© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Divan Yeni Silüeti İle Merhaba Dedi

Divan Yeni Silüeti İle Merhaba Dedi

Divan İstanbul’un yarım asırlık silüeti adına yakışır bir şekilde yenilendi ve seçkin konukların katıldığı bir baloyla açılışı yapıldı. Koç Ailesi’nin konukların tamamıyla yakından ilgilendiği açılışta davetliler yenilenmiş otelin restoranlarını, spa ve salonlarını gezerek bilgi aldılar. Divan’ın tarihi davetlerini aratmayan açılış, iş dünyasından ve medyadan üst düzey yöneticileri bir araya getirdi. Baloya ev sahipliği yapan Semahat Arsel, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, oğulları Mustafa ve Ali Koç, konuklarla yakından ilgilendiler.Otelin açılış töreninde konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, yarım asırlık geçmişi olan Divan Grubu’nun Türk otelcilik sektöründe bir ekol olduğuna dikkat çekti ve, “Divan Grubu olarak ilk günkü ilkelerimize sadık kalarak kendimizi yeni çağa uyarlıyoruz” dedi.Kentin sosyal yaşamının çok değerli bir hafızası ve en önemli yapılarından olan Divan İstanbul’u yeniden şekillendiren isim ise dünyanın en önemli mimarlarından Thierry W. Despont. Otelin içerisinde bulunan ABD’li cam üfleme ustası Robert Du Grenier’nin “tavan heykellerini” de içeren cam eserleri ise görenleri kendine hayran bırakıyor.Türkiye’nin tamamı yerli sermaye ile kurulmuş ilk beş yıldızlı oteli olma özelliğini taşıyan Divan İstanbul iki yıllık yenileme çalışmalarının ardından onbir katlı olup, yüz doksan bir odası ile hizmete açıldı. Otelin çatısında bir de helikopter pisti yer alıyor.
Executive şef Aydın Demir yönetimindeki Divan Lokanta, Osmanlı Saray Mutfağı’nın unutulmaya yüz tutmuş nefis lezzetlerini çağdaş bir yorumla yeniden sundu. Açılışa katılan davetliler üzerinde “Divan yeniden İstanbul’un kalbinde…” yazan küçük çikolata kutularıyla uğurlandı.

 


Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.