi için gittiği Chicago ABD’de, liseyi Roycemore School’da 3. bitirdikten sonra “Art Institute of Chicago”da moda tasarım bölümünde okudu.

2000 yılında İstanbul’a dönüş yaptı. İç pazarda faaliyet gösteren bir hazır giyim firmasında tasarım asistanı olarak çalışırken aynı zamanda “La Salle Academy”nin moda tasarımı ve pazarlaması diploma programını bitirdi.

2002’de denim endüstrisinde çalışmaya başladı ve Avrupa’nın zincir markalarına koleksiyonlar hazırlayıp sunum ve satışlarını yaptı (Bestseller, Jack&Jones, Veromada, H&M, Inditex Group). 2006’da Colins/Bigstar’da tasarımcı olarak çalıştı. 2007 yılında kendi tasarım ofisi ve atölyesini kurdu. Tasarım ofisi, Türkiye ve Avrupa’da birçok markaya danışmanlık ve koleksiyon hizmeti vermeye devam ediyor.

İyi derecede 4 dili konuşmanın ve dünyanın farklı ülkelerinde çalışmanın sağladığı avantajlarla yıllar içerisinde farklı kültürleri özümseyip bunları tasarımlarına yansıtma olanağı buldu.

Bunun üzerine kendi markasını kurmaya karar verdi: GARDEN OF DENIM DESIGN; “G.O.D.D” Ekolojik geridönüşümlü ve moda farkındalığı olan bir denim markası olarak “WHITE” Fuarı’nda Milano Moda Haftası’nda ilk sunumumu yaptı. Endüstriyel atıkları (kamyon, bisiklet şambrelleri gibi ) geri dönüştürülüp birer tasarım objesi ve hazır giyim ürünü haline getirdiği tasarımlar, özellikle İtalya pazarında büyük ilgi gördü. 2010’da markasının tescilini aldı. 2 kere daha Milano Moda Haftası’na katıldıktan sonra, Kopenhag’da gerçekleşen “CPH Vision”a katıldı. Burada şu anda ana pazarı olan Japonya ile çalışmaya başladı.”G.O.D.D” markası bugün 7 ülkede seçkin butik, mağaza & departman dükkanlarında satılmakta.(Japonya, Güney Kore, Kanada, İtalya, İspanya, Yunanistan, Benelux).

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.