© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Cafe Kahve Premium ile Yaza Özel Kokteyller

Cafe Kahve Premium ile Yaza Özel Kokteyller

Özel tatlarla herkese hitap eden, birçok farklı tadı menüsünde barındıran Pool Pub ve Cafe Kahve Premium bar konsepti ile de hem göze hitap ediyor hem de lezzetli kokteyllere yer veriyor.
Biz de Cafe Kahve Premium’dan Alev Çakmak ile yaza özel hoş bir sohbet gerçekleştirdik. Fresh kokteyllerden ve özel sunumlarından konuştuk…

 

Barınızda ne tür içkiler bulunuyor? Farklı kokteylleriniz var mı?
17 senelik bilgi birikimi, sektördeki tecrübemiz göstermiştir ki ürün yelpazesini geniş tutan mekanlar kısa vadede olmasa da uzun süreçte her zaman müşteri memnuniyetini kazanmıştır,. Biz de barımızda her türden içki ve kokteyllere özel malzeme çeşitlerinin ürün yelpazesini bünyemizde bulunduruyoruz.

Müşterilerinizin talebi doğrultusunda çeşitli karışımlar yapabiliyor musunuz?
Cafe Kahve Premium’da geniş yemek spektrumumuzun yanında içki çeşitlerimiz de favoriler arasında. O yüzden kokteyller az ve özel. Hepsi günlük damak tadımıza ve modumuza göre uyum sağlayabiliyor.
Berry Margarita, Bloody Mary by CKP, Caipirinha, Sultan Süleyman’ın iksiri gibi farklı kokteyllerimiz mevcut.

Size özel tavsiye edebileceğiniz kokteylleriniz var mıdır?
Aslında kokteyl kültürünün eskiye göre bayağı ilerleme gösterdiğini düşünüyorum. Güzel kokteylleri yapabilen barmenler insanlara kokteyl içmenin keyfini yaşattırabildiler. Bu anlamda çok iyi barmen advisor ve barmenimiz kadromuzda yer alıyor. Eskiden şarap, votka ve karışım içkiler tercih edilirken artık kokteyller revaçta.

Türkiye’de tropik meyvelerin bir kısmının zor bulunuyor olması, kokteyl çeşitlerini kısıtlasa da bu engeli profesyonel kadromuz ve tedarikçi partnerlerimizle aşıyoruz.
Alın size ilk 3:
>Berry Margarita:
Tekila, Cointreau, frambuaz, çilek, limon suyu
>Bloody Mary by CK Premium:
Finlandia Votka, Ovacık domatesleriyle hazırlanan özel sos,
baharatlar, kereviz tozu, Meksika paprika biberi
> Frozen Mojito:
Rom, beyaz nane likörü, nane yaprakları, esmer şeker

Hangi yemeğin yanına hangi içkiyi öneriyorsunuz?
Bir altın tirbuşon sahibi (DLC Şarap Akademisi) size şarap – yemek eşleşmelerinden bahsetmek isterim. Akşam yemek sonrası içilecek bir kırmızı için iki farklı yaklaşım olabilir. Yemeğin hafif ve küçük porsiyonlar şeklinde olması halinde örneğin bir İtalyan klasigimiz; Parmigiano Di Malenzane sonrasında içilecek kırmızı şarabı güçlü ve zengin yapıda, tanenli ve yoğun gövdeli seçebilirsiniz. Aksi takdirde doyurucu bir İtalyan ana yemeği olan Filetto Di Manzo Alla Claudio’muzun üstüne yumuşak, ferahlatıcı, meyvemsi ve düşük tanenli bir şarap daha uygun olacaktır. Eğer bu hafif yolu tercih ederseniz Gamay, Pinot Noir, Kalecik Karası gibi üzümlerin şaraplarını öneririm.

Hafif bir akşam yemeği sonrası ise bir Cafe Kahve Premium spesiyali; Supreme De Poulet Souce Curry ile “büyük” bir kırmızı açabilirsiniz. Bu şarap Shiraz, Cabernet Sauvignon veya Boğazkere gibi güçlü, tanenli üzümler içerebilir. Yanında da eskitilmiş sert peynirlerden oluşan cheese plate’miz ya da Ayvalık’tan özel badem dolgulu zeytinimiz bu uyumla yenilebilir.

Alkol ilaveli kırmızılar sınıfına giren Port şarapları da yemek sonrası özellikle bitter çikolata içeren tatlılarımızla (ünlü suflemizle) gecenize farklı lezzetler katabilir. Afiyetle!

Yaz geldi sıcaklar iyiden iyiye bastırdı. Son trend olan fresh içkilerde promosyon yapıyor musunuz?
Tabii ki, ürünlerimizi sunarken, bizimle aynı heyecan ve istekte olan partnerlerimizin yardımlarını da küçümsememek lazım. Brown Forman, Efes Pilsen, Doluca ve Red Bull gerek event ve ürün geceleri olsun gerekse de promosyon ve masa üstü görselleri olsun, mekanımızla birebir dirsek temasında bulunuyor. Bu da müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, memnuniyet olarak geri dönüyor. Çünkü Ankara müşterisi her zaman iyi ve güzelin hakkını veren ve hak eden bir çizgidedir.

Eğer varsa  belirli günleri ve saat aralıkları var mı?
Biz bu event ve promosyon günlerini gerek web sayfamızda gerekse Cafe Kahve Premium’da duyuruyoruz, tabii ki burada MAG dergisinin katkısından da yararlanmayı düşünüyoruz, iyi ki varsın MAG.

Hafta sonlarına özel bir programınız var mı?
Biz Pool Pub ve CKPremium olarak işletme felsefemizde özel program ve event anlamında hafta sonu yerine haftanın 7 gününü baz alıyoruz, bu düşüncemizde de başarılı olduğumuzu düşünüyorum… Mesela bir Pazartesi günü, bir bakmışsınız şarap tadım günü düzenlemişiz, bir Perşembe günü trio müzik gurubumuz eğlenceyi yukarı çekiyor, bir Pazar günü de Jack Lemonade kokteyl gecemizi yapmışız… Size sadece bize katılmak düşüyor…

Anladığımız kadarıyla zengin içki ve kokteyl yelpazesine sahipsiniz. Biliyorsunuz bazen seçim konusunda garsonlardan yardım istenebiliyor, personeliniz yönlendirici bilgiye sahip midir?
Sektörümüzün en büyük sıkıntılarından biri de profesyonellerimizin de kabul ettiği gibi kalifiye eğitilmiş personel bulamamak. Sektörümüzün en önemli taşlarından biri de hizmet sektörü olması sebebi ile personel yapısı, mekanlarımız ne kadar şık ve kaliteli olursa olsun, orada hizmet veren personel birimlerimiz yetersiz olursa beklenen başarı kesinlikle sağlanamaz. Bugüne kadar edindiğim bilgi birikimim, içki expert’liğim göstermiştir ki, bir mekanın altında yatan başarı grafiği, ekip çalışması ve eğitimin sürekliliğiyle paralel yükselir. Biz de gerek partner firmaların düzenlediği eğitim seminerleri gerekse de hizmet içi eğitim toplantılarımızla ekibimizi donanımlı ve zinde tutuyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?
Biz Pool Pub ve Cafe Kahve Premium olarak 17 senedir aynı istek ve arzuyla müşterilerimize hizmet etmek istiyoruz, bu geçmişte de böyle oldu, gelecekte de böyle olacağını düşünüyoruz, bu anlamda size psikolog kimliğimle birkaç saptama yapıp sözlerime son vermek istiyorum. Hayatta zor işler, kolay işler var; bunları ayıran insan olmak zor. Bilgiçlik taslamak, konuşmak kolay; az ve öz konuşup susan olmak zor. Akıl vermek kolay, iş bozmak kolay; bozuğu onaran insan olmak zor. Niyet etmek kolay, başlamak kolay; bir işi bitiren insan olmak zor…”

Nice zorlukların öğretileriyle geçen yolculuklarınızın hep aydınlık yollarda kolaylaşması dileklerimle.
Teşekkürler MAG.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.