© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

“Huzur” Satışa Çıktı

“Huzur” Satışa Çıktı

Türkiye’nin en köklü müzayede evlerinden olan Antik A.Ş. iki yüz yetmişinci müzayedesinde Osman Hamdi Bey’in feraceli kadınları resmettiği “Huzur” isimli başyapıtını satışa sunacak.

Rekor fiyata satışı gerçekleşmesi düşünülen tablo ve iki yüz yetmişinci müzayede de satışa sunulacak olan eserler Antik Palace’da düzenlenen şık bir davetle müzayedeye katılmayı düşünen konuklara tanıtıldı. Bu şık geceye İstanbul iş, sanat ve cemiyet hayatının birbirinden önemli isimleri yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul Swissôtel’de gerçekleşecek müzayedede satışa sunulacak olan, Türk resim tarihinin en değerli eseri olmaya aday olan tablo on milyon dolara sigortalandı. Tabloda iki feraceli kadın Eskihisar kalesine doğru günbatımını izlerken görülüyor. 2008 yılında Londra Sotheby’s’de yapılan müzayedede tek bir feraceli kadın figürünün yer aldığı “İstanbul Hanımefendisi”  6.9 milyon dolara satılarak Osman Hamdi Bey rekoru kırmıştı.

Bir önceki rekor 2004 yılında Antik A.Ş.’nin düzenlediği müzayedede 3.9 milyon dolara satılan “Kaplumbağa Terbiyecisi”nde bulunmaktaydı. Turgay Artam tarafından yönetilecek olan iki yüz yetmişinci müzayededeki eserler Antik Palace’da görülebilir.

 

 

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.