© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Eda Bayazıt Saç Ekiminde Merak Edilenler

Eda Bayazıt Saç Ekiminde Merak Edilenler

Yurt içi ve yurt dışından tüm danışanları için kaliteli hizmet anlayışını benimseyen Eda Bayazıt, kendi ismiyle kurduğu güzellik merkezinde uyguladıkları saç ekimi tedavisinin detaylarını aktarıyor.

imlere saç ekimi yapılır?

Erkeklerde veya kadınlarda; çeşitli problemlerden kaynaklı saç dökülmesi sorunu yaşamış, alternatif tedaviler denenmesine rağmen açıklık devam etmiş, saç ekimi için engel oluşturacak herhangi bir hastalığı olmayan (fizyolojik veya bulaşıcı) donör alanda (ensenin dört parmak üstü, iki kulak arkası) yeterli saç folikülü bulunan, bebekler ve çok yaşlılar hariç herkese rahatlıkla uygulanabilir.

Saç ekimini kimler yapmalıdır?

Saç ekim uygulamaları muhakkak ameliyathane ortamlarında ve doktor gözetiminde yapılmalıdır. Burada en önemli hususlardan biri, uygulamayı yapacak olan ekibin bilgi ve tecrübesidir. Deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen saç ekimlerinde açık yara durumu yaşanacağı için, işlem yapılan bölgenin kesinlikle steril olmasına dikkat edilmelidir.

Saç ekimi için yaş sınırlaması var mıdır?

Saç ekim işlemlerinde yaş sınırlaması yoktur. On dokuz ila altmış beş yaş arasındaki herkes yaptırabilir. Genetik faktörlere bağlı olarak gerçekleşen saç dökülmeleri erken yaşlarda başlayıp çok ileriki yaşlara kadar devam edebilir. Herhangi bir şekilde (yanık, yara, kaza vs.) saçlarının bir bölümünü kaybeden çocuk için de saç ekimi, tıbbı gereklilik olabilir. Bunun için uygun koşullar sağlandığında ekim yapılabilir.

Saç ekiminde mevsim önemli mi?

Saç ekimi için özel bir mevsim yoktur. Yılın on iki ayı kolaylıkla yapılabilir. Ekim için yaz mevsimini tercih eden bir danışanın ortalama yirmi ila otuz gün güneş, aşırı terleme ve yüzmeden uzak durması gerekmektedir. Kış mevsimini tercih eden danışanların ise on ila on beş gün süre ile bere, şapka vs. kullanmaması ve soğuktan korunması gerekecektir. Danışan, ekim planlamasını yaparken bu hususları dikkate alıp ekim için kendine en uygun zamanı belirlemelidir.

Ekilen saçlar hiç dökülmez mi?

Saç ekim işleminin iki ila dört hafta sonrasında, ekilen saçlar adaptasyon sürecinde dökülmeye başlar. Saç ekiminin doğal döngüsü olarak adlandırdığımız bu şok dökülme evresi ortalama doksan gün kadar devam eder. Sonrasında yeniden uzamaya başlayan saçlar, yüz seksen ila iki yüz kırk gün arasında (altı ila sekiz ay) taranacak hale gelir. Bir yıl boyunca saç çıkımı ve uzaması devam eder. Donör alandan alınan saçlar canlı ve dökülmüyor ise ekilen saçlar ömür boyu dökülmeyecektir.

Saç ekimi işlemi için yurt dışından gelen kişiler bu uygulamadan nasıl faydalanabilir?

Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen tüm danışanlarımız için VIP hizmet veriyoruz. Yurt dışı danışanlarımızın transferleri profesyonel bir şekilde yapılıyor. Danışan, havaalanında karşılanıyor, otele yerleştiriliyor ve operasyon günü otelinden alınıyor.

Saç ekimi işleminin ardından oteline geri bırakılıyor. Operasyonu takip eden ikinci gün, ilk yıkaması yapıldıktan sonra ülkesine geri dönüş işlemleri gerçekleştiriliyor.

Herkesi ücretsiz saç analizleri ve ön çizimler için bekliyorum.  

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.