© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Muhteşem Yılbaşı Sofraları-Zeynep Bacaksız

Muhteşem Yılbaşı Sofraları-Zeynep Bacaksız

Celine Organizasyon’un zevkli ve güzel sahibesi Zeynep Bacaksız MAG okurları için farklı ve hoş bir yılbaşı sofrası hazırladı… Melekler ve çok özel süslemelerle hazırladığı sofrasını çiçeklerle bezeyen Zeynep Hanım sorularımıza samimiyetle cevap verdi…

 

Yeni yıl sizin için ne ifade ediyor?
Her konuda eşim, kızım, yakınlarımız hep beraber her şeyin mutlu sağlıklı olmasını isteriz… Yeni yılla ilgili özellikle bir planımız yok. Keyifli güzel bir şekilde mutlu bir sene bekliyoruz.

 

Yılbaşı için özel gelenekleriniz var mı?
Masa süslemek çok sevdiğim iş. Ben biraz daha bu konuyla ilgili çalışıyorum zaten. Farklı masalar hazırlamaktan keyif alıyorum. Bu sadece yılbaşı için geçerli değil. Normalde de misafirlerimiz geldiğinde böyle yapmaya çalışıyorum. Açık söylemek gerekirse yılbaşında kardeşlerimiz, kuzenlerimiz, büyüklerimiz aynı anda aynı şehirde olmama riskimizi düşünerek yılbaşı günü olmasa bile mutlaka farklı bir gün yılbaşı gecesi düzenleriz. Genelde de bu geceler de benim evimde olur. Çünkü bu işleri yapmaktan çok keyif alıyorum.

 

Unutamadığınız çok özel bir yılbaşı anınız var mıdır?
2000 yılına girdiğimiz sene eşim ve çok yakın iki arkadaşımızla beraber inanılmaz programlar yapmıştık. Çok sıcak bir yerdeydik. Arkadaşımızın eşi hastaneye kaldırılma noktasına geldiği için yaptığımız planı yaşayamadık. Bizim için farklı bir gece olmuştu. Artık çok ciddi program yapılmaması gerektiğine inanıyoruz. Anlık yaşamak en güzeli.

 

Yılbaşı sofrasında olmazsa olmaz dediğiniz ya da çok sevdiğiniz bir şey var mı?
Genelde yılbaşı için klasik yemek haline gelen hindinin ve sıcak şarabın olması gerektiğini düşünürüm. Ailemizde bunu muhteşem yapan birisi var. Genelde ailece yemek yaptığımız için onun da olması gerektiğini, punch olarak da kırmızı sıcak şarabın mutlaka olmasını isterim. Klasik yılbaşı sofrasını hazırlarız. Onun dışında da sofranın sayıya göre açık büfe olup olmayacağına karar veririz. Ailecek sofraya oturur güzel bir gece geçiririz. Yılbaşında özellikle şunu ya da bunu yapacağız gibi planlarımız olmuyor. Dediğim gibi bu konuda anlık yaşamak en güzeli.

 

Yılbaşında nerede ve nasıl girmeyi planlıyorsunuz?
Şu anda hiçbir program yapmadık. Şehir dışında yakın bir yerlere gidebiliriz. Belki arkadaşlarımızla, belki de aile ile geçirebiliriz yılbaşı gecesini. Tabi bir de eşimin iş hayatında dolayı sürekli şehir dışına çıkması gerekiyor. Biraz da ona bağlı olan bir program yapmamız gerekiyor.

 

2012 için dilekleriniz nelerdir?
En önemlisi sağlık, çünkü onun dışında her şey birbirine bağlı.  Mutlu olmak bile sağlığa bağlı. Çevremdeki herkes için muhteşem bir yıl olmasını diliyorum elbette. Tabi ki işimin daha iyi olmasını istiyorum. Çok planlar yaptık. Umarım her şey iyi olacak. Hep pozitif düşünüyorum. Zamanında sağlıkla ilgili talihsiz şeyler yaşadım. Dolayısıyla da 1 dakika sonra neyin ne olduğunu bilmeyerek yaşadığımız için önemli olanın sağlık olduğuna inanıyorum. Herkesin muhteşem bir yıl geçireceğine inanıyorum.

 

Masanızın ismi, konsepti ne olacak?
Masama bir isim koyamayacağım. Eğer çok gerekirse “Melek” konseptli bir masa diyebiliriz… Hep seneleri konuşuyoruz. İnanıyorum ki meleklerin saflığını belki o açıdan sofraya da taşımış gibi olabilirim. Ama önceden de dediğim gibi bu sene böyle bir sofra hazırlamışken seneye çok daha farklı bir masa hazırlayabilirim. Bu sene içimden böyle şeyler geçirdim ve böyle bir sofra hazırlamak istedim.

Her konuda sizlere de çok teşekkür ederim. Sizler de sadece bugünlerde değil sürekli yanımızdasınız. Yeni yılınız kutlu, mutlu, sağlıklı olsun…

 

[nggallery id=755]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum(1)

  • blank

    pelin alp

    28 Aralık 2011

    Cok zarif bir sofra..Melekler ayrı bir güzellik katmış.Tebrik ediyorum..
    Bizde böyle bir masa hazırlamak istesek melek heykellerini nasıl edinebiliriz?

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.