© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

İnovatif ve Ayrıcalıklı Güzellik Kompleksi

İnovatif ve Ayrıcalıklı Güzellik Kompleksi

Spor merkezi ve doktorlarıyla, ziyaretçilerine güzellik merkezi konseptinden farklı olarak bir kompleks hizmeti sağlayan Arzu Büyükkapucu ve Hafize Öztürk, çalışma prensiplerini ve uyguladıkları protokolleri aktarıyor…

 

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz? Bu sektöre yönelmeye nasıl karar verdiniz? Bu mesleği seçerken gayeniz neydi?

Arzu Büyükkapucu: Ben her zaman; hareketli, enerjik ve yardımsever bir insan olmayı amaçladım ve oldum. Tanıdıklarıma “Arzu nasıldır?” diye sorsanız, bu üç kelimeyi kesinlikle söylerler. Hareketliyim ve enerji doluyum. Etrafımda da enerji dolu insanların olması hoşuma gider. Enerji olmayan ortamda beni bulamazsınız. Bu sektör çok hızlı büyüyen, hareketli, inovatif bir sektör; bu yüzden enerjik insanların, en önemlisi enerjisini pozitif yönde kullanacak insanların başarılı ve faydalı olacağını düşündüğüm ve gözlemlediğim için bu sektöre yatırım yapmayı düşündüm. Bu alanda kendime hedefler belirledim: Sektörü seçerken yeniliklere açık bir insan olmam sebebiyle, bu yenilikleri çok iyi aktarabilecek bir kapasitemin olması hem kendimin kazanacağı hem de çalışanlarımla beraber danışanlara faydalı olabilmek için bu mesleği seçtim. Aslında özetlersek “kazan-kazan” mantığını benimsiyorum.

Hafize Öztürk: Daha çocuk denilebilecek yaşlarda meslek seçimimi hemşirelik okuluna giderek yaptım. İlk olarak o zamanlarda insanların hayatlarına dokunmanın ve onları şifalandırmanın beni çok mutlu ettiğini fark ettim ve kendimi bu yola adadım. Yoga serüvenime başlamamın ardından, şifalandırmanın yanı sıra, bulunduğum ortamı güzelleştirmeyi, göze hitap eden hoş bir biçime sokmak suretiyle değiştirmeyi de sevdiğimi fark ettim ve sonrasında kendimi bu yolda yürürken buldum. Bu sektöre girmemin en önemli nedenleri güzelliğe, estetiğe olan merakım ve etrafımı da güzelleştirmekten duyduğum memnuniyet olarak karşıma çıktı. İnsanlar güzelleşmek için bize geldiklerinde başka birtakım ihtiyaçlarının da olduğunu fark ettim. Bunlardan bazıları; kendine vakit ayırma, kendine şefkat gösterme, kendi değerinin farkına varma ve bu değeri çevresinden de görme isteğiydi. Bu nedenle güzelliği yogayla birleştirme fikrinden yola çıkarak güzelliğe bütünsel bir yaklaşımla bakmanın gerekli olduğunu anladım. Bunun sonucunda; merkezimizde verdiğimiz hizmetlere yoga, nefes ve meditasyon desteklerini de ekledik.

Verdiğiniz hizmetlerden bahsederek, diğer güzellik merkezlerinden farklı olarak uyguladığınız işlemleri de aktarır mısınız?

Verdiğimiz hizmetlerin başında insanların kendi vücudu ile barışık ve mutlu, huzurlu hale gelmesini sağlamak yer alıyor diyebiliriz. İnsanlar kendi vücutları ile mutlu olmazsa, mutsuzluğu beyninin bir köşesinde kalır ve bunu etrafındaki herkese yayar. Bu doğrultuda yaptığımız işlemlerin başında, iddialı olduğumuz, yüzde yüze yakın sonuç veren bölgesel zayıflama, epilasyon ve çatlak onarımı gelmektedir. Bunun yanı sıra; kalıcı makyaj, protez tırnak, ipek kirpik, kirpik lifting, kaş laminasyonu, cilt bakımı gibi kısa miatlı işlemlerde sektördeki kaliteli malzemeleri kullanarak, kaliteli sonuçları çıkarmak konusunda çok tecrübeliyiz. Bu işlemlerin hepsini yapmak için gerekli tüm belgelere sahip, bilgilere vâkıfız. Aynı zamanda bizim için en önemlisi, yenilikleri takip ederek kendimizi ve çalışan arkadaşlarımızı geliştirmek. Yakın zamanda açacağımız akademimiz için de çalışmalarımız sürmektedir.

Kullandığımız cihazlar ve malzemeler kurumsal firmanın onaylı cihazları ve malzemeleridir. Güzellik merkezi konseptinden farkımız, buranın bir kompleks olmasıdır. Spor merkezi olan, hastane ve en yüksek seviyede doktor anlaşması olan bir kurumuz.

Ziyaretçileriniz için, uygulamalar haricinde verdiğiniz hizmetler neler?

Hafize Hanım yoga eğitmeni ve hemşiredir. Ayrıca tüm güzellik merkezlerinde bir diyetisyen vardır ama bizim diyetisyenimizin özelliğinin çok farklı olduğunu düşünüyoruz; hatta eminiz. En önemlisi millî bir sporcu annesiyiz ve aynı zamanda on dört yıldır çocuğumuzun koçluğunu ve menajerliğini yapıyoruz. Başarıya giden yol haritasını çok iyi biliyoruz. Sosyal çevremizin sporculardan, sağlık sektörü çalışanlarından oluşması hem yenilikleri takip etmemizi kolaylaştırıyor hem de ihtiyaçları belirlememizde, kendi çözümleri bulmamızda destek almamızı sağlıyor.

Misafirlerinizi nasıl bir ortama davet ediyorsunuz?

Misafirlerimizi; mutlu ve huzurlu insanların çalıştığı, sıcak bir ortamda ağırlıyoruz. Yaklaşık bin metrekarelik kapalı alanımızla beraber iki yüz elli metrekarelik çok güzel, keyifli vakit geçirebileceğiniz bir bahçemiz bulunmaktadır. Merkezimiz; ulaşım olarak herkesin rahatlıkla gelebileceği ve çevresinde sosyal ortamların bulunduğu nezih bir villada yer alıyor. Bu alanda işlemler kişiye özel odalarda yapılmakta olup onların kendilerini rahat hissedebilmesi adına en küçük odamız on sekiz metrekaredir. Hijyen ve kalite vazgeçilmez kriterlerimizdir. Bu çatı altında misafirlerimize bilgi vererek, onları bilinçlendirerek, motive ederek işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Merkezinizde bir gününüz nasıl geçiyor? Ziyaretçileriniz hangi ayrıcalıklara sahip, neler vadediyorsunuz?

Günümüz; bir gün önce planlanan programın üstünden geçilen toplantı ile başlıyor. Ardından, tüm odaların ve merkezimizin temizlik ve hijyen kontrolünü bizzat yapıyoruz. Gelen müşterilerimizle ilgileniyoruz. Aynı zamanda; mutlu çalışanın mutlu müşteri grubu oluşturacağını bildiğimiz için çalışanlarımızla da ilgileniyoruz. Özellikle onların eğitimlerini belirlenmiş günlerde değil, her gün, her dakika gerçekleştiriyoruz. Çalışanlarımıza huzurlu ve mutlu bir ortam sunuyoruz.

Medikal estetik ile ilgili uygulamalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Zamanla yıpranan yapıların kozmetik ve uygulanan protokollerle en güzel haline kavuşmasını sağlayan yöntemlerdir. Bunlardan bir tanesi NG protokolümüzdür. Bu protokol, bölgesel zayıflamada çok iddialı olduğumuz protokolümüzdür, danışanlarımızı, detaylı bilgi için merkezimize kahve içmeye davet ediyoruz.

Gelecek planlarınızda neler yer alıyor?

Bu alanda en yüksek danışan memnuniyet oranını yakalama hedefimiz var. Reklamlara inanıyoruz ve şart olduğunu düşünüyoruz; fakat en güzel reklamın bir danışanımızın memnun kalması olduğunu düşünüyoruz. Ankara’da kısa vadede en çok beğenilen, en çok tercih edilen ilk üç güzellik merkezinden biri olmayı, orta vadede ise birinci olmayı hedefliyoruz

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.