© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Murat Aygen

Murat Aygen

Medcezir, Yasak Elma, Mucize Doktor, Bodrum Masalı ve daha pek çok yapımda adından söz ettiren oyuncu Murat Aygen, kızı Nil ile yapmaktan keyif aldığı aktiviteleri ve baba olduktan sonraki duygularını MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

Baba olduğunuzda hissettiğiniz ilk şey neydi?

Bir gün baba olabileceğimi hiç düşünmezdim; ama hayatımı harika bir kadınla birleştirince babalık duygusu öncelikle içimde gelişti. Hayatımda yaptığım bir sürü işten vazgeçerek baba olmaya karar verdim. Planlı programlı bir süreçti; ama ne kadar planlı olursam olayım kızımın dünyaya geleceğini öğrendiğim an sevinçten çılgına döndüm, dakikalarca ağladım.

 

Baba kavramını tek bir cümleyle tanımlayabilir misiniz?

Var olmanın getirdiği sonsuz bir mutluluk ve bunun ispatı.

 

Genelde birçok erkek, baba olmadan önce baba olmaktan korkar. Sizin çekinceleriniz var mıydı?

Baba olmaktan hiçbir zaman korkmadım, sadece bir gün böyle bir şey yaşayabileceğimi hayal bile etmiyordum; ama hayat öyle bir şey ki iç enerjin, hormonların, duyguların ve bedenin seni buna hazırlıyor.

 

Kendi babanızın size davranışlarıyla sizin Nil’e karşı davranışlarınızı kıyasladığınızda gördüğünüz en büyük fark nedir?

En büyük fark, çocuğumun bana söylediği ve söylemek istediği her şeyi anlamaya çalışarak ve onunla ortak bir dil kurarak yaşamaya gayret edişim. Babamla aramda böyle bir ilişki yoktu.

 

Baba olduktan sonra hayatınızda neler değişti? Beklentileriniz doğrultusunda bir değişim mi oldu?

İlk kez baba oluyorsanız bir beklentiniz olmuyor, anı yaşıyorsunuz. Sonsuz bir mutluluk ve güven duygusu gelişti. Aile olmak çok güzel bir olgu.

 

Nil ile yapmaktan en keyif aldığınız aktivite nedir?

Sohbet etmek, müzik yapmak, yazı yazmak ve bunu karşılıklı paylaşmak, beraber resim yapmak, hayal kurmak, çılgınca dans etmek en keyif aldığım şeyler.

 

Nil ile arkadaş gibi mi yoksa baba-çocuk çizgisinin keskin olduğu bir iletişimi mi tercih ediyorsunuz? İlişkinizi nasıl tanımlarsınız?

Bizim ailemizde keskin bir iletişim şekli yoktur ama Nil benim babası olduğumu, ben de onun benim kızım olduğunu biliriz. Aramızdaki saygı ilişkisi böyle gelişti. Her şeyi çok açık seçik paylaşırız her zaman.

 

Nil’in kariyerini oluşturma sürecinde nasıl bir etkiniz var? Tercihlerini tamamen kendisine mi bırakıyorsunuz?

Çocuk, büyüyen ve gelişen bir varlık olduğu için ona yol gösterici olmak her zaman önemli. Yapmayı en iyi bildiğim şeyleri ve eşim Nihan da yapmayı en iyi bildiği şeyleri evde yaparak yaşıyoruz zaten. Nil de bu doğal ortamda büyüyor. Sanattan bilime, doğaya ve hayal gücüne yönelik birçok şey yaşıyoruz. Nil de en sevdikleri içerisinden kendi seçimlerini yapıyor.

 

Bugüne kadar aldığınız en güzel Babalar Günü hediyesi nedir?

Bugüne kadar aldığım en güzel Babalar Günü hediyesi Nil’in kendi elleriyle yaptığı gün batımı tablosuydu. Eşimin verdiği en güzel Babalar Günü hediyesi de kızım oldu.

 

Babalar Günü için iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Herkesin Babalar Günü’nü tüm içten dileklerimle kutluyorum. Çocuklarımıza her zaman çok özenli ve güven dolu bakalım.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.