© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Andy Warhol Sanatseveler ile Buluştu

Andy Warhol Sanatseveler ile Buluştu

Popüler kültürün en önemli isimlerinden biri olan, Pop Art akımının en önemli temsilcilerinden Andy Warhol’un sergisi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde düzenlenen şık bir kokteyl ile sanatseverler ile buluştu.

Pera Müzesi’ndeki “Andy Warhol: Herkes için Pop Sanat Sergisi”nde, Slovak asıllı Amerikalı sanatçının, Slovakya Modra’daki Zoya Müzesi koleksiyonundan derlenen seksen yedi yapıtı şık bir davet ile Türk sanatseverler ile buluştu. Seksen yedi özel eser arasında daha önce Türkiye’de sergilenmeyen serigrafi dizileri ve desenleri yer alıyor. Yirminci yüzyılda dünyanın sanata bakışını değiştiren, Amerikan kültürüne yeni bir boyut getiren ve döneme damgasını vuran sanatçılardan biri olan Andy Warhol’un sergilenen eserleri arasında; Campbell’s Çorbası, Kovboylar ve Kızılderililer, Tehlikedeki Türler, Çiçekler dizilerinin yanı sıra Mick Jagger ve Lenin gibi ünlü isimlerin portreleri de yer alırken; davete katılan çok sayıda davetli eserleri büyük bir ilgi ve merakla yakından inceleme fırsatı yakaladılar.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.