© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Ahsen Demirci

Ahsen Demirci

Bu ay 23 Nisan sebebiyle sebebiyle Kids Garden’ın sahibi çok sevgili arkadaşım Özlem Yavuz’u ziyarete gittim. Hem sizlerin
içindeki çocuğu uyandırmak hem de bu kadar keyifli fakat yorucu bir iş yapan güzel insan Özlem Yavuz’u tanıtmak istedim…

Güzellik sırrın?

Saçlarıma ve cildime iyi bakmaya çalışırım.Özellikle cildimin bakımına dikkat ederim.Çünkü makyaj yapmayı seviyorum. Makyajı bakımlı bir cilde yaptığınızda daha hoş göründüğüne inanıyorum.

Günlük güzellik ritüelin…

Sabahları yüzümü yıkadıktan hemen sonra yüzüme günlük nemlendiricimi hemen ve mutlaka uygularım. Çünkü  bu uygulama gün içinde cildime ışıltı ve parlaklık veriyor.

Biliyorum ki çok keyifli bir o kadar da yorucu bir çalışma iş hayatın var, bakımına zaman ayırabiliyor musun? Neler yapıyorsun?

Cilt bakımı kesinlikle çok önemli. Cilt bakımını düzenli olarak yaptırıyorum. Yüzüme exilis yaptırıyorum. Yakın zamada da lifting ve liftozom maske yaptırdım, çok memnun kaldım.

Renklerin gücü hakkında ne düşünüyorsun? Hangi rengin güzelliğini ortaya çıkardığını düşünüyorsun?

Siyahın asaletine, kırmızının çekiciliğine ve beyazın duruluğuna inanırım. Bu renkleri kıyafetlerimde ya da aksesuarlarımda mutlaka kullanmaya çalışırım. Ama yeşil ve moru  kendime çok yakıştırırım. Bu iki renkten birini giydiğimde kendimi bütün gün çok iyi ve mutlu hissederim ve enerjim hep yüksek olur.

Çocukların en sevdiği renk…

Okulumda bulunan çocuklar içinde gözlemlediğim kadarıyla en sevdikleri renk; kırmızı. Kids Garden’da renkli sandalyeler var ve çocuklar bazen kırmızı sandalyeye oturmak için yarışıyorlar.

Logonun önemi? Logonu çok beğeniyorum. Benim logomla ilgili düşüncelerin?

Logo benim için gerçekten çok önemli. Çünkü bir işyerinin kurumsal  kimliğinin olması için bir logosunun olması şart. Benim bu işe başlarken ilk yaptığım iş bir ajansla çalışıp logo oluşturmaktı. Daha doğru dürüst hiçbir şey oluşmamıştı ama elimde logom hazırdı. Gerçekten de logomuz çok beğeniliyor genel olarak anaokullarına bakarsanız sadece isimleri vardır ama bizim logomozun içinde bir çocuk karakteri vardır. Bunu gören çocuklar, anne ve babalar Kids Garden’ı hemen tanıyabiliyorlar. Benim logo ile oluşturmaya çalıştığım da işte tam anlamıyla bu. Bu arada senin de  beğenmene çok sevindim. Senin logonu beğeniyorum. Çünkü bana çağrıştırdığı ilk şey kurumsal bir yapının olduğu.Ayrıca güzellik ve bakım çağrıştırıyor. Sektörüne ve sana çok uygun bir logo olmuş.

Vazgeçemediğin güzellik malzemen…

Rimelim ve pudram. Bu ikisinden asla vazgeçemem.

Annenden güzellik sırrın…

Annemin çok güzel bir cildi var. Annem çok makyaj yapan biri değildir. Ama nemlendiricisini her zaman uygular. Bence bu yüzden cildi ışıltısını hiç kaybetmemiş. Ben de her gün mutlaka nemlendiricimi cildime uygularım.

Keşke yapmasaydım dediğin güzellik çılgınlığın var mı?

Saçlarım sarı ve yıllardır bu rengi kullanıyorum. Geçen sene bir çılgınlık yapıp saçlarımı koyu renge boyattım hevesimi aldım ama keşke yapmasaydım dedim. Çünkü benim tenime en uygun renk sarı ve ben kendimi böyle daha mutlu hissediyorum.

Güzellik adına yapılan hatalar neler?

Aşırı makyajdan hiç hoşlanmam. Bazen güzel olmak adına çok fazla uygulanan makyaj görünümü çirkinleştiriyor. Ayrıca çok genç yaşta yapılan estetik ameliyatları pek doğru bulmuyorum. Estetik işlemlere karşı değilim bence zamanı geldiğin de yaptırıldığındak çok da hoş oluyor. Ama çok genç yaşta uygulandığında  güzel olmak bir yana doğallıktan da tamamen uzaklaştırıyor.

Çantanda olmazsa olmazın?

Pudram, rujum ve parfümüm çantamdaki olmazsa olmazlarım.

Parfümün nedir?

Gucci Guilty kullanıyorum.

Çok teşekkür ederim. Senin gibi güzel arkadaşlarım olduğu için çok şanslıyım. Başarılarının devamını dilerim.

 

 

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.