© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Funda Kurt Healthy Beauty & Academy

Funda Kurt Healthy Beauty & Academy

Funda Kurt Healthy Beauty & Academy kurucusu Profesyonel Güzellik Koçu Funda Kurt; doğal ve sağlıklı görünebilmek için güzellik tüyolarını, doğru teşhisle kendimize özgü güzelliğimizi keşfedebilmemizin incelikleri ile 2023 yılı güzellik ve bakım trendlerini MAG Okurlarıyla paylaşıyor…

Güzellik, kadının doğal gerçekliğidir. Kadın, yaratılışı itibarıyla güzellik tanımının karşılığıdır ve her kadın nev-i şahsına münhasır bir güzellik taşır. Önemli olan, sahip olduğumuz güzelliğin farkında olmak ve bunu, inanarak hissetmektir. En önemli nokta burası, zira içimizde bu inanç olmadığı zaman ne kadar bakım yaparsak yapalım, ne kadar estetik işlemi gerçekleştirirsek gerçekleştirelim, aynaya her baktığımızda hep bir eksik göreceğiz. Aslında o eksik asıl bütünleyen gerçektir; doğal olarak da güzel olduğumuzu fark etmemiz ve bunu hissetmemizdir. İşte o zaman kullandığımız ürünlerin, yaptırdığımız işlemlerin tümü bir anlam ifade edecek ve eksik her neyse, onun tamamlanma şansı olacaktır.

Güzellik; inanmakla ve fark etmekle başlıyor. Sonra atılan doğru adımlarla da inşa ediliyor…

Yüzlerce yıl öncesinden günümüze kadar olan süreçte güzellik anlayışı değişimler göstererek gelişmiştir. Bu gelişimin en önemli ayağını da hiç kuşkusuz teknoloji oluşturmaktadır. Fark edilen ihtiyaçlar doğrultusunda gelişen teknoloji, bugün ihtiyacımız olan neredeyse tüm tedaviyi bize sunuyor. Bununla birlikte, değişmeyen en önemli güzellik algısı ise; doğal ve sağlıklı güzelliktir. İşte bu yüzden biz de Funda Kurt Healthy Beauty olarak, doğal güzelliğe öncelik veriyoruz. Son yılların trendinin de doğal güzellik olduğunu düşünecek olursak ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu da kanıtlamış oluyoruz.

Kalıcı doğal güzellik bizi birçok meşakkatli süreçten de kurtarıyor. Yoğun makyaj yapmak için harcanan saatler, sonra temizlemek için harcanan emek ve en nihayetinde ürünlerin yan etkilerinden korunmak için de yine hatırı sayılır bir bakım serüveni uygulanıyor.

Kalıcı ve sağlıklı güzellik için cildimize ihtiyacı olan önemli uygulamaları yaptığımızda kendimiz için doğal güzelliğin de kapılarını aralamış oluyoruz.

Yaradılışımızdaki güzellik içimizden dışımıza yansıyor. Böylece göz alıcı güzelliğimizin kaynağı da aslında biz oluyoruz. Yeni nesil teknoloji ile insanın kaynağından gelen güzellik birleşince, ortaya kalıcı ve doğal olan güzellik çıkıyor. Nasıl mı? Örneğin; kolajen, insanoğlunun doğal ve sağlıklı güzellik kaynağıdır; belirli bir yaştan sonra vücut, üretimini azaltıyor. Azalan bu üretim, ihtiyaca karşılık vermemeye başlıyor. Bu noktada yeni nesil nano teknolojiler imdada yetişiyor ve yaşımız ilerlese de güzelliğimiz sekteye uğramıyor. Bu anlamda yapılan birçok uygulamamız var. Hatta insanın doğasında bulunan başka güzellik kaynaklarını da bir arada kullanarak süreci hızlandırıp güzelliğimizi kalıcı hale getirebiliyoruz. Böylece sabah uyandığımızda yüzümüze hiçbir işlem yapmadan, güne doğal güzel halimizle “Merhaba!” diyebiliyoruz. Bunun psikolojik olarak pozitif etkisini de düşünebiliyor musunuz? 2023 yılında en çok tercih edilen güzellik uygulamaları da yine insanın kendi doğal kimyasından esinlenilerek üretilmiş teknolojiler olacak.

Bu yıl en çok “skin minimalist” bakımları duyuyor ve uyguluyor olacağız.

İsmi size yabancı gibi gelse de aslında tanımına oldukça aşina olduğunuzu fark edeceksiniz. “Skin minimalist” yaklaşım; hangi uygulama ve tedaviye ihtiyacınız olduğunu analiz etmek ve bu süreçte doğru, gerekli miktarda ürünle ihtiyacınızı karşılamanızdır. Biz Funda Kurt Healthy Beauty olarak ilk günden itibaren danışanlarımızla bu şekilde yol alıyoruz. Spesifik, nokta atışı tedavi ve uygulamalarla, danışanlarımızı ürüne boğmadan, gereksiz seanslarla onların cildini yormadan, değerli vakitlerini almadan, süreci profesyonelce yürütüyoruz.

İçinizden gelen bütünsel güzelliği fark edin.

Daha önce de belirttiğim gibi, hedefimiz doğal güzellik olmalı. Bunun için de en önemli aşama cilt altını beslemektir. Biz bu önemli işlemleri kendi güzellik kaynağımızdan ve son teknoloji ürünlerden faydalanarak gerçekleştiriyoruz. PRP, Scarletex, mezoterapi, gençlik aşısı gibi işlemlerde içimizden gelen doğal güzelliği kullanıyoruz, çünkü ne kadar güçlü bir etkiye sahip olduğunu biliyoruz. Aynı işlemlerde süreci doğal içerikli cilt bakımı serumları ile de destekliyoruz. Bu sayede uyguladığımız bütünsel bakım; danışanlarımızın kalıcı, doğal ve sağlıklı güzelliğe kavuşmalarını sağlıyor. 

Profesyonel bir güzellik koçu olarak danışanlarıma her zaman söylerim; herkesin ayrı bir güzelliği vardır ve önemli olan birbirine benzemek değil, doğru teşhisle kendimize özgü güzelliğimizi keşfedebilmemiz ve onu yaşatabilmemizdir.

Asla unutulmaması gereken bir gerçek vardır; güzellik, bütünsel bir kavramdır. Bu noktada danışanlarıma yol arkadaşlığı yaparken; doğru analizlerle kişinin psikolojik yapısından, fizyolojik yapısına kadar, cildinin, saçının, tırnağının, vücut yapısının özelliklerini göz önünde bulundurarak yol haritası çiziyoruz. Biz danışanlarımıza bütünsel güzelliği vadederken sonuç odaklı ilerliyoruz. Bu yüzden sektörümüzün en iyileri arasındayız. Bu noktada sektörümüz için ilham kaynağı olduğumuzun da farkındayız ve bunun da haklı gururunu yaşıyoruz.

Şimdi filtresiz güzelliğinize merhaba demenin tam zamanı!

Güzelliğin doğal ışıltısıyla parlamak isteyenleri, filtrelerin ardına saklanmadan güzelliğini sergilemek isteyenleri, kalıcı ve sağlıklı güzelliğiyle fark edilmek isteyenleri bütünsel bir güzellik deneyimi için Funda Kurt Healthy Beauty’e bekliyoruz. Mutlu danışanlarımızdan biri de siz olabilirsiniz, 2023 sizin yılınız olsun…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.