© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Emirhan Gedeleç Türkiye Emlakta Güvenilir Liman

Emirhan Gedeleç Türkiye Emlakta Güvenilir Liman

Kendi şirketinde danışanlarına kârlı yatırımlar sağlayarak, kripto piyasasında müşterilerinin portföy yönetimini üstlenen Emirhan Gedeleç, Golden Partner ile güç birliği yapmasının ardından şu anda gayrimenkul alış, satış, kiralama ve proje geliştirme gibi hizmetler veriyor. Emirhan Gedeleç, gayrimenkul yatırımında doğru zamanı açıklayarak, MAG Okurlarını bilgilendiriyor.

endinizden bahsederek başlar mısınız?

Ankara doğumluyum. Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesinden mezun olduktan sonra, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım bölümünü bitirdim. Mezun olduğum sene içerisinde Öğrenci Konseyi Genel Sekreterliği yaptım. İnsanlarla iletişim kurup onları temsil etmek her zaman sevdiğim ve önemsediğim bir değerdir. Daha sonra Çeşme, Alaçatı’da ve Ankara’da restoran işletmeciliği yaptım. Restoran işletmeciliğimi geliştirmek, aynı zamanda tabir-i caiz ise işin mutfağını öğrenmek amacıyla, Chef Akademide profesyonel aşçılık eğitimi aldım. Yemek yapmak en büyük tutkularımdan biridir. Bu sırada, her zaman merak duyduğum ve ilgimi çeken borsa ve menkul kıymetler alanında eğitim aldım. Pandeminin başlamasıyla birlikte tüm dünyanın etkilendiği gibi yiyecek içecek sektörü de büyük darbe aldı. Ben bu krizi fırsata çevirmek adına EYE Kripto Yatırım, Gayrimenkul ve Danışmanlık şirketini kurdum. Halen aktif olan şirketimizde müşterilerimize kârlı yatırımlar sağladık. Daha sonra, Golden Partner’ın Kurucu Genel Müdürü Okan Ersan ile tanıştım. Golden Partner ile; gayrimenkul satışı, proje pazarlama, arsa geliştirme, fizibilite ve yurt dışı gayrimenkul pazar kabiliyeti olan Ankara’nın yetkin ve prestijli gayrimenkul şirketi olması sebebiyle güç birliği yapmaya karar verdim.

Kripto yatırım danışmanlığının yanında gayrimenkule yönelmenizdeki motivasyonunuz neydi?

Kripto piyasasını çok eskiden beri takip ederim. Hem uluslararası piyasalarda hem de yerel piyasada yatırımlarım vardı. Pandemi zamanında tüm dünyada olduğu gibi, ticari zorluklar yaşadık; fakat bunu fırsata çevirmek çok önemliydi. Bu nedenle evden çıkmadan da para kazanılabileceğini insanlara göstermek adına kripto piyasasına büyük yatırımlar yaptık. Başarımızı müşterilerimizle paylaştıktan sonra, portföy yönetimine başladık. Takdir edersiniz ki büyük para yönetimi büyük sorumluluk gerektirir. Bu nedenle kazanç sağlayan müşterilerimizi daha güvenli bir liman olan gayrimenkul sektörüne yönelttik. Bu alanda uzman kadromuzla müşterilerimize yurt dışı ve yurt içinde birçok projede danışmanlık veriyoruz. Beni bu konuda motive eden en önemli konu, müşterilerimin her işlemde kârlı ve mutlu sonuçlar almasıdır.

Şirketinizin gayrimenkul sektöründe öne çıkan özellikleri neler?

Şirketimiz, on dört yılı aşkın tecrübesi ile sektördeki klasik “emlakçı” algısını değiştirmek ve güvene dayalı kurumsal ve profesyonel hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Her biri kendi alanında uzman, çok güçlü bir ekiple gayrimenkul alış, satış, kiralama işlemlerine ek olarak; satış ofisi yönetimi, proje geliştirme, mağaza satış ve kiralama, arsa satışı, her türlü değerleme ve şerefiyelendirme gibi konularda müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Nokta Ankara, Beytepe 1923, 312 Vista, Anadolu 1919 ve Sunset İncek projelerinin satış ve kiralamasını bizzat Golden Partner olarak bizler yönetmekteyiz. Bunun yanı sıra yurt dışı projelerimizle de sektörde farklılık yaratıyoruz. Yunanistan projemizle danışanlarımıza Golden Visa imkânı sunuyoruz. Yatırım yoluyla kalıcı oturum izni sağlayabiliyoruz. Bu yatırımla mülk sahibi olarak kira getirisi alıp, AB ülkelerinde serbest dolaşım hakkı da kazanabiliyorsunuz. Diğer bir yurt dışı yatırım kolumuz da Karadağ’da bulunan Port Montenegro. Son yıllarda gözde olan Karadağ’ın en güzel marinasının en prestijli projesi olan Port Montenegro’nun Türkiye’deki anlaşmalı tek yetkili satıcısı da biziz. Bunlara ilave olarak yakın zamanda Dubai ve Kıbrıs projelerimizi duyuracağız.

Gayrimenkul alım satımında mantıklı bir dönem var mı?

Bu konuda zaman tabii ki çok önemli. Ülkemizde gayrimenkul fiyatları günbegün artıyor. Mesela bir projenin başlangıcında aldığınız mülk, bir sene içerisinde en az üç katına çıkabiliyor. Aynı şekilde bu arsalar için de geçerli. Yaptığımız satışlarda müşterilerimize dört katına kadar kazandırdığımız portföylerimiz mevcut. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, paranızı enflasyonun karşısında korumanın en iyi yolu gayrimenkul yatırımıdır. Aralık 2020-2021 arasında dolar 2,5 kat, enflasyon 2,8 kat, gayrimenkul ise altı kat artış yaptı. Aralık 2021’den günümüze ise enflasyon %110, dolar %45, gayrimenkul ise %300 artış yaptı. Yani ülkemizde gayrimenkul yatırımı şu an en mantıklı yatırım aracı olarak gözüküyor.  Bunun yanı sıra yazlık bölgelerdeki satışlar için fırsat da sonbahar ve kış aylarında karşımıza çıkıyor. Ege ve Akdeniz için yatırım fırsatları kış aylarında yapılabilir diyebilirim. Kışın yapılan yazlık yatırımların, kârla satılma zamanı içinde yaz ayları makul gözüküyor.

Türkiye emlak konusunda güvenli bir yerde mi?

Bu soruya kesinlikle “evet” diyebilirim. Pandemi sürecinden sonra ülkemize yatırım yapan yabancı müşteriler oldukça arttı. İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir bunların başında geliyor. Özellikle Rus ve Arap yatırımcıların tercihleri kıyı şeritlerimiz. Dünyada yaşanan bazı olumsuz gelişmeler, yabancı yatırımcılar için ülkemizi cazibe merkezi haline getirdi. Az önce de anlattığım gibi ülkemizde yapılan gayrimenkul yatırımı ciddi kârlar getirmektedir. Biz de ekibimizle yabancı müşterilerimize birçok proje ve ikinci el alım satımlarında hizmet vermekteyiz. Ankara’da yatırım yapan yabancı müşteri potansiyeli de oldukça yüksek. Büyükelçiliklere ve elçilik çalışanlarına da kiralama ve satın alma konularında profesyonel ekibimizce hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Bu noktada güvenilir olmak, alım satım veya kiralama sürecini sağlıklı yönetebilmek, her iki tarafın menfaatlerini korumak çok önemli. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.