© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Lexus ile Ayrıcalıklı Sohbetler

Lexus ile Ayrıcalıklı Sohbetler

Alanında başarılı işlere imza atan Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Volkan Tayfur’un, başarılarının altında yatan sırrı, burun ameliyatının önemi ve kadına yönelik şiddetin önlenmesinde farkındalık yarattığı projesine ilişkin detayları Radyo Vizyon Yayıncısı Serkan Kızılbayır’a anlattığı samimi röportajı sizlerle…

Öncelikle sizi tanımak isteriz. Bize kendinizden bahsedebilir misiniz?

Estetik plastik cerrahi uzmanıyım. Evliyim, üç çocuğum var. Hayatımı işime, çocuklarıma, aileme, eğlenmeye, spora ve hayatı yaşamaya adamış biriyim.

 İşinizde çok başarılı olduğunuzu biliyoruz. Bu kadar başarılı olmanızın sırrı nedir?

Bu çok önemli bir şey çünkü her şeyin bir felsefesi var. Biri insan sevgisi. İnsanları çok seviyorum ve insanlara bütün canlılara verdiğimden daha fazla değer veriyorum. Gece yastığa kafamı koyduğum zaman ya da kızlarıma kendimi anlatırken gurur duyabilecekleri bir şey istiyorum, o da mesleğim. Bu meslek benim için çok doğru bir tercih oldu. Liseden beri istediğim şey plastik cerrah olmaktı. Hacettepe’de çok iyi bir eğitim aldım, hocalarımız çok iyi eğitti. Onun ötesinde devamlı kendimi geliştiriyorum. Hazır bir Japon arabasına binmişken, Japonların Kaizen dedikleri biz de karşılığı “olgunlaşma, tekamül” dediğimiz kavram var. Başarının sırrı, her gün daha iyiyi yapmak ve çalışmak. Biz burun ameliyatlarında tıkanıklığa ve estetiğe tam güvence veriyoruz. Problemlerimiz çok az olduğu için bu güvenceyi veriyorum, bu güvenceyi verdikten sonra başarım çok daha fazla arttı. Sorumluluk almak önemli, kendi yaptığın işin sorumluluğunu alacaksın. Eskiden sosyal medya olmadığı zaman işler biraz daha kapalı gidiyordu. Kimse kimin ne olduğunu anlayamıyordu. Artık o devir bitti.

Sizin güvenlik güçlerine yıllardır tam güvence ile ameliyat yaptığınızı biliyoruz. Son zamanların en çok gündemde olan konusu İstanbul Sözleşmesi ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi. Bununla ilgili de çarpıcı bir projeniz de kadına şiddete karşı güvence veriyor olmanız. Bize projenizi açıklar mısınız? Nasıl gelişti ve nasıl bir güvence veriyorsunuz?

Kadınlara şiddetin engellenmesi toplumdaki lider erkeklerin görevidir. Devlet biziz, evet her birimiz devletiz. Her birimiz devletin küçük bir parçasıyız ve egemen olabildiğimiz alanlarda başarabildiğimiz kadar birbirimizi koruyacağız. Ben bu bilinçle son on yıldır, bizi koruyan asker, polis ve istihbarat görevlilerimize güvenceli ameliyatlar yapıyorum. Eğer bizde burun ameliyatı olan bir asker görev başında ya da sokakta yürürken saldırıya uğrar ve burnu zarar görürse ücretsiz olarak uygulamayı yeniden yapıyor ve masraflarını biz karşılıyoruz. Böyle bir güvencenin, bu değerli insanlara görevleri başında korkusuzca savaşmada küçük bir destek olduğuna inanıyorum. Son üç yıldır aynı güvenceyi tüm kadın danışanlarıma da veriyorum. Estetik ameliyat olmuş bir kadının değer verdiği, özenle koruduğu ameliyat bölgesinin kendisine karşı tehdit unsuru olarak kullanılmasına izin vermiyorum. Kadınlara verdiğimiz bu güvence aynı zamanda bir sosyal farkındalık yaratıyor. Benim uygulama yaptığım kadınların güvencemi erkek arkadaşları ile olan ortamlarda konuşuyorlar. Bu konuşmalar da erkekler arasında bir sosyal düzenleme, baskı ve farkındalık yaratıyor.

Burun o kadar önemli bir organ ki rahat nefes alımı ile hayat kalitemizi artırıyor. Burun etinin insana ne gibi zararları var?

Burundan nefes almak tüm hücrelerin, kılcal damarların ucundaki tüm hücrelerin bile nefesini değiştiriyor. Mesela ağzımdan nefes almaya başladığım an sinüslerden salgılanan nitrik oksit azalıyor. Hücreler en az yüzde on beş oksijenlenme kaybediyor. Burun nefesini doğru aldığın zaman doğru havalanma, nemlenme, temizlik ve uyku beraberinde geliyor. Bunu her gün yaşadığın zaman çok ciddi bir dinlenme yaşıyorsun, dinlenince de daha iyi çalışıyorsun. Birçok danışanın alerjisi azalıyor, ona da etki ediyor. Çok ağır ameliyatları bile her sorumluluğu üzerimize alarak yaptıkça sporcular da gelmeye başladı. Alman futbolcular çok iyi. Çünkü çok teknikler ve doğru nefes, doğru egzersiz ile başarılı oluyorlar. Ortalama nefes bir sporcuya yetmiyor. Ani deparda, antrenmanlarda oksijenlenmesini sağlayamıyor. İşte biz bunu vermeye niyetliyiz. Eğer profesyonel bir sporcuyu ameliyat edersem diyorum ki “teknik direktörün, antrenörün ameliyatı oldun ama sende bir performans artışı göremiyorum” derse biz bütün ücreti iade ediyoruz. Ameliyat ettikten birkaç yıl sonra “burnum tıkandı” dediğinde ya ücretini iade ediyorum ya da tekrar ameliyat ediyorum.

Peki son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı? Bir de danışanlarınız sizi nerelerden takip edebilirler?

Son olarak belirtmek isterim ki Lexus piyasada özellikle Amerika’da çok tutulan bir araç. İşinin arkasında duruyor, kendini geliştirmeye çalışıyor. Ben de işimin arkasındayım, bu bir üretim felsefesi. Bu insanlardan feyz alıyorum. Böyle bir şey vardır ya iyi yapılan işler çok heyecanlandırır. Danışanlarım bana “volkantayfur.com.tr” adresinden ulaşabilirler. Bu aralar Instagram’ı çok kullanıyorum “@drvolkantayfur” hesabımı takip edebilirler. Oradan fikirlerimi paylaşıyorum, samimi bir mecra olarak görüyorum.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.