Başa Dön

Mutluluğu Kalplere Taşıyoruz

Mutluluğu Kalplere Taşıyoruz

Ankara’nın En Yeşil Projesi DURU Beytepe’de betonarme imalatların sonuna gelindi. Projeyi ve hayata geçirdikleri kampanyanın detaylarını paylaşan Tona Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Erdal “Nitelikli Hayat” vurgusu yaptı…

 

Öncelikli olarak hayata geçirdiğiniz ve oldukça ilgi çeken “Mutluluğu Kalplere Taşıyoruz” kampanyasından bahseder misiniz?

 

Türkiye’de bir ilke imza atarak bugüne kadar hiç yapılmamış bir kampanyayı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mutluluk projesi, Duru Beytepe’den daire alanlara, dünyanın kayak merkezi Alpler’de tatil hediye ediyoruz. Kayıtsız, şartsız 22.12.2018-15.02.2018 tarihleri arasında, projemizden ev alan tüm ev sahiplerimizi aileleriyle birlikte, her şey dahil konseptiyle, uçak biletinden, otel transferine kadar her detayını titizlikle planladığımız çok keyifli bir tatile göndereceğiz. Amacımız; ev sahiplerimize hayat boyu mutlu yaşayacakları yuvalarına sahip olurken asla unutamayacakları hoş bir anı armağan etmek… Toplum olarak bu gibi mutluluklara, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Kampanyamız başlayalı çok kısa bir zaman olmasına rağmen oldukça ciddi bir talep var, çok güzel tepkiler alıyoruz ve bu da bizi mutlu etmeye yetiyor.

Gördüğümüz kadarıyla hızlı ilerliyorsunuz ve Duru Beytepe’nin kaba inşaatı tamamlandı. Ne söylemek istersiniz?

Duru Beytepe projesinin temeli 9 Temmuz 2017’de atıldı. İnşaata başlayalı 17 ay olmasına rağmen betonarme imalatların sonuna geldik, duvarlarımız örüldü, mekanik ve elektrik işleri devam ediyor. İnce üretimlere de başladık, orada da yaklaşık %15 seviyesindeyiz. Eş zamanlı olarak kot düzeltmeleri ve peyzaj detayları üzerinde çalışmaya başladık. Mevsim itibariyle önümüzdeki birkaç ay sadece blok içlerinde çalışmalarımıza devam ediyor olacağız. Bahar aylarıyla beraber, dış cephelerin yapımına başlamayı planlıyoruz. Şu anda tüm bu işlerin planlaması ve ihale süreci devam ediyor. Kısacası projemizin inşaatı hız kesmeden devam ediyor… 2020 yılında Duru Beytepe’de çocuklar oynamaya başlayacak!

 

Konutta balon var” söylentilerine, ülkemizin içinde bulunduğu türbülansa, hatta yüksek faizlere rağmen elde ettiğini başarıyı nasıl değerlendiriyorsunuz? Duru Beytepe projesinin yatırım değeri hakkında bilgi verir misiniz?

Öncelikli olarak “konutta balon, köpük” gibi söylemlere çok itibar etmediğimin altını çizmek istiyorum. TÜİK verilerine göre; Ankara’nın yıllık nüfus artışı ortalama 100.000 kişi, sıfır konut satışı yıllık ortalama 35.000 adet. Ağırlıklı olarak 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşuyor ve geçmişten gelen satışları da içeriyor. Bu veriler üzerinden dahi, konut satışının başa baş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta çok değerli bir veri daha paylaşayım: Ankara’da yılda ortalama 37.000 çift evleniyor ve satış sayılarına baktığımızda yeni evlileri dahi tamamen ev sahibi yapamadığımız sonucu ortaya çıkıyor. Aynı zamanda Ankara bir öğrenci kenti ve yaklaşık 200.000 yüksek öğrenimde okuyan öğrencimiz var. Giderek artan yabancı yatırımcı ilgisini de unutmayalım. Faizlerin yüksekliği maalesef hepimizin sorunu. Tüketici haklı olarak birikimini mevduatta tutuyor. Ancak bu sürdürülebilir bir ekonomik model değil. Üretim ve  yatırım yapılmalı. Tüketicimizin faiz kaynaklı ihtiyaçları öteleme yoluna gittiği doğrudur. En kısa zamanda bu durumun düzeleceğine inanıyoruz. Zaten geçtiğimiz günlerde 0,98 kampanyası tekrar başladı. Duru Beytepe olarak biz de kampanyaya katıldık. Hali hazırda firma bünyesinde bankasız, kefilsiz senetle satışlarımız devam ediyor. Kişiye özel ödeme planları oluşturabiliyoruz. Aslına bakacak olursanız en büyük artımız, ödeme planımız. Çok avantajlı ve müşterilerimizin finansal durumuna göre revize edilebildiğimiz ödeme planları oluşturuyoruz. Projemizin inşa süreci devam ettiği için öz sermaye ve satışla finanse edebiliyoruz. Tabii ki Tona Yapı A.Ş. ve Safe İnşaat A.Ş. olarak, çok tecrübeli ve güçlü bir ortaklık yapımız var ve bu artımızı çok iyi değerlendiriyoruz. Ülke ve sektörün durumu herkesin malumu olmasına rağmen Duru Beytepe’nin %44’ü sahiplerini buldu. Bu sonuç tamamen sistematik ve disiplinli çalışmanın sonucu.

Duru Beytepe, yatırım değeri oldukça yüksek bir proje; eşsiz konseptinin yanı sıra etrafında önünüzü kapatabilecek yapılar yok ve bu sayede nefes alabiliyor. Arazi çevresinin %70’i kamu arazisi ve bu çok büyük bir avantaj.

Son olarak, Duru Beytepe’nin teknik özellikleri ve kullanılan malzeme tercihlerinizden bahseder misiniz?

Duru Beytepe, bünyesinde barındırdığı çocuk oyun alanları, sosyal yaşam alanları ve sağlıklı yaşam alanları ile nitelikli yaşam olanakları sunuyor. 47.276 m2’lik arazi büyüklüğünün yüzde 84’lük kısmı yeşil alan ve peyzaj alanlarına ayrılıyor. Bu bulunmaz bir imkan ve çok değerli bir detay. Duru Beytepe’de kullanılan malzemelerin birinci sınıf olmasına dikkat ettik. Dış cephelerde görsellikle birlikte ısı, ses ve yangın yalıtımı kriterlerini üst düzeyde sağlayacak detaylar üzerinde çalışıyoruz. Kullanacağımız malzemelerin, çevre ve kullanıcı dostu olması en büyük hassasiyetimiz.

Ayrıntılı bilgi için değerli ev sahibi adaylarımızı Tanıtım Ofisimize bekliyoruz. Biz ne kadar anlatsak da yerinde görmek gibi olmaz. Hatta randevu aldıkları takdirde iş güvenliği prosedürlerine uymak şartıyla daireleri yerinde gösteriyoruz. Örnek değil, gerçek dairelere bakarak ev almanın huzuru içerisinde ev sahibi yapıyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.