© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Yılbaşı Sofraları: Nermin Kılınçarslan

Yılbaşı Sofraları: Nermin Kılınçarslan

Sade ve Sıcak

Nar-ı Keyf”

KAV Sanat Galerisi Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Kılınçarslan eşsiz sanateserleriyle dolu şık evinde MAG okurları için yılbaşı sofrası hazırladı. Birbirinden zevkli seçimleri ve Nar Koleksiyon’dan aldığı bereket simgesi nar objeleriyle bize sade ve sıcak bir sofra sundu. Yeni yıla özel hazırladığımız bu özel sayfalardan ilham almaya ne dersiniz?

blank

Yeni yıl sizin için ne ifade ediyor?

Yeni yıl, yeni ümitler demek, yeni hayaller, yeni umutlar demek. Aynı zamanda yeni hedefler, yeni başarılar, yeni mutluluklar demek benim için.

Yılbaşı için özel gelenekleriniz var mıdır?

Yılbaşında mutlaka ailemle birlikte olurum. Ailemin olmadığı bir yılbaşı asla olmaz benim için. Yeni yıla sevdiklerimle girmek beni mutlu ediyor.

Unutamadığınız çok özel bir yılbaşı anınız var mı?

Rahmetli babamla vefat etmeden önceki en son yılbaşımız çok özeldi. Hep beraber ailecek geçirmiştik… Kardeşlerim, aileleri, çocukları ve benim ailem hep beraber kalabalık sıcacık bir yılbaşıydı ve biz sabaha kadar çocukluk anılarımızı konuşmuştuk. Komik çocukluk anılarımızı anlatıp gülmüştük gerçekten çok eğlenceli bir yılbaşı olmuştu. Hafızamdan silemediğim en güzel anılarımdan biridir.

Yılbaşı sofrasında olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Eğer evde geçiriyorsam, iç pilavlı hindim, kestanelerim, narlarım ve muhakkak tarçınlı kurabiyem olur. Bunlar bizim yılbaşımızın olmazsa olmazlarıdır.

2013’e nerede ve nasıl girmeyi planlıyorsunuz?

Tam belli değil ya kayağa gideceğiz ya da Ankara’dayız. Nerede olursa olsun ailemle beraber gireceğim.

2013 için dilekleriniz nelerdir?

Yeni yılın ülkemize ve tüm dünyaya barış getirmesini diliyorum öncelikle, eğitim alanında daha büyük adımlar atmak için devlet kadar vakıfların da elinden gelen her şeyi yapmasını istiyorum. Çocuklar için daha fazla şey yapmak istiyorum aslında herkesin de bu konuda duyarlı olmasını istiyorum, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada eğitime verilen önemin artması gerektiği inancındayım. Dünyamızdaki savaşların ve ekonomik problemlerin temelinde eğitimsizliğin olduğu bir gerçek, eğitim imkanlarının yeterli hale gelmesini ve herkesin bu imkana sahip olmasını diliyorum. Ailem, eşim, çevremdekiler ve arkadaşlarım için de sağlıklı, huzurlu, bolluk bereket içerisinde bir yıl olmasını diliyorum.

Masanızın konsepti ya da ismi ne olmalı sizce?

Masamızın olmazsa olmazları arasında az evvel de söylediğim gibi nar var, yılbaşında mutlaka nar objeleri veya narın kendisi olur. Bereket anlamı taşır. Sağlıkta, kazançta, mutlulukta, bolluk bereketi simgeler, masamızın ismi de “Nar-ı Keyf” olsun.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.