© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Dev Maket Görücüye Çıktı

Dev Maket Görücüye Çıktı

Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin daha önce eşi benzeri görülmemiş dev Ankara maketi Kentpark AVM’de ziyarete açıldı.
 

Türk Serbest Mimarlar Derneği, Ankara Kalesi’nden başlayarak Atakule’ye kadar uzanan dev Ankara maketini ziyarete açtı. Yapımı on iki kişi tarafından yaklaşık 8 ayda tamamlanan, Başkentin omurgasını oluşturan yedi kilometrelik bir güzergahı resmeden 14 metre uzunluğundaki dev maket Ankaralılar tarafından oldukça beğenildi. Derneğin Türkiye’de bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği bu proje Kentpark AVM’de görücüye çıktı. Bir süre AVM içinde sergilenen dev maket, daha sonra yine derneğin AVM içinde açtığı Mimarlık Merkezi’nde sergilenmeye devam edecek. “AB” tarafından desteklenen ve toplam bütçesi ise 166 bin Euro olan projede Ankara’daki farklı dönemlere ait yapılara vurgu yapılıyor. Eski kentten yeni kente uzanan adeta kronolojik bir güzergah tarif ediyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.