© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

TATİL TERCİHLERİ Ayça Ünal

TATİL TERCİHLERİ Ayça Ünal

Tatil tercihini Antalya’dan yana kullanan ve Antalya’daki Venezia Palace De Luxe Resot Hotel’in sahibi Ayça Ünal her yaz olduğu gibi bu yaz da yoğun ilgi gören otelin başarısının altında yatanları bizlerle paylaştı…

 

  1. Venezia Palace De Luxe Resort Hotel’i kısaca tanıtabilir miyiz okurlarımız?

Venezia Palace De Luxe Resort Hotel, kendine özgü atmosferiyle Akdeniz kıyılarının gizemli güzelliklerini Ultra All Inclusive sistemi ile sunuyor. Venedik’te bulunan San Marco Meydanı’nı Antalya’nın en gözde turizm beldesi Lara-Kundu’ya taşıdık. San Marco Meydanı’ndaki San Marco Bazilika, Dükler Sarayı, Campanile Kulesi, Cafe Florian ve Venedik’teki Rialto Köprüsü’nün birebir benzerini görebileceğiniz kanallar ve saraylar kenti Venedik’in büyülü atmosferini bulacaksınız.

  1. 2015 yazında otelinize ilgi yoğun muydu?

Venezia Palace olarak genel anlamda başarılı bir 2015 sezonu yaşadık. Otelimiz adına hedeflemiş olduğumuz rakamlara ulaşmamızın yanı sıra; misafirlerimizin memnuniyet düzeylerinin de en üst seviyelerde yer almakta olmaya devam etmesi ayrıca mutlu etti.

  1. Otelcilik alanındaki başarınızı nelere borçlu olduğunuzu düşünüyorsunuz?

Misafirin memnuniyetinde en önemli nokta ürün-fiyat dengesidir. Misafir memnuniyeti satın alınan tatilin neleri kapsadığı ve içindeki servis hizmetlerinin eksiksiz ve düzenli verilmesiyle başlar.

  1. Türkiye’deki otelcilik anlayışını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Turizmde iyi bir yöneticinin birçok özelliğe sahip olması gerekmektedir. Bunların başında mutlaka eğitim gelmektedir. Ancak bunu tamamlayacak olan genel kültür, fizik, güvenilirlik, çalışkanlık ve temsil yeteneği gibi birçok vasfın beraberinde olması gerekmektedir.

  1. Bu sene yabancı turist nüfus yoğunluğu nasıldı?

Yedi aylık dönemde, Almanya pazarından gelenlerin sayısında artış görülürken Rusya pazarındaki düşüş devam etti. Geçmiş aylara göre Rusya pazarındaki düşüş eğiliminin zayıfladığı görüldü. Rusya başta olmak üzere BDT pazarları ile Batı, Kuzey ve Orta Avrupa’nın önemli pazarlarında duraklama ve gerilemenin yaşandığı yedi aylık dönemde, Antalya 400 binden fazla turist kaybetti.

  1. Otellerinizi rakiplerinden farklı kılan sosyal olanaklarınız ve hizmetleriniz nelerdir?

Açık alanlarımızın, peyzajımızın üst düzey olmasından dolayı doğayı ve lüksü aynı ortamda sunuyoruz.

  1. Çoğunluklu olarak kimlere hitap ediyorsunuz?

Her şey dahil konaklama yapmak isteyen tatilcilere hitap ediyoruz.

  1. Otelcilik sektöründe temel prensiplerinizi, vizyon ve misyonunuzu bizimle paylaşır mısınız?

Tüm dünyada kabul edilen bir gerçek vardır ki; o da hizmetin en zor iş olduğu. Bu zorluğun yanı sıra dünyanın en güzel işidir hizmet; yaptığınız işin sonunda müşterilerinizin mutlu olduğunu görme şansını yakalarsınız. Müşterilerin kaliteli hizmet beklentilerinin karşılanması için de sistem kurmak gerekmektedir. Sistem anlayışı; verimi ve geçerliliği kanıtlanmış bir yöntemdir. Sistem dediğimiz şey ise donanım ve yöntemin bileşkesidir. İnsan unsuru ve sistem sonuçta kaliteyi doğuracak ana öğelerdir. Hizmet süreçlerinde insan emeğinin etkisi kaliteyi tanımlayacaktır. Bu amaçla tüm çalışanların katkısıyla misafir memnuniyetini her zaman ön planda tutarak ürün ve hizmet kalitesini geliştirecek, alınan tüm sonuçlarda sürekli iyileştirmeyi temin edecek ve markasını Türkiye’de ve dış pazarlarda tanınır ve güvenilir hale getirecektir.

  1. Yaz bitmeden farklı rota tercihleriniz olacak mı?

Antalya’yı çok seviyorum. Daha doğrusu Venezia’yı çok seviyorum. Burası benim evim gibi… Çocuklarımla, sevdiklerimle ve arkadaşlarımla çok keyifli vakit geçiriyoruz. Bundan sonraki ilk rotamın eşim ve çocuklarımla Amerika olmasını istiyorum.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.