© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

İrfan Aşçıoğlu

İrfan Aşçıoğlu

O, daha küçük yaşta işin başında durarak büyük tecrübeler kazandı. Kalitenin, güvenin ve hayat standartlarının en üst seviyede tutulduğu çalışmalarla Türkiye’de ve dünyada ses getiren projelere imza attı. Türkiye’nin unutmaya başladığı ya da unuttuğu değerleri, projelere kattı. Ve genç yaşında pek çok başarılarla sıkça duyduğumuz bir isim oldu…
Hem modern hem de samimiyetini koruyan projelerin sahibi İrfan Aşçıoğlu, MAG dergisi okurları için bu ay bizleri kırmayarak yoğun temposunda sorularımızı yanıtladı.

Öncelikle kısaca sizi tanıyabilir miyiz?
İrfan Aşçıoğlu: 1982 İstanbul doğumluyum. Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım bölümünden mezunum. Aslen Oflu bir ailenin ferdiyim. Karadenizli müteahhit bir aile olmamızdan dolayı çok küçük yaştan itibaren iş hayatının içerisindeydim. Bu sayede bir iş disiplini içerisinde büyüdüm. 1967 yılında kurulan Aşçıoglu İnşaatın üçüncü kuşak yöneticisiyim. İlk büyük sorumluluğumu yirmi yaşında, Kemerburgaz’daki inşaatımızın yönetimiyle aldım. Eğitimim devam ederken de sürekli işimin başındaydım.  Bu, belki birçok şeyden feragat etmek anlamına geliyordu ancak bu sayede erken yaşta ciddi bir tecrübeye sahip oldum. En büyük tutkum; futbol. İyi bir Trabzonspor taraftarıyım. Mümkün olduğu kadar maçlara giderim, aynı zamanda kongre üyesiyim. Ayrıca seyahat etmekten hoşlanırım. İşlerim dolayısıyla sürekli değişik ülkeler görüyorum. Bu da bana ayrı bir tecrübe katıyor.

“Selenium” markasından ve projelerinden bahsedebilir misiniz?

İ.A: Aşçıoğlu A.Ş.’nin yarattığı “Selenium” markası; kalite ve konforu simgeler.  Selenium “kaliteli yaşam” demektir.   Bu projelerde sadece daire satılmaz, sosyal yaşam da beraberinde sunulur. Dünya ülkelerinde olduğu gibi, Selenium projeleri İstanbul gibi metropollerde sosyal ihtiyaçlarını bir asansörle çözümleme lüksü veren rezidans yaşamını daire sahiplerine sunmaktadır. Ülkemizde en çok rezidans projesi yapan firma unvanını koruyoruz. En büyük özelliği de şehrin kalbinde olması… Ayrıca sosyal tesislerimize dışarıdan üye alınmaz, sadece daire sahipleri ve misafirleri faydalanabilir. “Selenium Twins” projemiz şehrin merkezinde Fulya’da yer alıyor. İçerisinde ofis bloğu, hastane, rezidans, food court ve market bulunmakta. Roof katında fitness center’da spor yapıp, diğer roof katımızda bulunan cafemizde misafirlerinizi ağırlayıp, muhteşem boğaz manzarasını seyredebiliyorsunuz. “Selenium Panorama” projemiz, Gayrettepe’de sadece rezidanstır. “Selenium City” projemiz Etiler’de… Altı blok ve altmış konutlu bir yapı…

Selenium’da sunduğunuz yaşam kalitesi hakkında bilgi verebilir misiniz?
İ.A: “Selenium”larda aynı kültürü paylaşan aileler aynı çatı altına toplandı.  Ülkemizde yok olmaya yüz tutan “komşuluk” faktörü bizim en önem verdiği kriterlerimizden biri. Fitness bölümünde, SPA’da veya cafe’deyken aynı zamanda rezidansta oturan komşularınızla tanışıp sosyalleşebiliyorsunuz. Dışarıdan hiçbir şekilde üye alınmadığı için sadece Selenium’da oturanlar ve misafirleri giriş yapabiliyor.

Sunduğunuz sosyal imkânlar nelerdir?
İ.A: Valet parking, her türlü uçak, restoran, otel rezervasyonlarının yapıldığı concierge, açık ve kapalı yüzme havuzu, tenis kortu, squash, SPA merkezi, Fin hamamı, Türk hamamı, oyun odası, toplantı odası, çocuk parkı, house-keeping, kuru temizleme, fitness, cafe. Aşçıoğlu olarak “Selenium” projelerinin yönetimini de kendi kurduğumuz Selenium Club’a verdik. Daire sakinlerinin her türlü yönetim ihtiyaçlarına, kaliteli hizmet vermek üzere faaliyete başladı.

“Selenium”da oldukça önemli ve ünlü isimlerin daire sahibi olduğunu duyduk. Siz kimlerin oturmasını hedefliyorsunuz?

İ.A: “Selenium” projesine başlarken hedefimiz aynı kültüre sahip aileleri, aynı çatı altında birleştirmekti. Koç, Sabancı, Ulusoy, Yılmaz, Bayraktar gibi ülkemizin önde gelen ve köklü ailelerini bir araya getirerek hedefimize ulaştık.

Şu ana kadar gördüğünüz ilgiden memnun musunuz?
İ.A: Saygın müşteri portföyümüzün yoğun ilgisini ve beğenisini kazanmaktan çok mutluyuz.

Devam eden çok ciddi projeleriniz var. Gelecekte hayata geçireceğiniz projeleriniz de var mı?
İ.A: Temmuz ayında Gayrettepe’de likör arazisinde başka bir “Selenium” projemize başlıyoruz. Şu an proje son aşamasında, bittiğinde Avrupa’nın en yüksek binası olacak. Maslak’ta proje aşamasında olan bir ofis binamız var. Yine Türkiye’de ve yurtdışında ses getirecek bir proje yapıyoruz. Aşçıoğlu olarak amacımız ülkemizde kalıcı eserler bırakmak çünkü biz binalarımıza milli servet gibi bakıyoruz. Onun dışında 2006 yılında kurduğumuz yurtdışı yol taahhüt firmamız var. Arnavutluk’ta ilk işimizi geçen ay bitirdik ayrıca Romanya’daki işimiz de devam ediyor.
{gallery}roportaj/300609irfanascioglu{/gallery}

Yazar Hakkında /

Yazarımız hakkında kısa özgeçmişi çok yakında sayfamızda olacaktır.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.