© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Yaşarkent Gayrimenkul Güvenli Yatırım ve Yüksek Kâr

Yaşarkent Gayrimenkul Güvenli Yatırım ve Yüksek Kâr

Özellikle elçiliklere, yabancı şirketlere, diplomatlara, milletvekillerine ve üst düzey projelerdeki müşterilerine verdiği hizmetle adından güvenle söz ettiren Yaşarkent Gayrimenkul kurucusu Yaşar Doğan; gayrimenkul trendlerini, yatırım getirilerini ve gayrimenkul değerleme sürecini MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

Kendinizden biraz bahseder misiniz? Yaşarkent Gayrimenkul olarak hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Ankaralıyım, İşletme mezunuyum. On altı yıldır bu sektördeyim. Bizi tanıyan çevremizin ve yatırımlarında bizi tercih eden müşterilerimizin duyduğu güvenle Yaşarkent Gayrimenkul olarak, dünyanın birçok ülkesinde ve Türkiye’nin her yerinde, özellikle diplomasinin kalbi Ankara’da elçiliklere, yabancı şirketlere, diplomatlara, milletvekillerine ve üst düzey projelerde yerli ve yabancı portföylerimizle hizmet vermekteyiz.

 

Hangi tür gayrimenkul veya projeler üzerinde çalışıyorsunuz?

Lüks projelerdeki konutlar, ticari binalar ve mağazalar, büyük proje ve yapılara uygun büyük ölçekli araziler, ayrıca hem yatırıma hem kullanıma dönük belirli villa arsaları üzerinde aktif bir şekilde çalışıyoruz. Tabii bu sadece üst düzey projelerde çalıştığımız anlamına gelmesin. İş yaptığımız müşterilerimiz bizlere güvendikleri için çevrelerindeki yakınlarına, arkadaşlarına ve iş ortaklarına da yardımcı olmamızı rica ediyorlar genelde. Biz de onların bu güven ve taleplerine doğru cevap verebilmek adına daha ufak çaplı yatırımlarında da destek olmaya çalışıyoruz.

 

Gayrimenkul yatırımlarında öne çıkan trendler neler? Bu trendlere nasıl uyum sağlıyorsunuz?

Son dönemde Kıbrıs ve Dubai’de konut ve arsa projeleri ön planda yer almaktadır. Özellikle Kıbrıs’ta yatırıma açık ve henüz keşfedilmemiş büyük projelere ev sahipliği yapacak çeşitli ölçeklerde yatırım alanları mevcut. Müşterilerimiz hem yatırım için hem de Türkiye’ye ek olarak yurt dışında da bir gayrimenkul sahibi olabilmek için bu tip projeleri değerlendirmektedirler. İç piyasada ise özellikle Ankara ve İstanbul’da çeşitli tip ve metrekarelerde site bazlı yapılan lüks konutlar dikkat çekmektedir. Bu trendleri yoğun bir tempoda, dijital platformlarda ve birebir görüşmeler ile takip etmekteyiz.

 

Gayrimenkul yatırımlarının getirisi nasıl hesaplanıyor? Bu konuda hangi yatırım türünü önerirsiniz?

Gayrimenkul yatırımında güven ve yapılan yatırımın karşılığının iyi bir şekilde geri alınması çok önemlidir. Biz de bu konuda danışan müşterilerimizi yatırımlarının en iyi şekilde değerlendirileceği ve yüksek kâr marjı sunabilecek, kendini kanıtlamış, piyasaya yön veren, güvenilir firmaların lüks konut projelerine, tatil bölgelerine ve denize yakın projelere yönlendirmeye çalışıyoruz. Bu yatırımlar hem günümüzde hem de ileriye dönük dönemlerde kârlı olacaktır.

 

Gayrimenkul değerleme süreci nasıl işliyor? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalara değinir misiniz?

Değerleme süreci bu işin kilit noktalarından biridir. Biz değerleme yaparken; geçmiş sektör ve piyasa bilgilerinden yararlandığımız kadar güncel dinamikleri de takip etmekteyiz. Gayrimenkulün lokasyonu, çevresindeki sosyal donatılar ve planlanan projeler, bölgedeki metrekare fiyatları ve yapılan gayrimenkul yatırımının gelecekte sağlayacağı avantajlar değerleme yaparken bizlere bu yolda ışık tutmaktadır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.