© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Tasarımın En Harikası C’art Mağazasında

Tasarımın En Harikası C’art Mağazasında

İtalya’nın en farklı mağazası “C’art”ı, Türkiye’ye getiren Nuray Fenercioğlu’nun rengarenk mağazasına konuk olduk. Tabi ki onu da MAG sayfalarımıza konuk ettik. Birçok kırtasiye malzemesi, oyuncak ve tasarım harikası ürünün bir arada bulunduğu C’art mağazasında renkli bir sohbete ne dersiniz?

Nuray Fenercioğlu kimdir ve C’art mağazalarının Türkiye’deki oluşum süreci nasıl gerçekleşti?

Nuray Fenercioğlu sürekli, koşturan, çalışan, üreten bir bayandır. Dernekler ve vakıflar için topluma yararlı olmak adına sivil toplum kuruşlarında çalışıyorum. Yirmi-yirmi beş yıldır çalışan bir işkadınıyım, aynı zamanda da evliyim. Çalışmayı çok seviyorum. Çalışan bir kadının çok büyük zorlukları olduğuna inanıyorum. Sosyal yaşantımız ve çalışma hayatımız paralel gitmek durumunda. Dolayısıyla hem bakımlı, hem üreten, hem sosyal çevresine yakın olan bir insan olarak gerçekten de yorucu bir tempo içindeyim. Daha önceki tekstil hayatımdan sonra 2009 yılında C’art mağazasıyla tanıştım. İtalyan bir marka olan C’art 1850 yılında kurulmuş gerçekten çok değerli ve eski bir şirket. Bugüne kadar dünya trendlerini takip ederek ilerleyen C’art, tasarım yönünde çok ilerlemiş. Ben de ilk defa bir Roma seyahatimde C’art Mağazası’yla karşılaştım ve çok beğendim. Böylesine güzel tasarım ünitelerinin bir arada olduğu konsepti Türkiye’ye getirmekle neler kazanacağımı ve de gençlere neler kazandıracağımı düşündüm. Böyle bir keşif yaptığım için gerçekten çok mutluyum…

 

C’art Mağazası’nın ürünlerinden bahseder misiniz?

C’art Mağazasında birçok ürün bulunmakta. Çok özel tasarımlarda müzik kutularımız, çok şık  tasarım arabalarımız var. Günümüzde herkes elektroniğe o kadar bağlı yaşıyor ki aile içerisindeki hayat bilgisayar ve televizyondan ibaret oluyor. Kimi odasında televizyon seyrediyor, kimi bilgisayarında oyun oynuyor. Bu durumun aile bağlarını kopardığına inanıyorum. Mağazamıza gelen ailelere önerdiğim, ailecek oynanabilecek eğlenceli oyunlarımız var; bilardo, langırt, tombala ve bingo gibi… Ayrıca hediye denince de akla biz geliyoruz çünkü mağazamızda birbirinden farklı ürün yelpazemiz ve özel tasarım birçok ürünümüz bulunmakta.

 

Sosyal yaşamda nasılsınız, neler yapmayı seversiniz, iş haricinde nerelere gidersiniz?

Tatillerde Bodrum’dayız, kışın da kısa aralıklarda, iş gereği yurtdışına gidiyorum. Onun dışında iyi bir gurmeyim. Çok iyi bir sinema severim… Büyük bir kitap koleksiyonum var, kitap okumayı çok severim dört tane kitabı bir arada ama genellikle yazın okurum, kışın pek vakit bulamıyorum. Denizi, güneşi çok seviyorum. İyi bir Dj’im, çok iyi bir müzik koleksiyonum var. Sohbet etmeyi çok severim, benim için arkadaşlık çok önemli çünkü yengeç burcuyum… Karşımdaki insanı gerçekten sevdiğim zaman bırakamam, iyi gününde, kötü gününde yanında olurum. Arkadaşlarıma mutlaka günde bir saat-iki saat ya bir kahve ya da bir yemekle vakit ayırırım çünkü ne kadar yoğun bir iş hayatınız olsa da arkadaşlarla bir şeyler paylaşmak çok büyük bir terapi, moral oluyor.

 

Türkiye’deki iş yaşamını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Herkesin çalışması lazım. Bazen bakıyorum gerçekten bazı kadınlarımız üniversiteyi sadece diploma almak için bitiriyorlar. Bizim memleketimizin, ülkemizin, gerçekten daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyacı var. Ben bazen kendi kendime “boş kaldığım zaman ne yapabilirim acaba?” diyorum… Böyle bir mağazayı açmakla bile aşağı yukarı yüze yakın kişiye iş vermiş oluyorsunuz. Yani bu zincirleme bir sistem bu. Gümrükçünüz, matbaacınız, muhasebeciniz birçok elemanlarınız var… Büyük bir konsept oluşuyor ve istihdam sağlanıyor. Evde oturmakla ve sadece kendinizle ilgilenmekle egonuzu tatmin ediyorsunuz. Ülkemiz o kadar güzel ki bütün dünyanın gözü bizde, bu sebeple çok çalışmalıyız ve en iyi yerlere gelmeliyiz diye düşünüyorum.

 

C’art mağazasının en büyük özelliği nedir?

C’art mağazasının en büyük özelliği; Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğinin bizim elimizde olması… Dubai’den, Abu Dabi’den, Azerbaycan’dan şube açmamızı isteyenler, ortaklık teklif edenler var… Tabi şu anda hepsi değerlendirmede ve biz şimdilik çok çok açılmak istemiyoruz adım adım ilerlemek istiyoruz. En büyük özelliğimizden biri de yılbaşından üç ay önceden olmak üzere yaptığımız promosyon özelliğimiz… Beğenilen ürünlerden istenilen adetlerde promosyon yapabiliyoruz…

 

Nerelerde şubeleriniz var?

Antalya ve İstanbul’da dört şubemiz var, yakın zamanda farklı bölgelerde de şubelerimiz açılacak…

 

Röportaj: Ersin Al

 

[nggallery id=1024]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum(1)

  • blank

    Tansu

    7 Nisan 2012

    C’ART ürünleri Kaliteli ve inanılmaz güzellikte…İthal olmasına rağmen fiyatları da çok uygun…Nişantaşı mağazasından arkadaşlarım için aldığım hediyeleri çok beğendiler… alışveriş için en kısa zamanda gelicem…Teşekkürler C’ART….

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.