© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Buket Poyraz Makyaj Ustasının Sihirli Ellerinde

Buket Poyraz Makyaj Ustasının Sihirli Ellerinde

Ankara cemiyet hayatının güzel ve sevilen ismi aynı zamanda başarılı bloğuylada gündeme gelen Buket Poyraz’a Kentpark M.A.C Mağazası’nda çok özel bir makyaj uygulandı.  Georgina Billington tarafından özel olarak uygulanan makyaj MAG sayfalarında sizlerle…

 

M.A.C Kıdemli Makyaj Sanatçısı Georgina Billington Buket Poyraz’ın makyajına başlarken cildini kusursuz bir baz olarak hazırlamak adına öncelikle yoğun kaynak suları ve zengin mineraller içeren Fix + Spray ve Studio Moisture Cream ile nemlendiriyor. Göz bölgesindeki şişkinlikleri alması ve renk eşitsizliklerini anında gidererek tazelenmiş bakışlar yaratması için “Fast Response” Göz kremi kullanılıyor. Bu krem sayesinde sonraki aşamalarda üzerine kullanacağı kapatıcı ve fondöten gibi ürünler yüzdeki mikro çizgilerin arasına dolmuyor. Gün boyunca makyajın tazeliğini korumasını sağlıyor. Son olarak dudaklara uygulanan Lip Conditioner SPF 15 ile cilt bakımı tamamlanıyor.

Sıra Buket Hanım’ın tenine ve istediği sonuca en uygun olan fondöteni seçip uygulamakta… Bunun için Georgina “photoshop” etkisi ile nam salan orta kapatıcılıkta, pürüzsüz sonuç veren ve defile kulislerinin de en çok tercih edilen fondöteni olan “Studio Sculpt Fondöteni” tercih ediyor. Göz çevresine ise uzun süre kalıcı olan “Pro Longwear Concealer” uyguluyor.

Yüzün doğru bir şekilde kontürlenerek, boyut kazanması için Georgina Billington Buket Poyraz’a yüzünün hangi kısımlarını gölgelendirmesi ve aydınlatması gerektiğini açıklayarak uygulamasına devam ediyor. Mineralize Skin Finish mat pudraların Medium Dark tonu ile elmacık kemiklerinin alt kısımlarını ve çene kemiğin alt yan kısımlarını hafifçe boyutlandırıyor. Allık olarak Buket Poyraz’ın yüzüne sağlık ve enerji katacak şeftali tonlarında Gingerly ile sadece yanakların en yüksek kısımlarında dairesel olarak uyguluyor.

Yüzü aydınlatmak için elmacık kemiklerinin üst kısmından şakak bölgesinde devam ederek kaş altına doğru, fırçası ile C çizerek pembe inci parlaklığı veren Hush Cream Colour Base Cream allık kullanıyor.

Kaşları belirginleştirmek için Lingering Eyebrow Kaş kalemi ile doldurarak, şeffaf kaş maskarası Clear Brow Set ile tarıyor.

Göz makyajında mavi tonların yoğunlukta olduğu bir renk paleti tercih ediliyor. Göz kapağında kirpik diplerinden katlanma bölgesine doğru Prussian Technakohl göz kalemi ile belirginleştiriliyor. Keskin çizgilerden kurtularak daha buğulu bir ifade katmak için 219 no’lu göz kalemi fırçası ile dağıtılıyor. Göz kapağının üstü gümüşi lila tonlarda Palladium krem far ile aydınlatıyor. Son olarak mavinin yoğunluğunu arttırarak bakışlara derinlik katmak adına mavi kalem uygulamasının üzerinden parlament mavi tonlarda Tru The Night kalıcılığı arttırılmış Pro Longwear Far ile geçiyor. Tüm farların birbirleri ile yumuşak geçiş sağlamasına dikkat ediliyor. Bakışları derinleştirmek için göz makyajı alt göz kapağının iç kısmına Smolder Powerpoint Göz kalemi uygulanıyor. Göz pınarları da Palladium far ile aydınlatılıyor.

Kirpiklere hacim ve uzunluk katmak için Haute&Naughty Maskara tercih ediyor.

Dudak makyajında natürel tonlardan yana tercihini kullanan Georgina Billington doğal ten tonlarında Staunchly Stylish Pro Longwear dudak kalemi ile bu sezon çok revaçta olduğu gibi tüm dudağı renklendiriyor. Üzerinde yine aynı tonlarda Hug Me Ruj ile satenimsi bir parlaklık verdikten sonra Clear Lipglass renksiz dudak parlatıcısı ile dudağın orta kısımlarına göz alıcı bir dolgunluk katıyor.

Buket Poyraz’ın sezonun trendlerine uygun, keyifli ve öğretici makyaj uygulaması böylece tamamlanıyor.

[nggallery id=813]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.