© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Sofistike ve Zamansız Tasarımlar MonoLove

Sofistike ve Zamansız Tasarımlar MonoLove

Modaya çocukluğundan beri ilgi duyan, MonoLove butiğinin kurucusu Merve Aksu, marka kimliğini oluşturan tasarımlarını, kişiyi özel hissettirirken şıklık ve sofistike bir görünüm veren parçalarının tasarım aşamalarını ve güncel sezon trendlerini MAG Okurlarıyla paylaşıyor…

ncelikle kendinizden yola çıkarak firmanızdan bahseder misiniz?

Modaya çocukluğundan beri ilgi duyan; kıyafet sevgisinden artık bu işi yapmaya karar veren biriyim. Bu duyguya ilgiden öte bir tutku diyebilirim, markamızın adı da bu yüzden tek aşk anlamına gelen “MonoLove” oldu. Yıllarca hukuk alanında çalıştıktan sonra kurumsal hayatı bırakıp hayalim olan markamı kadınlarla buluşturmak istedim. Hukuk alanında çalışırken işimden arta kalan zamanlarda marka yönetimi, styling gibi alanlarda kendimi donatmak için çeşitli sertifika ve eğitimler aldım. Daha sonrasında modaya olan tutkumla moda bilgimi iyi bir seviyeye getirdim ve markamı bu şekilde çıkarmaya karar verdim. Ayrıca markamız, kadınların iş hayatında aktif olmasını destekliyor ve bu yüzden ekibimizin çoğunluğu kadınlardan oluşuyor. Güçlü kadınların güçlü toplumlar yaratacağı inancıyla, evlerine katkı sağlamaya çalışan kadınlarımıza da destek oluyoruz.

Ürünleriniz hangi kesime hitap ediyor?

Ürünlerimizde sosyal iş kadınını yansıtan parçaların yanı sıra, girdiğiniz ortamda ışıltınızla dikkat çekeceğiniz gece kıyafetlerine de yer verildi.  Bu sebeple hem iş hayatında kullanılabilecek bir ceket hem de bir davette en çekici kadın olmanızı sağlayacak detaylar, genç ve orta yaş arası tüm kadınların tercih edebileceği formları markamızda bulundurmamıza olanak sağladı.

Güncel moda trendleri ve yeni sezonda öne çıkacak renkler hangileri?

Güncel trendlerde mega fırfır detayları, ceket takımları, taşlı veya tüylü aksesuarlarla zenginleştirilen ürünleri ve kış sezonu dolayısıyla parlak kadife kumaşları görmekteyiz. Ayrıca platform ayakkabıları da unutmamak gerekir. Bu sezon özellikle mücevher tonları, çarpıcı pembe renkleri, canlı egzotik yeşilleri ve benim de çok sevdiğim “very peri” diye adlandırdığımız mor tonlarını görmekteyiz.

Ürün yelpazenizde neler yer alıyor?

Şıklığın güne yayıldığı tasarım ürünlerden oluşan bir marka kimliğimiz var. İsterseniz ürünleri ayrı ayrı alabilir, isterseniz de özel bir gece için tek bir kıyafetle şık olabilirsiniz. Ürünlerin tamamı benim tasarımım ve giyemeyeceğim hiçbir şeye tasarımlarımda yer vermiyorum. Ürün yelpazemizde ceket takımlar, tüylü kıyafetler, şık crop toplar ve cesur çizgiler taşıyan gece elbiseleri yer alıyor.

Tasarımlarınızda nelere dikkat ediyorsunuz?

Tasarımlarımı oluştururken öncelikle giyen kişiye özel hissettirmesine dikkat ediyorum. Hem tek kıyafetle gün boyu devam edilebilecek hem de çekici şıklığından ödün vermeyecek tasarımlar olmasına dikkat ediyorum. Benim için kalıbı, kumaşı ve dikim kalitesiyle ürünlerin uzun soluklu kullanılabilmesi de önem arz ediyor. Sofistike, ışıltılı, zamansız ama trendleri de içinde barındıran bir tarzım var.

Müşterileriniz ürünlerinize nasıl ulaşıyor?

Ürünlerimize internet sitemiz www.monoloves.com ve Instagram sayfamız “monolovetr” adresinden, ayrıca çeşitli özel etkinliklerden erişim sağlayabiliyorlar.  

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.