© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Vegan Deri Parçalar

Vegan Deri Parçalar

Son koleksiyonlarında ananas yaprağından üretilen yüzde yüz vegan deri parçalardan oluşan bir gruba da yer veren happy to wear kurucuları Cemre Naz Erdem ve Burcu Turan, yeni koleksiyonlarının özelliklerini ve tasarımlarında önem verdikleri noktaları MAG Okurlarına aktarıyor.

 

Yeni koleksiyonunuzun tarzını nasıl tanımlıyorsunuz?

Minimal ama dikkat çeken, zamansız ama trendleri de bünyesinde fazlaca barındıran bir koleksiyon olduğunu düşünüyoruz. Maskulen takım elbiseler, feminen bodysuit’ler, %100 vegan deri parçalar, yine şık saten elbiseler derken oldukça geniş bir skalada, büyük bir koleksiyon oldu diyebiliriz.

Koleksiyonunuzu oluştururken ilham aldıklarınız,  kullandığınız fikirler nelerdi?

Biz ürünlerimizin farklı okazyonlarda ve farklı zamanlarda, gündüzden geceye kombinlenebilir olması fikrini çok seviyoruz. Bu sezon şehirde oradan oraya koşturan, çoğu zaman üzerini akşam için değiştirmeye zaman bulamayan bir kadın hayal ederek tasarladık ürünlerimizi. Aynı takımı gündüz iş yerinde ya da farklı bir görüşmede giyebilirken, bir ayakkabı değiştirip akşam yemeğine devam edebileceği, farklı bir kombinle bir kutlamaya katılabileceği tarzda, alışılmış stilimizin biraz dışında “business” parçalar da içeren bir koleksiyon oldu diyebiliriz. Özetle biraz “zamansızlık” kavramından ilham aldık.

Ne tür kumaşlar tercih ettiniz?

Bu sezon, koleksiyonumuzda bir yenilik var! Ananas yaprağından üretilen, %100 vegan, çok kaliteli bir deri kumaştan minik bir grup yaptık. Geri dönüştürülebilir ve yenilenebilir malzemelere artan taleple beraber, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir üretimi destekleyen bu ürün grubumuz açıkçası bizi çok tatmin etti.

Düşünsenize, dünyanın herhangi bir yerindeki bir ananasın yaprağı, tüketicimizle yıllarca giyeceği bir deri pantolon olarak buluşuyor. Üstelik hakiki deri hissiyatını hiç aratmayacak bir kaliteyle. Deri dışında ise klasikleşen satenlerimiz, krep grubumuz, bu sezonun trendi tülden üretilen tasarımlarımızla yine kocaman bir koleksiyon.

Hangi renkleri ağırlıklı olarak kullandınız?

Sezonun en trend rengi fuşyaya biz de ağırlıklı yer verdik; ama genel olarak renk seçimimizde trendlerden ziyade tüketicimizin sesini dinleyerek ilerliyoruz. Bizden bu sezon çokça zümrüt yeşili ve saks mavi istediler, biz de onları dinledik ve bu renklere de bolca yer verdik. Siyah zaten söylemeye gerek yok, hakimiyeti zamansız.

Bu koleksiyondaki hedefiniz neydi?

Hem tasarımsal olarak hem kalite açısından senelerce giyebilecekleri tarzda ürünleri tüketicimizle buluşturmak. Biz modası geçen parçalardan, bir iki yıkamada deforme olan kumaşlardan hoşlanmıyoruz.

Bu sezonun trendleri hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Tül ve saten, kumaş trendlerinde bu sezon çok baskın. Bir de maskulen takımlar ve feminen büstiyerleri bir arada karıştırarak kullanmak çok moda. Biz de buna uygun gruplanabilir ürünlere koleksiyonumuzda yer verdik.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.