© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Yenilenen Cafe Kahve Sizlerle

Yenilenen Cafe Kahve Sizlerle

Yıllardır Ankaralıların vazgeçemediği Cafe Kahve, 1995 yılından beri kaliteli hizmet anlayışıyla müdavimlerini ağırlıyor… Şimdi, gerek menüsü gerek iç dekorasyonu ile yaptığı muhteşem değişimle Cafe Kahve Premium Food&Wine olarak müdavimlerinin karşısında… Cafe Kahve Premium Food&Wine’ın sahibi Adnan Edebali ile iç dizayn, menü ve gelecek günlerde yapacakları aktiviteler ile ilgili konuştuk…

Ankara’nın en eski kafelerinden birisiniz, ilk olarak bundan bahsedebilir misiniz?                                

Cafe Kahve 1995 yılında Arjantin Caddesi’nde ilk faaliyete geçtiği zaman, gerek menü, gerekse tarzı ve mimarisi ile cafe anlayışına yepyeni bir boyut getirmiş ve birçok Ankaralının hafızasında hoş bir anı olarak yer almıştır. O dönemden günümüze kadar, bu başarılı çizgisini devam ettirmiş, yeni açılan birçok mekana da ilham kaynağı olmuştur. Biz de bu noktadan hareketle, yenilenen konseptimizle o dönemlerden klasikleşmiş tatları masaüstü görselimizde müdavimlerimizle paylaşıyoruz. Zannetmiyorum ki suflemizi denemeyen ya da Fish&Chips’imizin tadına bakmayan vardır. Bu anlamda Cafe Kahve’nin, sektöründe bir mihenk taşı olduğunu düşünüyorum.

 

Cafe Kahve’nin yeni isminin hikayesi nedir?    

Bundan bir süre önce Fransa-Türkiye İlişkileri Derneği Delegasyon Başkanı Sayın Kestelli’nin Bordeaux’daki villasına davet edildim. ChateauneufduPape adındaki bu şatoda ilgimi en çok çeken yer şöminesiydi. Bu bölgedeki hemen hemen tüm şatolarda bulunan bu keyfin ve kalitenin eksikliğini, yaşadığımız semtte yoğun olarak hissediyordum. Buradan hareketle Cafe Kahve Premium’da şömine konseptini gerçekleştirmemizle beraber tüm dokunun değiştiğini gördük. Bu sinerjiyle de dekorasyona başlamışken, mekanımızı en ince noktasına kadar yeniledik. Bahçesi, mutfağı, canlı müzik için tasarlanmış salonu ve şöminemizin hemen yanında yer alan barı ve oturma grupları ile Cafe Kahve Premium Food&Wine hikayesi başlamış oldu. Böyle bir mekanı Ankara’ya kazandırdığımız için çok mutluyuz.

 

Cafe Kahve’nin belli bir çizgisi ve yüksek bir kalitesi var. Bunu nasıl koruyorsunuz?

Öncelikle böyle bir soru yönelttiğiniz için teşekkür ederim. Her mekanın işletme prensipleri olduğunu düşünüyorum. Tabii ki bunun bir ekip çalışması olduğunu da unutmamak lazım. Cafe Kahve Premium ve PoolPub olarak biz de, 21 senelik işletmeciliğimin kazandırdığı prensipve ritüellerini uygulayarak bu çizgiyi koruduk ve korumaya da devam ediyoruz. Tabii ki bu prensipleri uygularken ekibinizi de bu konularda bilinçlendirmek ve eğitmek gerekiyor. Bu sayede başarı ve kalite kendiliğinden geliyor. Çünkü Ankara müşterisi her zaman temizlik, servis ve kalitenin karşılığını tam olarak verir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

 

Cafe Kahve en çok hangi mutfağa yakın lezzetler sunuyor?

Cafe Kahve Premium Food&Wine konsepti ile yola çıktığımızda tüm dünya mutfağı lezzetlerinden, müşterilerimizin faydalanmasını hedefledik. Meksika, Fransız, İtalyan mutfaklarından seçme lezzetlerin yanında Türk mutfağını da unutmadık… “Yedi Bölge On Dört Lezzet” sloganıyla yola çıkan mutfak ekibimiz eşsiz lezzetleri beğeninize sunmaktadır. Yine menümüzü oluştururken dikkat ettiğimiz en önemli nokta; çorbasından salatasına, ara sıcağından ana yemeğine, tatlısına kadar tüm lezzetlerin her ülke mutfağında yer alması. Bunun yanında öğle servisinde zamanla yarışan müşterilerimizi de unutmadık, onları düşünerek içinde Cafe Kahve klasiklerinin bulunduğu (Fish&Chips, Buffaloburger, Suffle) hızlı masaüstü menümüzü oluşturduk.

 

Zengin bir menüye sahipsiniz, bu yeni konsept ile birlikte menünüze eklenen ve muhakkak denenmesi gerektiğini düşündüğünüz tatlar var mı?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, dünya mutfağının tüm lezzetlerini a’dan z’ye tüm spesiyalleriyle müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Bunun yanında seçkin yerli ve yabancı içki seçeneklerimiz ve bize özel egzotik kokteyllerimizle sadece gündüzlerinizin değil iş yemeklerinin, özel kutlamaların ve keyifli sohbetlerin adresiyiz. Meksika mutfağından Chicken Chimichanga, Quesadillas çeşitleri ve tabii ki Meksika mutfağının olmazsa olmazı Fajitalar… İtalyan mutfağından makarna çeşitleri ve Filettodimanzo alla Claudio, Fransız mutfağından Salât Lyonnoise ve Veal CordonBleu, Türk mutfağından zeytinyağlı üçlemesi, Sivas köftesi ve Ali Nazik… Tabii ki bu seçilenler sadece ve sadece, diğer lezzet fırtınasından öne çıkan birkaç spesiyal… Diğer lezzetleri tatmaya tüm müdavimlerimizi bekliyoruz.

 

Şık detaylarla süslenen bahçe bölümünüzde aktiviteleriniz olacak mı?

Tabii ki… Aksam üstü iş çıkışları özel tadım günleri, mutfak ekibimizin hazırladığı eşsiz lezzetlerin içki seçeneklerimize dansı, dans diyorum çünkü, yemek eşliğinde muhteşem bir üçlü; yan flüt, gitar ve saksafon size eşlik etmeye hazır. Bu aktiviteleri gerçekleştirirken yanımızda yol arkadaşı olarak birlikte çalıştığımız firmalarla uyum içinde birçok değişik event, tadım günleri ve kokteyller gerçekleştirdik. Bu anlamda tabii ki aktivite bizim işimiz. Siz sadece Uğur Mumcu Caddesi No:12’ye gelin, kendinizi günün tüm yorgunluğunu atabileceğiniz atmosferiyle ve kusursuz hizmetiyle bahçemizin büyüsüne bırakın…

 

Otopark sorununuz var mı?

Profesyonel vale hizmetimiz var. Arabanızı Cafe Kahve Premiumkart vermeyen kişilere kesinlikle emanet etmeyiniz. Cafe Kahve Premium ve PoolPub olarak 21 senelik işletmeciliğim bana şunu öğretti; kalifiye eleman, eğitimli personel istihdamı kapıdan başlayıp mutfağa kadar uzanır. Biz de kapımızı, yani otoparkımızı, güvenilir kalifiye ve eğitimli elemanlardan oluşturduk.

 

Cafe Kahve Premium Food&Wine’nın hitap ettiği müşteri portföyü nedir?

– Profesyonel bir yaklaşım,

– İyi ve kaliteli bir hizmet,

– Hijyenik bir mekan,

– Kaliteli ve lezzetli sunum,

– Makul bir fiyatlandırma ile Cafe Kahve Premium food&wine bizce, müdavimlerimiz dışında A plus ve kaliteli bir müşteriyle bizi buluşturacaktır, 21 senedir olduğu gibi…

 

Son olarak sizin eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Bu lezzet, kalite, ambiyans, dekorasyon ve hızlı servis ile Ankara’nın daha birçok noktasında yer almak istiyoruz, müdavimlerimiz sürprizlerimizi beklesinler. Dünya mutfaklarından seçilmiş lezzetleri, farklı tatlara uyarladığımız zengin menümüz, profesyonel hizmet anlayışımız, hızlı servis kalitemiz, cazip fiyat alternatiflerimiz, sıcak atmosferi ve modern mimarimiz ile müşteri memnuniyetini esas alarak yola devam edeceğiz. Usta ellerden çıkan özel tatları, kendi yorumumuzla sunarak, sadece damaklara değil gözlere de hitap ediyoruz, aynı zamanda zengin şarap seçenekleri, farklı kokteylleri, en iyi yerli ve yabancı marka içkilerden derlediğimiz içki menümüz ile çıtamızı hep yüksek tutmak istiyoruz. Huzurlu ve keyifli bir atmosferde vakit geçirmek isteyenlerin müdavimi haline geleceği mekanımız, farklı bir soluk getirdiği hizmet anlayışını, canlı müzik ile süsleyerek zamanınızı dolu dolu yaşatmaya ve herkesin buluşma noktası olmaya devam edecektir.

 

[nggallery id=1251]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.