© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Beliz Acıpayamoğlu “Tomato Girl” ve “Barbiecore”

Beliz Acıpayamoğlu “Tomato Girl” ve “Barbiecore”

Bu yazın trendi “tomato girl”ü ve geçtiğimiz ay vizyona giren Barbie filminin ardından yeniden sıkça görmeye başladığımız pembe tonlarını ele alan Moda Tekstil Tasarımcısı Beliz Acıpayamoğlu, bu iki tarz ile MAG Okurlarına ipuçları veriyor.

Tomato Girl Summer Yani  Domates Kız Yazı

Bu yaz hayatımızda renklenen domates kızı çok trend. Özellikle TikTok’ta fazlasıyla gündemde olan domates kız konseptinde; cesur baskılar (domates dahil), bolca fırfır detaylar, kırmızı rengin hâkim olduğu, kimilerinin beyaz, siyah ve ten rengi olmak üzere nötr tonlar tercih ettiği, iyi hissettiren görünümler var. Kabarık kollar, midi ve maksi elbiseleri de görüyoruz. Bahçede göreceğiniz yeşil tonları ve kumsalda, seramikte göreceğiniz maviler ile birlikte hayal edin.

Domates kızı estetiği çoğunlukla Akdeniz kıyılarından veya domates bazlı yemeklerin popüler olduğu bir yerlerden ilham alıyor. Amalfi bahçeleri, Santorini plajları ve Barcelona sokakları gibi…

Domates kızı trendi, çoğu durumda domatesin kendisini çok anımsatan romantik bir Avrupa yazının temalarını barındırır: Cesur, canlı ve lezzetli. Görünümler arasında vintage baş örtüsü, dar keten elbiseler, tığ işi şapkalar, çiçek ve asma işlemeli üstler yer alabiliyor.

Barbiecore

Yazarken bile fazla heyecanlanıyorum. Pembeler, simler, ışıltılar  2022 boyunca hayatımızdaydı ve etkisi “Barbie” filmiyle daha da arttı. Margot Robbie’nin başrolünde oynadığı ikonik Mattel bebeği ile pembeler adeta sıçrayış yaşadı. Barbiecore bu yıl, yazın vazgeçilmezi.

Aslında, mart ayında yapılan 2022 Valentino Fall defilesinden bu yana yükselen bir trend.

Moda tarihçisi olan Darnell Jamall Lisby, Barbiecore’un birkaç yılda bir yeniden dolaşıma girip, farklı şekillerde yinelendiğini söylüyor.

Sizler için hazırladığım Tomato Girl ve Barbiecore ipuçlarına bir bakın…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.