© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Muhteşem Yılbaşı Sofraları-Çağla Cabaoğlu

Muhteşem Yılbaşı Sofraları-Çağla Cabaoğlu

Çağla Cabaoğlu sanata olan ilgisi sebebiyle 2002 yılında “Çağla Cabaoğlu Art Gallery” ile çağdaş ve güncel sanatları sergileyen uluslararası bir çizgiye sahip, genç sanatçılardan oluşan özel bir galeri kurdu. Bizler için HAAZ’dan çok farklı bir yılbaşı sofrası hazırladı… MAG için özel olarak hazırladığı sofra sizlerle…

 

Yeni yıl sizin için ne ifade ediyor?
Benim için yeni yıl; yeni umutlar, yeni açılan sayfalar, yeni hedefler, yeni dilekler dilemek  için  iyi ve doğru bir gün.

 

Yılbaşı için özel gelenekleriniz var mı?
“Yeni yıla nasıl girersen tüm yıl öyle geçer” derler. Ben de her yılbaşında sevdiklerimle mutlu bir şekilde yeni yıla girmeye özen gösteririm. Beykoz camlarından özel yapım süslerin hepsi ayrı bir sanat eseri. Son yıllarda yılbaşında bunları almak ve hediye etmek çok hoşuma gidiyor. En sevdiğim design mağazası HAAZ bu tip günlerde hediye almak için  Nişantaşı’ndaki en doğru adres. Jonathan Adler Voluspa mumları, Ibride tepsiler, ahşap filler, Mozambik heykeller HAAZ’daki en sevdiğim ürünler. Her yılbaşında aileme ve dostlarıma mutlaka hediyeler alırım. Geçen yılbaşında yakın arkadaşım Özlem Avcıoğlu’ndan Fornasetti vazo hediye aldım.

 

Unutamadığınız çok özel bir yılbaşı anınız var mı?
İki sene önce yılbaşında sanatçılarımdan Güneş Çınar’ın yurt dışında sergilenecek büyük rölyef eserini yetiştirmesi için ona yardım etmiştik. Galeri ekibi olarak hem eğlendik, hem de çalıştık. Unutulmazdı.

 

Yılbaşı sofrasında olmazsa olmaz dediğiniz ya da şunu çok severim dediğiniz bir şey var mı?
Yılbaşı sofrası için siyah bir sofra hazırlamayı seçtim. Siyah benim hayatımın bir parçası. Sanat dünyasındaki insanlar genellikle siyah giymeyi tercih ediyorlar bunun nedeni, siyah tarih boyunca doğada olmayan bir renk olmasına rağmen ışığı vurgulayan, rengi ortaya çıkaran bir renk olması. Ben de sofra seçiminde siyah kullanarak ışığı ve masanın üzerindeki objeleri vurgulamak istedim.

 

2012’ye nerede ve nasıl girmeyi planlıyorsunuz?
Planlarımda değişiklik olmazsa New York’ta olacağım.

 

2012 için dilekleriniz neler?
Tüm insanlık adına her şeyin iyi olmasını diliyorum. Hastalıklara çareler, dünyada barış, doğal afetlerin insanlara zarar vermemesi, terörün bitmesi dileklerim arasında. Bu dileklerim bir tek 2012 için değil bundan sonraki yıllar içinde diliyorum hepsini…

 

[nggallery id=742]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.