© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

İlerlemenizi Sağlayacak Yol Arkadaşı

İlerlemenizi Sağlayacak Yol Arkadaşı

Vücudun fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarını karşılamak için birden çok alanda hizmet veren programlarıyla ilerlemek için çıkan yol haritasında eşlik edecek yol arkadaşı olan TAPS ACADEMY’nin ortaklarından Zeynep Karakaya ile röportaj gerçekleştiriyoruz…

Taps Academy’nin sektöre giriş hikayesinden bahseder misiniz?

Taps Academy(Pilates – Training Studio)’i kurmadan önce sektör hakkında uzun bir araştırma yaptık vesekiz senedir uğraştığımız pilatesi sektörün eksikliklerinden de yola çıkarak keyifli bir işe dönüştürdük. Alanında uzman eğitim kadromuzla beraber üyelerimize en iyi hizmeti verebilmek için  çalıştığımız fizyoterapistlerimiz ve anlaşmalı olduğumuz diyetisyenlerimizin olduğu Taps Academy’ninamacı, kişiyi bilinçli ve sağlıklı bir şekilde forma sokmaktır.

Taps Academy’de sunulan hizmetler nelerdir?

Stüdyomuzda aletli pilates, grup mat dersleri, grup reformer (max. 4 kişiye kadar) ems sistem (mihabodytech), yoga, zumba, kick boks, 4 dpro ve fitness dersleri verilmektedir. Tüm derslerimiz birebir

hocalar eşliğinde yapılır.

Taps Academy’i diğer stüdyolardan ayıran özellikler nelerdir?

Stüdyomuzda üyelerimize butik bir alanda VIP bir hizmet sunmaktayız. Hocalarımız her branşta üyelerimize birebir özel ders vermektedirler (grup dersleri hariç). Gelen üyelerimize yağ-kas ölçümü yapılır ve hangi alanda gerekiyorsa, (gerektiğinde fizyoterapist eşliğinde) kişiye özel bir program hazırlanır. Spor hekimi Uzman Dr. Savaş Kudaş’ın ziyaretleri sayesinde üyelerimiz ücretsiz muayene olabilmektedir. Gerek görüldüğünde üyelerin MR’ları doktorumuz tarafından incelenir. Hocalar doktorumuz tarafından yönlendirilir. İsteyen üyelerimiz anlaşmalı olduğumuz diyetisyen Elvan Odabaşı’na yönlendirilir. Bu sayede doktor ve hoca kontrolünde yapılan bilinçli sporun olumlu sonuçları alınır. Unutmamalıyız ki bilinçli yapılmayan spor kişiye faydadan çok zarar verir.

EMS sistem stüdyonuzda büyük talep görüyor. Bu sistemi biraz açıklar mısınız? Faydaları nelerdir?

EMS (Electro Muscle Stimulation) sistemi, yeni nesil bir spor teknolojisidir. Bu sistemde kas gruplarınıayrı ayrı çalıştırmak yerine tüm kasları bir arada çalıştırmak hedeflenir. Giyilen özel kıyafeti sayesindekaslara küçük akımlar verilerek sinyaller yollanır ve bu sayede erişilmesi en zor, en derin kaslar bile harekete geçirilir. EMS sistemini diğer spor branşlarından ayıran özelliği, eklemlere hiçbir şekilde baskı uygulamamasıdır. Bu sayede sakatlanma riskini ortada kaldırır, bel, sırt, boyun ağrılarını ciddi oranda azaltır. Metabolizmayı hızlandırıp hızla kilo vermeyi sağlar. Diyabet ve duruş bozukluklarında olumlu sonuçlar verir. En büyük özelliklerinden biri ise 25 dakikanızı almasıdır. Haftada 2 gün 25’er dakikalık bu sistemle 4-5 saatlik antrenman programına eş değer sonuç alınır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.