© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

London Fashion Week A/W 2012

London Fashion Week A/W 2012

Bildiğinizüzeret.lipop olarak katıldığımızLondonFashionWeek’deFashion East ile birlikte sunum ve VauxhallFashionScoutile birlikte defilemiz yapılırken tasarımcımızTomLipopLondonFashionWeek’in resmi tasarımcısıunvanınıkazandı. Bu ay ki yazımız da LondonFashionWeek’in 6. günü olan “Men’sDay”denbeğendiğimiztasarımlar, defile ve sunumlarla ilgili bilinmesi gerekenlerden bahsedeceğiz.

 

Zannetmeyin ki tasarımcılar ortaya çıkardıkları eserleri sıfırdanyaratıyor.Esinlenmeyle başlayansüreç, tasarım ekibinin bir araya gelip beyin fırtınası ile harmanlaşıncatasarımlarşekillenmeyebaşlıyor. Kimi zaman izlenilen bir filmden, kimi zaman bir fotoğrafkitabındaki Latin Amerikalı bir köylüden, kimi zaman da tarihi karakterlerden.Esinlenme ve yaratıcılığınbirleşmesiyle eşsiz ürünlerortayaçıkıyor, defile ve sunumlarla takipçilerlebuluşuyor.

 

Defile ve sunumlarla bilmeniz gereken en önemli nokta,anlatılanöyküyü yakalayabilmeniz ve kıyafetlerleöyküyüözdeşleştirmenizdir.Büyük resmi gördüğünüz zaman tasarımcınınyaratıcılığının da sınırlarınıyakalamış olursunuz. Diğerseçenekte  boşboşbakmanınötesine gidemezsiniz.

 

Seçilen mankenlerde güzellik veya yakışıklılıkaramayınızönemli olan konsepti iyi temsil etmesidir.Yeri gelir çirkinliği, yeri gelir vahşiliği veya sıcak bir kum fırtınasındakalmış bir karakteri temsil eder. Unutmayın ki defile ve sunumlar markanınüzerine ilgiyi çekmenin en doğruyoludur. Bu sebepleshowtarafıçok önemlidir. İzlediğiniz defilelerde gördüğünüzürünlerin %20-30 arasıshowiçinhazırlanmışparçalardır ve genelde satışa sunulmazlarönemli olan izleyicinin ilgisini en üst seviyeye çekmektir. Bununla ilgili en iyi örneği Alexander McQuuen’in“McQueenand I” adlıbelgeselinde bulabilirsiniz.

 

LondonFashionWeek’in son günündebeğendiğimizkonseptler ve ilginçfotoğraflarıumarımsizler de beğenirsiniz.

 

E.Tauz

Oliver Spencer

t.lipop

W.R. Green

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.