© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Yüksek Enerjili Butik Mekân

Yüksek Enerjili Butik Mekân

Hem yeni açılan kahve dükkânlarına danışmanlık veren hem de spiritüel atölyeler düzenleyen Hill Son’s Coffee’nin kurucu ortakları Hilal Başer Erdemirci ve Soner Erdemirci, kendilerine özgü kahve çeşitlerini, düzenledikleri workshop’ları ve mekânlarının dinamiğini MAG Okurları için detaylandırıyor.

 

Öncelikle kendinizi ve Hill Son’s Coffee’yi biraz tanıtır mısınız?

2018 yılında bankacılık ve ilaç sektöründe yürüttüğümüz kurumsal hayatlarımızdan ayrılarak Hill Son’s Coffee projemizi hayata geçirdik. Hill Son’s Coffee nitelikli kahve, ev yapımı tatlılar ve sağlıklı atıştırmalıkların, kaliteli müzik eşliğinde misafirlere sunulduğu yeni nesil bir mekân. Özellikle konum itibarıyla hem şehrin içinde hem de gürültüsünden uzak, park problemi yaşamayacağınız, ferah, ahşap ve naturel tonlamaların ağırlıklı olduğu, kahvenizi yudumlarken hem işlerinizi yürütüp hem arkadaşlarınızla buluşup sohbet edebileceğiniz hem de nitelikli kahvenizi yudumlarken dinlenebileceğiniz nezih bir ortam.

Hill Son’s Coffee’yi açma fikri nasıl doğdu? Diğer kafelerden ayrıldığınız nokta nedir?

Hill Son’s Coffee’nin oluşum süreci aslında 2010 yılında başladı diyebiliriz. Hilal Başer Erdemirci’nin, üniversite öğrencisi iken eğitim için gittiği Amerika ve İtalya seyahatlerinde butik kahve evlerine duyduğu ilgi, heyecan ve araştırmaları 2018 yılında Soner Erdemirci’nin de girişimciliği ile beraber kendi markaları Hill Son’s Coffee’ye dönüştü. Yani her yönüyle maneviyat ve aile bağlarının büyük sevgi ve özveriyle markaya dönüşümüne şahit olduk. Bu anlamda bizi diğer işletmelerden ayıran özelliklerin en başında bu sevgi, emek ve aile bağı geliyor. Onun dışında iş gücü ve fikir olarak da her anlamda kendi yolumuzu kendimiz çizdik. Dükkânımızın her yerinde ikimizden birinin bir parçası var. Proje aşamasında ikimizin de ortak fikri olarak; diğer kahve dükkânlarının aksine açık renk konsept, beyazın ve ahşabın ön planda olduğu ferah bir dükkân yaratmak vardı. Bu anlamda da o dönem açılmış açık renk konseptli ve tamamen doğallığı benimseyen nadir işletmelerin başında geliyoruz.

Düzenlediğiniz workshop ve atölyeler hakkında biraz bilgi verir misiniz?

İşletmemizde, yeni açılan kahve firmalarına özel kurumsal danışmanlık ve yine bireylere verilen profesyonel spiritüel danışmanlık dışında, etkinlikler niteliğinde kahve eğitimi workshopları ve astroloji, bioenerji, theta healing, aile dizimi, NLP teknikleri, çakra okumaları gibi daha birçok enerji çalışmasının da yer aldığı spiritüel atölyeler  düzenliyoruz. Kahve alanında Soner Erdemirci tarafından; ev baristaları, barista başlangıç ve ileri seviye barista olmak üzere üç farklı seviyede eğitimler ve atölyeler yapılmaktadır. Spiritüel alanda ise; Spiritüel Danışman, Bioenerji Uzmanı ve Astrolog Hilal Başer Erdemirci tarafından kişisel dönüşüm üzerine profesyonel danışmanlıkların yanı sıra workshop etkinlikleri ve atölye çalışmaları düzenlemekteyiz.

Hill Son’s Coffee’de en çok tercih edilen ürünleriniz hangileri? Müşterilerinizi nasıl lezzetler bekliyor?

En çok tercih edilen kahve çeşidimiz Cold Drip, Red Spicyhiato, Flat White ve Cafe Latte. Kullandığımız kahve ve süt oranları tam anlamıyla müşterilerimizin damak tadına uyduğu için vazgeçilmezlerimiz. Bunun yanında üçüncü nesil demlemelerde kullandığımız kahve çekirdeklerimiz, kahve tutkunları tarafından oldukça talep görüyor ve övgü alıyor. Tatlılarımızda en çok tercih edilen dört çeşit brownie var (vişne-ceviz, oreo, lotus, ve beyaz çikolata) ve hepsi birbirinden lezzetli. Bunun en büyük sebebi, tatlılarımızın tamamının ev yapımı ve hepsinin de anne eli değerek hazırlanıyor olması. Üstelik bu tatlılar, eli değen annenin bizzat kendi mutfağında hazırlanıyor. Ayrıca kahve içmek istemeyen müşterilerimiz için de üst seviyede olan bitki çaylarımız mevcut.

Müşteri kitlenizden bahseder misiniz? Hill Son’s Coffee’yi tercih edenleri nasıl tanımlarsınız?

Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu kaliteli ve lezzetli tatlar isteyen beyaz yakalılardan oluşmaktadır. Bizim dükkânımızda insanlar kendilerini özgür ve evlerinde dostlarıyla kahve içerek sohbet ediyormuş gibi hissediyorlar. Birkaç kez dükkânımıza gelenler daha sonra sıkı bir Hill Son’s Coffee müdavimi oluyor ve birlikte zaman içerisinde samimi dostluklar oluşuyor. 

Size özgü tarifleriniz var mı?

Red Spicyhiato çok sürpriz, bize özgü bir tat. Bu kahvemizi mutlaka herkes denemeli. Kahvenin reçetesini çok vermek istemiyoruz fakat merak edenler için minik bir ipucu verelim: Hayatlarında acı tatlı dengesini hissetmek isteyenlerin  asla vazgeçemeyecekleri bir kahve. Red Spicyhiato yanında da beyaz çikolatalı brownie’mizi mutlaka denemeli herkes. Bununla birlikte Cold Drip ve Flat White kahvelerimiz şık sunumları ve dengeli oranlarıyla müdavimlerinin en çok tercih ettikleri bize özgü lezzetleri olan kahvelerimiz.

Mekân işletirken olmazsa olmaz ilkeleriniz var mı?

Başarılı olan her işletmenin mutlaka kendine has  ilkeleri ve çizgisi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim olmazsa olmaz ilkemiz, ihtiyaç olan hizmetin doğru analizi ve doğru şekilde müşterilerimize ulaştırılması. Sektörün eksiklerini ve ihtiyaçlarını doğru saptamak, krizi fırsata çevirebilmek ve sürekliliği sağlamak başarının en temel noktası. Kuruluşumuzdan beri tüketici gözünden dışarıda nasıl bir hizmet almak istiyorsak, biz de kendi işletmelerimizde bunu sağlamayı ilke edindik. Evimizdeki kalite, hijyen ve güveni müşterilerimize sunmak en büyük olmazsa olmazımız.

Gelecek planlarınız, hedefleriniz neler?

Hedefimiz büyük bir özveri, emek ve sevgi ile kurduğumuz Hill Son’s Coffee’nin etrafa yaydığı bu sevgi enerjisini Türkiye’nin her yerine ulaştırmak. Şu anda 2023 yılı için bayilik/franchise görüşmeleri yapıyoruz. Yeni yıl itibarıyla artık kendi şehrinizde veya ilçenizde, kendinizi evinizin konforunda hissedeceğiniz yepyeni Hill Sons’lar göreceksiniz. Amacımız devasa, içinde kaybolduğunuz soğuk mekânlar yapmaktansa kaliteli, butik, kişiye özel hizmet veren yüksek enerjili ve daha bilinçli mekânlar tasarlamak. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.