© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Zihin ve Beden

Zihin ve Beden

Ziyaretçilerinin ortak noktasının bütünselliğe ve gerçek bilgiye inanmak olduğunu belirten Master Body & Mind kurucusu Ecem Çelik, bütünsel güzelliği de açıklayarak zayıflama protokolleri hakkında MAG Okurlarını bilgilendiriyor ve yeni oluşumlarını müjdeliyor.

 

Kendinizden biraz bahseder misiniz? Sektöre yönelmeye nasıl karar verdiniz?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına başladım. Aktif ve yoğun çalışma temposunu dengelemek için farklı sağlık ve güzellik merkezlerini deneyimledim. Aslına bakacak olursanız estetik ve güzellik benim her zaman ilgilendiğim, üzerine düşündüğüm, araştırdığım konular oldu. Bu dönemdeki deneyimlerim; güzellik konusunun herkese aynı şekilde empoze edildiğini, estetik işlemlerinin insanlara mutluluk getirmesi gerekirken bazen kendi başına bir stres kaynağı bile olduğunu fark etmemi sağladı. Oysa gerçek mutluluk, içten dışa bütünsel bir güzellik anlayışı ile var olabiliyor. Herkesin de standart bir güzellik anlayışından çok kendini iyi, mutlu ve değerli hissettiği özel bir deneyim yaşamayı hak ettiğine inanıyorum. İşte bu inanç ve tutkuyla Master Body & Mind doğdu.

Bütünsel güzellik nedir?

Zihnin ve bedenin ayrılmaz bir ikili olduğuna inanıyorum. Benim için bütünsel güzellik koku, ses ve frekans ile arttırılmış farkındalığı olan bir estetik anlayışıdır.

Bahsettiğiniz bütünsel güzellik nasıl deneyimlenebilir?

Merkezimizi ziyaret eden danışanlarımız öncelikle huzurlu, sakin ve dingin bir ortamda farklı estetik ve güzellik hizmetlerini deneyimliyorlar.

Bunlardan birkaç tanesini saymam gerekirse; Master Body & Mind’a özel cilt bakım ve tedavi protokolleri, herkesin beden sesini dinleyerek oluşturduğumuz bölgesel incelme ve zayıflama işlemleri, Diode lazer epilasyon ve günlük yaşamımızda hayatımızı kolaylaştıran kalıcı makyaj işlemleri vb.

Peki, kimler bu hizmetlerden yararlanmayı tercih ediyor?

Bizim danışanlarımız elbette her yaş, her cinsiyet ve farklı yaşam tarzlarına sahip kişilerden olabiliyor; fakat MBM danışanlarının ortak bir özelliği var: Hepsi bütünselliğe ve gerçek bilgiye inanıyor, kendi değerini hissederek bizimle birlikte kendi güzelliğini yaratıyor.

Master Body & Mind’a özel cilt bakım protokolleri nelerdir?

Her kişinin bizimle paylaştığı öz ihtiyaçlara bağlı kalarak, oluşturduğumuz cilt bakım paketlerimiz var. Biz her zaman kişi deneyimine önem vererek protokollerimizi oluşturuyor ve geliştiriyoruz. Son olarak geliştirdiğimiz her cilt tipine uygun ve ciltte yenilenmeyi destekleyen orkide bakımı benim favorilerimden.

MasterXshape uygulaması hakkında bilgi verir misiniz? İşleyişi nasıl?

MasterXshape, vakumlu radyofrekans özelliği ve yüksek ses dalgalarıyla zayıflama ve vücut şekillendirmede en etkili çözümdür. Çalışma prensibi, vücuttaki dirençli yağları parçalama ve sıkılaştırmadır.

Bölgesel incelmede en etkili yöntem hangisi? Misafirleriniz en çok hangi yöntemi tercih ediyor?

Bölgesel incelmede en etkili yöntem, kişi ihtiyaçlarına göre doğru hazırlanmış kombine uygulanabilen protokollerdir. G5 en çok bilinen, kullanılan ve merak edilen işlem olmakla beraber ardından radyofrekans ve kavitasyon yöntemleri ile etkili sonuçlar alıyoruz.

Zayıflama protokollerine giren ziyaretçilerinizin, işlem öncesinde ve sonrasında dikkat etmesi gerektiği hususlar neler?

Sonuç alabileceğine inanmak, bedenini tanımak  ve kararlı olmak. Sonrasında, bizim hazırladığımız protokole uyarak paylaştığımız iyi yaşam tüyolarını uygulamak.

Yeni bir oluşum içerisindesiniz. Bundan biraz bahseder misiniz?

Hep yeni hizmetlerle danışanlarının değişimine ve dönüşümüne katkı sağlamayı misyon edinmiş bir merkez olarak biz de ağustos ayında kendi yenilenme hareketimizi başlattık. Yeni kurumsal kimliğimiz, yeni çözümlerimizle danışanlarımızla buluştuk. Şimdi de MBM Akademi ile sektörde bir yenilenme hareketi başlatmak istiyoruz. Bugünün insanının ihtiyacı olan güzellik anlayışını yansıtmak ancak bu anlayışı benimseyen bir ekiple olabilir. Biz de MBM Akademi ile, bütünsel güzelliği, bunu öğrenmek ve uygulamak isteyen sektör çalışanlarını eğiterek gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.