© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Mücevherde Aradığınız Fark Karaltın Mücevherat

Mücevherde Aradığınız Fark Karaltın Mücevherat

Yenilikçi vizyonuyla yaptığı yurt içi yatırımlar sayesinde sürekli büyüme gösteren ve marka isminin taşıdığı kültürel mirasa sahip çıkarak tasarımlarını oluşturan Karaltın Mücevherat’ın kurucusu Cevat Kara, firmasının hizmet anlayışını MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

Trabzon doğumluyum. Öğrenimimi Trabzon’da tamamladım. Sivil toplum kuruluşlarında başkan yardımcılığı ve başkanlık yaptım. Belli bir dönem siyasetin içinde yer aldım. Trabzon Ticaret Sanayi Odasında Kuyumculuk Komitesi Meclis Üyesi olarak devam etmekteyim. Gezmek ve spor yapmak hobilerim arasındadır.

Karaltın’ın sektöre giriş öyküsünü anlatır mısınız? Takip ettiği vizyon, gayesi ve hedefi nedir?

Üniversitenin ikinci yılında, kuyumculuk sektöründe şirket kurma kararı aldım. Sektörde yakınlarımın olması ve geçmiş yıllarda sektörün içinde bulunmam bana bu kararı almamdaki en büyük etken oldu. Yenilikçi, güvenilir, üstün hizmet anlayışı ve ürün kalitesi kuruluş ilkemizdir.

Karaltın Mücevherat’ın yenilikçi kimliğini nasıl tanımlarsınız?

Firmamızın sektördeki yenilikçi kimlik anlayışı ile her zaman yeni ürünler ve konseptler üreterek ve Türk Patent Enstitüsünden tescilleyerek müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.

Tasarımlarınızı oluştururken benimsediğiniz tarz nedir? İlham kaynaklarınızdan söz eder misiniz?

Ülkemizin tarihinden ve kültüründen ilham alarak tüm ürünlerimizi üretmekteyiz.

Ürün yelpazenizde neler yer alıyor?

El sanatı ve yöresel ürünler haricinde, İtalyan ve farklı konsept ürün yelpazesinde de üretim yapmaktayız.

Müşteri memnuniyeti noktasında verdiğiniz hizmetler neler?

Ürünlerimizin kaliteli ve garantili olması, birçok ilimizdeki corner bayiliklerimiz ve şubelerimizin yanı sıra dijital ortamda yaptığımız çalışmalar ile her zaman müşterilerimizin bize ulaşmasını sağlıyoruz.

Gelecekte bayiliklerinizi arttırmaya yönelik çalışmalarınız var mı? Planlarınızdan bahseder misiniz?

Her yıl yaptığımız planlama içerisinde yurt içi ve yurt dışı yeni bayilikler vermek ve daha çok kitleye ulaşmak için çalışmalar yapmaktayız.  n

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.