© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Dr. Özge Banu Öztürk Ameliyatsız Gençleşmek

Dr. Özge Banu Öztürk Ameliyatsız Gençleşmek

Uzman Dermatolog Özge Banu Öztürk, ameliyatsız ve tek seansta on yaşa kadar gençleşmeyi mümkün kılan uygulamalardan biri olan ve Türkiye’ye yeni gelen LIFU yöntemini detaylandırıyor.

Tek Seansta, Ameliyatsız, On Yaşa Kadar Gençleşmek Mümkün mü?

Kim tek seansta gençleşmek istemez ki? Zaman hepimiz için çok değerli ve zamanın etkilerini silmek için çeşitli medikal estetik uygulamalara başvuruyoruz. Eskiden, tek seansta on yaşa kadar gençleşmekten bahsettiğimizde aklımıza sadece yüz germe ameliyatları gelirdi; ancak, teknoloji ilerledikçe ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları popüler hale geldi.

Lineer Fokuslu Ultrason

Yıllar içinde, yaş ile birlikte ciltte kırışıklık ve sarkmalar özellikle yüz bölgesinde, gıdı, iç kollar, alt karın, iç bacaklar gibi bölgelerde kaçınılmaz olarak ne kadar spor yapıp sağlıklı beslensek de görülebilir ve can sıkıcı olabilir. Tek seansta ve yüksek enerji ile yan etkisiz uygulamaların popülaritesi giderek artıyor. Yüksek odaklı ses dalgalarının kullanıldığı HIFU yöntemi ile birlikte yaşlanma ve sarkmaların giderilmesi de oldukça etkili ve bilinen bir uygulamadır.

Fokuslu ultrason yani HIFU, ameliyatsız yüz germe uygulamaları içerisinde en zahmetsiz ve risk seviyesi en az olan yöntemdir. Bu yıl, HIFU uygulamasının son versiyonu Lineer Fokuslu Ultrason yani LIFU ülkemize geldi.

LIFU uygulamasının, klasik fokuslu ultrasona göre avantajı 2 mm, 3 mm, 4.5 mm, 6 mm, 9 mm, 11 mm, 13 mm derinliklere ulaşabilmesidir. Bu da bize eski yöntemle çalışılamayan cilt alanlarına ulaşabilmemizi sağlar. Örneğin; göz çevresi, orta yüz gibi bölgelere çalışılabilir. Ayrıca 9 mm ve üstü derinliklerde etkili bir şekilde yağ dokusuna odaklanabilir ve iç bacak, iç kollar, karın gibi bölgelerde sarkmaların toparlanmasıyla eşzamanlı olarak yağların azaltılması da mümkün olur. Klasik HIFU sadece 4.5 ve 6 mm’ye noktasal atışlar yapabiliyordu. Sinir hasarı riski olabiliyordu. LIFU’nun bir diğer avantajı da lineer atış yapabilmesidir. Bu da enerjinin, cilt altı dokulara daha homojen ve eşit şekilde verilmesini sağlar. Böylece eski versiyon HIFU uygulamasında görülebilen yan etkilerin olmasını engeller.

LIFU Linear Fokuslu Ultrasonu Ne Zaman Tercih Ediyoruz?

  • Yüz küçültme
  • Gıdı ve çene hattındaki sarkmaları toparlama
  • Kaş kaldırma
  • Cilt sıkılaştırma
  • İç kol, iç bacak, karın gibi vücut bölgelerinde yağlanma ve sarkmanın giderilmesi

Tek seansta etkin sonuç almak istediğimiz yukardaki durumlarda tercih ediyoruz.

LIFU sonrası gençleşme 1.5-2 yıla kadar devam eder ve en erken 1.5 yıl sonra aynı uygulama tekrar edilebilir; böylece etki süresi uzatılabilir.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.