© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Zirve Projelerin Yaratıcısı Efe Bezci

Zirve Projelerin Yaratıcısı Efe Bezci

BESA Grup Yönetim Kurulu Vekili Efe Bezci, genç yaşında başarıyla sürdürdüğü kariyerinin kilometre taşları hakkında bilgiler verirken Bodrum’a kazandırdıkları projeleri The BO Viera ve yenilenen Galleria AVM hakkında da merak edilenleri yanıtladı.

 

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nü 2013 yılında tamamladım. Üniversite yıllarımda üç dönem boyunca TOBB Üniversitesi Ekonomi ve Genç Girişimcilik Topluluğu Başkanlığı görevini yürüttüm. Öğrencilik ve iş hayatım boyunca birçok STK’da görev aldım. TÜSİAD ve TÜGİAD üyesiyim. BESA Grup Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmekteyim. BESA Grup’un ikinci nesil üyesi olarak şu an projelerimizin satış ve pazarlama alanında aktif rol almaktayım.

 

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Üyeliği’ni onurla taşıyorum. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olarak Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde yapılan olağanüstü kongrede başkanlığa seçilen Ahmet Nur Çebi’nin listesinde yer aldım.

Kendi başarınızı bireysel olarak değerlendirirseniz bu başarının altında yatan faktörlerin neler olduğuna inanıyorsunuz?

“BESAlı olma” yolunda ilerlemek için aldığım iç mimarlık eğitimi ve yurt dışı iş stajlarım ile kendimi her zaman geliştirmeye çalıştım. Çok genç yaşta atıldığım iş yaşamının ağırlığı, herkes için olduğu gibi, başlarda benim için de yorucu oldu. Kısa bir zaman içerisinde naçizane ayak uydurduğumu düşündüğüm iş hayatında en büyük örneğim ve motivasyonum babamın iş disiplini ve hayalleri oldu. Her projesinde onlarca yıllık tecrübe ve birikime rağmen duyduğu heyecana her zaman gıpta ettim. Şimdi beraber yürüttüğümüz işlerde ben de onun kadar istek ve heyecan doluyum.

 

Projeleriniz nelerdir?

Bodrum’un en büyük inşaat, çevre plan ve peyzaj revizyonunu The BO Viera projemiz ile yapmaya devam ediyoruz. BESA Grup olarak gayrimenkul ve inşaat yapım, yatırım, geliştirme ve işletme konusundaki tecrübemizi Bodrum’a ve Türkiye’nin turizm gelişimine aktarıyoruz. The BO Viera projemizin çalışmalarını sürdürürken, bulunduğu bölgede yeşil proje alanı, büyüklüğü, konumu açısından emsalsiz olacak ve bir ilki gerçekleştirecek şekilde revize ettik.

 

Ayrıca Ankara’nın ilk AVM’si olan Galleria AVM de BESA Grup tarafından yeniden inşa edilip kiralanarak hizmete açıldı. “Strip mall” konsepti ile düzenlenen Galleria, sadık müşterileri ile yeniden buluştu ve kısa sürede büyük beğeni topladı. Ankara’da 604 anahtardan oluşan konut projesi Kent İncek’in inşaatı ve satışları da ara vermeden devam ediyor ve ilk etabın 2020 Kasım sonu teslim edilmesi planlanıyor. Ankara’da Eskişehir Yolu aksı üzerinde Balıkuyumcu’da firmaya ait 450.000 m2 arsa üzerine 4.000 konut ve Avrupa’nın en büyük outleti projemizin, proje geliştirme çalışmalarına da aynı hızla devam ediyoruz.

 

The BO Viera projesinin öne çıkan detaylarından biraz bahsedebilir misiniz?

Toplam 150 dönüm arazi üzerinde tamamı deniz ve gün batımı manzaralı 315 villa ve rezidanstan oluşan, Hilton grubunun üst segment, soft branded markası Curio’nun 85 odalı otelinin yer aldığı arazinin doğal eğimlerini çok başarılı biçimde kullanan; mimarinin, peyzajın içerisinde eridiği The BO Viera tamamlandığında Bodrum’un doğasına saygılı, en önemli projesi olacak.

The BO Viera; 1.2 kilometrelik sahili ve 85 odalı oteli The BO Vue – Curio a Collection by Hilton ile Bodrum’un odak noktası Türkbükü ve Gündoğan’ın arasında yer alan  Küçükbük Koyu’nda  hayata geçiriliyor.

 

Yapılar, mimarinin doğal yapı ile bütünleştiği ve bölgenin endemik yapısına uygun peyzajın ön plana çıktığı, Bodrum günbatımını doğrudan seyreden yegane koyunda konumlanıyor.

 

Doğal falezleri ile denize sıfır olan The BO Viera projesinde yapımı devam eden rezidans ve villaların tamamı deniz manzaralı ve doğaya hakim konumda. The BO Viera Projesi’nin hayata geçirildiği Küçükbük Koyu’nun tam karşısında yer alan Apostol (Küçük Tavşan) Adası’na karşı dünyanın en güzel gün batımları The BO Viera sakinlerinin yaşamına benzersiz bir dokunuşta bulunacak.

 

Alışveriş ve hizmet noktalarının yanı sıra SPA, yüzme havuzları, fitness, restoran ve cafeler, çocuklara özel alan, sahilde beach clublar gibi sosyal donatılara sahip The BO Viera’nın  güvenlik, temizlik, bahçe bakımı gibi servis hizmetleri BESA Grup’un deneyimli hizmet şirketi tarafından sağlanacak.

 

The BO Viera, Küçükbük Koyu’na damgasını vuran defne ağaçları, zeytin ağaçları, begonviller ve yaseminlerle bezenmiş Bodrumlu peyzajının yanı sıra Hilton grubunun üst segment oteli Curio’yu The BO Vue Curio Collection by Hilton markası ve BESA Grup güvencesiyle Türkiye’ye getirecek.

 

İş hayatınızı ve sosyal hayatınızı nasıl dengeliyorsunuz? Sık sık yapmaktan hoşlandığınız aktiviteler var mı?

İş hayatım ve sosyal hayatım artık iç içe. Özelikle suyla ilgili tüm sporları ve jet ski gibi hızlı su sporlarını  severek yapıyorum. Golf oynamanın yanı sıra snowboard ve wakeboard gibi sporları da yapmaktan keyif alıyorum.

Ayrıca dünyadaki trendleri, otel, gayrimenkul,  gastronomi, kültür-sanat, tasarım alanındaki gelişmeleri takip etmek üzere sık sık çeşitli lüks elegant mekan, fuar ve workshopları da takip etmeye çalışıyorum.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.