© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Kültür ve Sanat Etkinlikleriyle CPAnkara Hotel

Kültür ve Sanat Etkinlikleriyle CPAnkara Hotel

Hafta sonlarındaki caz etkinlikleri ve sanat alanındaki iş birlikleriyle otelin marka değerini arttıran ve kente sanat alanında iyi bir sponsor olabilme gayesiyle yenilenen CPAnkara Hotel, kültür ve sanat alanındaki girişimlerine hız kesmeden devam ediyor. Otelin Genel Müdürü Turalp Sivri, CPAnkara’nın bir marka haline gelme sürecini MAG Okurları için anlatıyor…

ğitimleriniz ve bu zamana kadar yaptığınız çalışmalara değinerek kendinizden biraz bahseder misiniz? İlkeleriniz ve hayata bakış açınız nedir?

Hacettepe Üniversitesi Turizm bölümü mezunuyum.  Sonrasında Başkent Üniversitesinde MBA yaptım. Konaklama sektöründe yirmi üç yılımı geçirdim; bu neredeyse ömrümün yarısı anlamına geliyor. Uzun yıllardır Genel Müdür olarak görev yaptığımdan dolayı; yönetim, satış, gelir-maliyet yönetimi, bütçe, İK ve bir işletmenin tüm operasyonları ile iç içe kendimi geliştirme fırsatım da oldu. Özellikle son yıllarda, ekibimle ve özellikle gençlerle deneyimlerimi paylaşmayı çok önemsiyorum. İnsanın gelişiminin ömür boyu sürdüğüne ve her geçen gün bir öncekinden daha iyi, bilgili ve deneyimli olması gerektiğine inanıyorum. İş hayatıma da bu ilke doğrultusunda yön veriyorum. Müzik, sinema ve tiyatroya, kendimi bildim bileli büyük bir ilgim var. Bunun da etkisiyle otelimizde, geçtiğimiz yaz aylarından beri düzenlediğimiz caz, blues, soul etkinlikleri ile Ankaralı sanatseverler için farklı bir alan yarattık. Şu ana kadar bu konuda aldığımız geri dönüşler de son derece keyif verici.

CPAnkara Hotel, bugünkü başarısını elde edene kadar hangi yollardan geçti?

2019 haziran ayı itibarıyla otelimizde bir isim değişikliği durumumuz oldu ve CPAnkara Hotel olarak hizmet vermeye başladık. Bu üç yıllık süreçte pandemiyle birlikte her işletmenin yaşamış olduğu gibi, zor zamanlardan geçtik fakat böylesi dönemleri minimal kayıplarla atlatmak en önemlisi. Bu noktada almış olduğumuz önlemler ve bilinçli çalışanlarımız ile misafirlerimize kalitemizden ödün vermeden hizmet sunmaya devam ettik. Her hizmet sektörünün her alanında olduğu gibi bizim de öncelikli hedefimiz, konaklayan tüm misafirlerimizin tamamıyla memnun ayrılmalarıdır. Misafir memnuniyetinin sağlanmasındaki en önemli unsur, şüphesiz ki çalışanlarınızın yaklaşımıdır. Bu süreçte öncelikle ekibimizin eğitimleri ve gelişim süreçlerine odaklandık. Ekip olarak çalışmalarımıza bu konuda yön vermemiz ve ön planda tutmamız bugünkü başarımızın kaynağıdır. 2022 yaz aylarında ise otelimizde öncelikle Prime Garden’da başlayan Jazz Geceleri ile Ankara’da yaşayan ve tesisimizde konaklayan misafirlerimize ayrıcalıklı bir hizmet verme şansımız oldu. Bu tür aktivitelerde en önemli nokta sürdürülebilirlik ve memnuniyettir. Bu konularda yapmış olduğumuz yatırım ile CPAnkara Hotel bugünkü başarısını elde ederek, gelecek hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

Konumu itibarıyla Ankara’nın kalbinde yer alan CPAnkara Hotel’in, misafirlerine sağladığı ayrıcalıklar neler?

Şehri çevreleyen tüm anayolların kesişim noktasında yer alan CPAnkara Hotel, şehrin yoğun trafiğine rağmen rahatlıkla ulaşılabilir bir lokasyondadır. Ankara’nın en çok tercih edilen ve en büyük alışveriş merkezi olan Ankamall AVM’nin yanında olması, alışveriş yapmak isteyen misafirlerine de iyi bir alternatif sunmaktadır.  Ayrıca Akköprü metro istasyonu ve Ankara AKM Millet Bahçesi’ne yürüme mesafesindeyiz. Millet Bahçesi’nde, 2022 yaz dönemi boyunca birçok kültürel aktivite ve konser organizasyonları düzenlendi ve bizler de birçoğuna sponsor olduk. Yaz döneminden bu yana açık hava bahçemizde ve roof barımızda halen devam eden caz organizasyonları düzenliyoruz. Bu organizasyonumuz tesis dışından ve konaklayan misafirlerimiz tarafından yoğun ilgi görüyor. 

CPAnkara’nın ileri teknolojiyle donatılmış, üstün servis anlayışıyla hizmet verdiği etkinlik alanlarında, misafirlerinizce ne tür organizasyonlara yer verilebiliyor?

Otelimiz “business” konsept olmasına rağmen, turistik, eğlence ve alışveriş amacıyla gelen misafirlerimize de hitap etmektedir. Hafta sonları yapılan “Jazz Geceleri”miz ile sadece otelimizde kalan misafirleri değil, Ankara’da yaşayan ve caz dinlemek isteyen misafirlerimiz için de bir imkân sağlamaktadır. Farklı kapasitelerde on bir adet toplantı salonu, bir balo salonu, iki restoran ve kullanışlı bahçesiyle misafirlerin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilen otelimizde; iş toplantıları, düğün, nişan, konser gibi birçok etkinlik yapılabilmektedir.

Ankara’nın merkezindeki konumunun yanı sıra sanatın da merkezi olma yolunda ilerliyorsunuz. Sanata destek vermek neden önemli?

Sanata destek vermek insana ve çevresine değer kattığı gibi, toplumlara bambaşka bir bakış açısı sağlar. Bu noktada vermiş olduğumuz destek ile birçok insana ulaşmak ve olumlu bir bakış açısı sağlayabilmek bizler için hem değerli hem de gurur verici bir durum. Ankara, yakın geçmişe kadar genellikle bürokrasi şehri olarak anıldı fakat turist popülasyonunun artırılması ve turistik cazibe merkezi olarak anılması için CPAnkara Hotel olarak çalışmalara elimizden geldiğince katkı sağlıyoruz. Kültür ve sanat ile iç içe bir şehrin, otelimizin bu yöndeki gelişim arzusuna da önemli katkıları olacağına inanıyorum.

Sanat alanındaki iş birliklerinizin CPAnkara Hotel’e ve kente katkısı hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Sanat alanındaki iş birliklerimizin, CPAnkara Hotel’in marka değerini yükselttiğine inanmaktayım. Ankara gibi büyük bir şehirde sanat alanında iyi bir sponsor olabilme gayemiz var. Ayrıca konaklayan misafirlerimize de konaklama süresince alternatif oluşturabilmek son derece kıymetli. CPAnkara Hotel olarak hem konaklayan misafirlerimiz hem de Ankaralı sanatseverler için etkinlikler yapmaya devam edeceğiz.

Düzenli olarak gerçekleştirilen sanatsal ve kültürel etkinliklerin; mekân ve kentlerin markalaşma sürecindeki önemli adımlarından biri olduğu biliniyor. Bu anlamda, Ankara Caz Festivali sponsorlarından biri olarak sanatseverlerle buluşmak size neler kattı, görüşleriniz neler? Bunun yanında, her hafta düzenlediğiniz etkinliklerden de bahseder misiniz?

26. Uluslararası Ankara Caz Festivali’ne sponsor olmak, otelimizin vizyonuyla da oldukça uyumlu bir işti. Serüvenimize Prime Garden’da başlayıp buraya kadar getirebilmiş olmak bizler için gurur verici. Otelimiz birçok organizasyona ev sahipliği yapmakta fakat sanatsal bir organizasyonda yer almak ve misafirlerimizin memnuniyetlerini görmek bizlere doğru yolda olduğumuzu göstermiştir.  Hazır kış sezonu yaklaşırken yoğun talep sebebiyle caz organizasyonlarımızı otelimizin roof katına taşıdık. Ankara manzarası eşliğinde her cumartesi saat 20.00’de gerçekleşecek olan caz gecelerine tüm caz severleri bekliyoruz.

Önümüzdeki döneme dair neler planlıyorsunuz?

Kültür ve sanat alanındaki girişimlerimize hız kesmeden devam etmeyi planlıyoruz. Eş zamanlı olarak otelimizin bir yenilenme ve dönüşüm sürecine yaklaştığını belirtmek isterim. Detaylarını yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağımız yenilenme süreci tamamlandığında, misafirlerimize daha kaliteli bir hizmet vermeyi hedefliyoruz. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.