© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Yenilikçi ve İşlevsel Tasarımlar Melike Yalçın Mimarlık

Yenilikçi ve İşlevsel Tasarımlar Melike Yalçın Mimarlık

Yenilikçi ve zamansız projeleriyle dikkat çeken Melike Yalçın Barak, çalışmalarından da bahsederek gelecek projelerini MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

Öncelikle kendinizden biraz bahsederek başlar mısınız?

2011-2015 yılları arasında özel sektörde mimar olarak çeşitli tasarımlarda yer almış olup, 2015 yılından itibaren Melike Yalçın Mimarlık firmasını kurarak kendi projelerimizi hayata geçirmeye başladık. Üretmek ve deneyimlemek için çıktığımız mimari tasarım konusunda uzman ekibimizle iç mekân tasarımı ve mimari proje faaliyetleri olarak farklı ölçekli projeler ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Müşteri istek ve beklentilerini kendi mimari bakış açınızla nasıl bir araya getiriyorsunuz?

Hayallerle gerçekleri birleştiren, yenilikçi, teknoloji ile sanatı tasarıma katan, estetik ve işlevsel, insan ölçeğine uygun mekânlar tasarlamayı benimsiyoruz. Tasarladığımız bu projeleri; yaşam kolaylığı ve kullanıcı deneyimini de göz önüne alarak uyguluyoruz. Kullanıcının tarzını en iyi şekilde hayata geçiriyoruz.

Çalıştığınız proje türlerinden hangisi sizi daha çok heyecanlandırır?

Bizim için çalıştığımız her proje eşsiz ve özel tasarımlardır. Bazı konseptlerde yaratıcılık anlamında daha fazla fırsat imkânımız olduğu için bu projeler bizi daha fazla heyecanlandırır. Tarihi konsept adı altında tasarımını yaptığımız Gaziantep’te bulunan eski handan dönüşmüş olan otel bunların arasındadır.

 Gelecek dönem projelerinizde neler var?

Gelecek dönem projelerimizin içinde bizi çok heyecanlandıran, doğa ile iç içe ve sürdürülebilir, bungalov konseptli bir otel projesi var. Bununla beraber geniş peyzaj alanına sahip ultra lüks konseptte villa projemizin ve sektörde fark yaratacak bir estetik kliniği projemizin çalışmaları devam ediyor. Son olarak loft konseptte tasarladığımız konut projemiz ve bir enerji firmasına ait olan idari bina projemiz bizi bekliyor.

Kariyer yolculuğunuzda geldiğiniz noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu zamana kadar hayata geçirdiğimiz her tasarım bizi bir üst noktaya taşıdı. Her geçen gün mesleğimize ve hayallerimize olan inancımıza daha da bağlanarak zirveyi hedefliyoruz.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.