© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

MBFW İstanbul | Özgür Masur

MBFW İstanbul | Özgür Masur

Tasarımcı kimliğinde, her zaman kadının lüks duruşuna önem verdiğini belirten ve Türkiye’nin sayılı moda tasarımcıları arasına girmeyi başaran Özgür Masur, tasarımlarında daha çok şifon, krep, örgü ve ipek kullanmayı seviyor; tarzını “minimalist parçalar üzerinde hikâyesi büyük detaylardan oluşan sofistike tasarımlar” şeklinde yorumluyor.

Özgür Masur, Türk Tasarımcı. 1979 yılında İstanbul’da doğan Özgür Masur Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Sanatları Bölümü’nde eğitim görmüştür. 2001 yılında Moskova’da düzenlenen Lesshow’da “Geleceğin Tasarım Yıldızı” ve 2002 senesinde İTKİB’in düzenlediği Genç Tasarımcılar yarışmasında üçüncülük ödülünü almasının yanı sıra katıldığı birçok yarışmadan da dereceyle ayrılmıştır.

Özgür Masur’un hayatı, 2008 yılında ilk defa Galata Moda Haftası’na katılmasıyla değişir. Standında mikro bir koleksiyon sergileyen ve festivalin yıldızı olan Masur, gördüğü büyük ilginin de etkisiyle kendi markasını yaratmaya karar verir. Hemen ardından Nişantaşı’nda, neredeyse her şeyini kendi elleriyle yaptığı, ev sıcaklığındaki atölyesini yaratmıştır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.