© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Renewa’da Ronnie Coleman ile Söyleşi

Renewa’da Ronnie Coleman ile Söyleşi

Ronnie Coleman 47 yaşında, evli ve 5 kız babası. 8 kez Mr. Olympia unvanı almış dünya rekortmeni bir vücut geliştirme sporcusu olan Coleman, Grambling State Üniversitesi muhasebe bölümü mezunu. Kariyerinin ilk yıllarında polislik mesleğini yaparak hayatını kazanmış.

LG : Selam Ron. Türkiye’ye ilk gelişin, nasıl buldun ülkemizi?

RC : Öncelikle beni Türkiye’ye davet ettiğiniz için teşekkür ederim. Türkiye’ye geldiğimde hayatımı etkileyecek bir şey olduysa o da hava şartları olmuştur. Biraz yağmur olması ve havanın kapalı olması beni etkiledi ama onun dışında insanlar çok güzel, yaklaşım çok güzel, ortam çok güzel. Benim için önemli olan iki kriter yemek ve spor kulübüdür. Renewa hayatta çalıştığım en kaliteli spor kulüplerinden bir tanesi. Güzel yemekler ve başarılı bir antrenman ortamı olunca daha ne isterim. Aynı zamanda Protein Baba’nın bana sunmuş olduğu gıda takviyeleri beni çok motive etti. Gerçekten tekrar forma girmemi sağladı. Protein Baba’ya teşekkür ederim.

LG : Ron, ben de senin kadar vücut geliştirme sporu yapsam ve gıda takviyeleri alsam senin gibi olabilir miyim dersin?

RC : Benim doğuştan tanrı vergisi genetik avantajlarım var. Ben vücut geliştirmeci olarak doğmuşum. En büyük farkım bu olsa gerek. Benim gibi bir şampiyon vücuduna sahip olabilmen için aynı genetiğe sahip olmamız gerekir. Irk özellikleri anneden babadan gelen şeyler, bunlar şüphesiz.

LG : Dünya şampiyonu bir sporcu olarak sosyal ve magazin hayatın nasıl?

RC : Spor dünyasında oldukça tanınıyorum ama magazin hayatım yok. Biraz da uzak duruyorum aslında. Birçok popüler magazin dergilerinde fotoğraflarım ve haberlerim çıkıyor ama benim öyle bir hayatım yok.

LG : Ron bize biraz mesleğin, çalışma şartların ve vücut geliştirme sporu ile geçen günlük yaşamından bahseder misin?

RC : Güne sabah altıda kahvaltı yaparak başlardım. 2 saat spor yaptıktan sonra Polis Merkezine gider ve 8 saat aktif olarak çalışırdım. İşten çıktıktan sonra eve gider ve 1 saat kardiyo yapardım. Akşam yemeğini yedikten sonra da yatağa giriyordum. Profesyonel vücut geliştirmeci olarak kazandığım yarışmaların ertesi günü polislik mesleğimin merkezine geri dönüyordum. Mr. Olympia biliyorsun hakikaten zor bir yarışmadır. Ben mesleğimi ve sporu zor şartlarda yarışmalara hazırlanacak bir aşk ile seviyorum.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.