© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Özel Olan Her Şey “Titanic Hotels”de

Özel Olan Her Şey “Titanic Hotels”de

Konumuyla her yere rahatça ulaşılabilen, birbirinden önemli toplantıların yapıldığı, özel salonlarının ve muhteşem restoranlarının bulunduğu Titanic Hotels, hep daha iyiye ulaşmak için önemli projelere imza atıyor. Titanic Hotels İşletme Müdürü Ahmet Can Yeşildağ ile oteller zincirinin özelliklerinden, gelecekteki planlarından ve yeniliklerinden bahsettik…

 

Ahmet Bey öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Titanic ailesine 3 sene önce katıldım.  Daha önce otelin Yiyecek, İçecek, Ziyafet ve Satış Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyordum şimdiyse Genel Müdürlüğe vekaleten İşletme Bölümü’nde bulunuyorum.  1975 İstanbul doğumluyum. Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunuyum. Yaklaşık 1989’dan beri yani 20 yıldır sektörün içindeyim.

 

Peki, Kartal’da ki Titanic Otel’den bahsedelim, özellikleri nelerdir?  Hangi özellikleriyle ön plana çıkan bir otel?

Kartal, pilot bölge seçildiğinden beri sürekli yeniliklerle, altyapısıyla kendini geliştiren bir bölge. Biz Kartal’ı lokasyon olarak seçtikten sonra birçok araştırma yaptık. Tüm dünyaya hitap eden, özellikle Gebze ve İzmit bölgesinde yer alan sanayi bölgelerine ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakınlığıyla bizim kriterlerimize girdi. Aynı şekilde bulunduğumuz konum itibarı ile sahil yolu bölgesinin, E-5 ve TEM bölgesinin hemen ortasında yer almakta.  Çok merkez bir noktadayız. Otelimizin 4. katı itibari ile tüm Marmara denizini ve adaları görmekteyiz. Bizim konseptimiz ismimizden anlaşılacağı gibi “Titanic Business Hotel-Asia” olarak geçiyor. Ve business konseptli bir oteliz. İş adamlarına en iyi şekilde hizmet verecek konsepte sahibiz.  Yüksek tavanlı geniş ve büyük odalarımız var. Aynı zamanda her türlü teknolojik olanaklara sahibiz. Ayrıca 23 tane toplantı salonumuz ve 192 tane odamız var. 3 tane restoranımız ve iş dünyasını destekleyici hizmetlerle iş adamlarını otelimizde ağırlıyoruz.  Onlara en iyi hizmeti vermek için uğraşıyoruz.  Bununla beraber yakın zamanda Anadolu Yakası’ndaki Kartal Business Otel olarak yine bizim gibi gelişmekte olan pilot bölge olarak seçilmiş Bayrampaşa’da Titanic Business Hotel-Europe olarak yaklaşık 4 ay sonra bir otelimiz daha açılacak. Titanic Business Hotel Asia’da bulunan olanakların hepsi Europe otelimizde de aynı şekilde sunulacak.  Bayrampaşa konum itibari ile Taksim, Sultan Ahmet, Havalimanı gibi ulaşım merkezlerine yakın olan bir bölge.  Burada da çok yakında bir sanayi bölgesi hizmeti sunuyorlar. Bu şekilde bir konumlandırmamız var.

 

Otelleriniz farklılaştıran özellikler nelerdir?

Bizim, gastronomisinde çok iddialı olan, gelen misafirlere en iyi şekilde yiyecek, içecek hizmeti sunan ve kendini buna konsantre etmiş bir işletme yapımız var. Bununla birlikte Fitness ve Spa merkezlerimize çok önem veriyoruz.  Müşterimiz toplantı salonunlarımızda toplantı yaptıktan sonra günün yorgunluğunu atabilmek adına spor yapabilmek için son teknoloji aletlerle kurduğumuz Fitness merkezlerimize gidiyorlar. Bununla beraber Türk hamamı, sauna, buhar banyosu, jakuzi gibi hizmetleri alabilceği, bizim “ıslak zeminler” diye tabir ettiğimiz yaklaşık 3500 m2’ye yayılan Fitness merkezimiz var. Buralar otelimizin en önemli noktalarından biri.  Bu hizmetlerin hepsi Titanic Business Hotel-Europe otelimizde de olacak. Ve en iyi hizmeti burada verdiğimiz gibi orada da vereceğiz.

 

Titanic Business Hotel – Europe Oteliniz buraya mı bağlı olacak?

Aynı grup içerisinde birbiriyle bağlantılı, merkezi bir yönetimden ziyade aynı standartları kuran bir yapımız var. Yani hepsi birbiriyle iletişim halinde… Mimari standartları, servis ve ekipman standartlarına kadar hepsi aynı. Otelimizde kalan bir misafirimiz her gün başka bir otelimizde kalsa da farklılık yaşamaz.  Her şeyi aynı şekilde bulabilir.

 

Antalya’da da Gemi şeklinde bir otelimiz var. Zaten bu otel Titanic markasının doğduğu yer. Antalya’da Belek bölgesinde ikinci bir otelimiz daha açılacak. Almaya’da da bir otelimiz zaten vardı şimdi 2. otelimiz de inşaat halinde. Yatırımlarımız devam ediyor. 2013 yılında 11 otel olarak hizmetimizi sürdüreceğiz.

 

Ön plana çıkartmak istediğiniz neler var?

Bizim müşterilerimize yaklaşımımız tamamen onların kendilerini evlerinde hissedecekleri sıcak bir ortamda ağırlamaya yönelik. Buna çok önem veriyoruz.  Bununla birlikte kendilerine özel olarak sunduğumuz kişiye özel hizmetler mevcut.  Otelimizde hem iş hem de sosyal olarak özel günlerin kutlanabileceği çeşitli salonlarımız ve restoranlarımız var. Bunlardan bir tanesi de Titanic Business Hotel-Kartal’da, 1100 kişilik özel bir balo salonumuz var… Özellikle hafta sonları düğün, nişan törenlerine hizmet veriyoruz. Ayrıca üç restoranımızda da Türk mutfağından çok çeşitli özellikler sunulmakla birlikte Akdeniz mutfağından leziz örnekler sunuluyor. Bu özel restoranlarımızdan bir tanesi de “Compass Restoran”. Akdeniz menüsünden örnekler sunan, otelimizin en üst katında bulunan ender bir manzaraya sahip restoranlardan bir tanesi.  İkinci restoranımız “Alesta” Restoran”. Burası otelde kalan misafirlerimizin tüm gün hizmet alabileceği bir yer. Onun hemen yanında “Titanic Coffee” var. Yine tüm gün açık, herkesin günün herhangi bir saati gelebileceği, koltuklarında oturup çeşitli aperatiflerden yararlanabileceği bir nokta. Bununla birlikte yazın havuz bölümümüzdeki “Pool Restoran” bulunmakta. Bizim “English Pub” adını verdiğimiz misafirlerimizin hem gün içinde hem de akşamları maç izleyebilcekleri, bilardo gibi oyunlar oynayabilecekleri, keyifli vakit geçirebilecekleri bir bölüm. Ayrıca otelimizde 24 saat oda servisi bölümümüz bulunmakta.

 

Düğün, nişan, sünnet töreni gibi imkanlarımızdan bahsetmiştim. 1100 kişilik balo salonumuzun haricinde havuz başında da bu tip organizasyonları yapabiliyoruz. Toplantı salonlarımızda, cafe breaklerde, toplantı aralarında hava alabilecekleri bahçelerimiz bulunmakta.  Bahçemizde de bu tip organizasyonları yapabiliyoruz.  Kişi sayısı uygun olduğu takdirde toplantı salonlarımızda, Compass Restoranımızda bu tip organizasyonlarımızı yapabiliyoruz.

 

Başka eklemek isteğiniz bir şey var mı?

TITANIC Otelleri standartlarıyla, hizmetleriyle kendini en iyi şekilde konumlandıran ve çok kuvvetli bir marka olma yolunda ilerleyen bir otelcilik işletmesi. Yönetim kurulu da gastronomiden gelen bir aile. Ve kısa zamanda uluslararası bir yapıyla kuvvetli adımlarla ilerliyoruz. Birlik beraberlik içinde çok genç ve tecrübeli kadrosuyla tüm ekipler çalışıyor. Son trend ve yenilikleri takip ederek yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz.

 

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.