© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Kayhan Yapı Güvenilir Ticaret ve Kaliteli Ürün

Kayhan Yapı Güvenilir Ticaret ve Kaliteli Ürün

İnşaat, proje ve perakende sektöründe yer alan Kayhan Yapı Genel Müdürü Hicran Torpil; şık ve modern tasarımlara sahip ürünlerinden de bahsederek firma vizyonunu ve hedefini MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

Kendinizden de kısaca bahsederek Kayhan Yapı’nın kuruluşuna değinir misiniz?

Kurucumuz değerli kayınpederim Sayın Kayhan Torpil, elli yıl önce kaliteli ürünlerin son alıcıyla buluşturulduğu, alternatif tasarımların sergilendiği, geniş showroom’lar hayaliyle yola çıkarak, kuruluş adı Kayhan Ticaret olan firmamızı hayata geçirmiştir. İnşaat sektöründe, proje ve perakende satışının ihtiyaçlarını iyi analiz ederek, etkin bir ürün gamı oluşturmuş, sektörün yeniliklerini takip etmiş ve yeni ürün sirkülasyonunu sürekli hâle getirmiştir. Ekibe büyük oğlu Levent Ahmet Torpil’in katılımıyla kurumsal bir firma olma yolunda adımlar atılmış ve günümüzdeki adıyla Kayhan Yapı, sektördeki pek çok başarısıyla adını duyurmuştur. Firmamız inşaat malzemesi satışının yanı sıra 1985 yılında sevgili eşim Mehmet Bülent Torpil’in kontrolünde konut inşaatına da başlamıştır. Bir aile şirketi olan Kayhan Yapı; ticari, sosyal ve kültürel yönleri güçlü, öngörüleri yüksek bu üç güzel ve değerli insanla markalaşmış ve defalarca Türkiye birinciliklerine imza atmıştır.

Bense, tanınmış pek çok yerli ve ithal markanın bir araya getirildiği mağaza kurulumunda tanıştım ilk Kayhan Yapı’yla. 1992 yılından beri İç mimar olarak hem mağazalarımızın hem de müşterilerimizin konut tasarımlarını üstlendim. 2016 yılından beri de, güçlü bir ekibe sahip firmamızın genel müdürlüğünü yapmaktayım.

Kayhan Yapı’nın başarısının altındaki nedir? Misyon ve vizyonunuzu anlatır mısınız?

Kayhan Yapı öncelikle kurulumunda ve devamında çok emek verilmiş bir firma. Müşteri memnuniyeti, güvenilir ticaret, satış hattındaki ürün kalitesi hep esas alınmıştır. Kurumsallık önemlidir ve sistem bunun üzerine kurulmuştur. Personel eğitimine çok önem verilir. Üretici firmaların ürünlerine gerekli değer gösterilir ve yeterli bilgiyle müşterilere hizmet verilir. Bu anlayış başarıyı da kendiliğinden getiriyor zaten. Bizim için önemli olan, müşterilerimizin almak istedikleri ürünleri çeşitleriyle birlikte görebildikleri, keyifle vakit geçirebilecekleri mağazalar oluşturmak, kaliteli ürünleri sunmak, bu ürünler hakkında gerekli bilgileri ve satış konusunda iyi hizmeti verebilmek. Müşteriler bizim değerli misafirlerimiz ve onları en iyi şekilde ağırlamak bizim işimiz. Memnuniyetleri bizim için çok önemli.

 Hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Mağazalarımızda seramik, vitrifiye, batarya, mutfak ve banyo dolapları, mutfak cihazları, kabin, aksesuar, şömine gibi iç dekorasyon ürünlerinin satış hizmeti verilmektedir. İç mimari tasarım ekibimizle tadilat projeleri tasarım ve uygulaması yapmaktayız. Müşterilerimiz mağazalarımızda sektörde önde gelen yerli ve ithal markaların ürünlerini keyifli sunumlarıyla görebilirler.

 Ürün çeşitliliğinizde neler yer alıyor?

Her firmanın farklı ürünlerini stoklamaya çalışıyoruz. Stokladığımız ürünlerde ebat, desen, renk, tasarım, fiyat çeşitliliğine dikkat ediyoruz. Müşterilerimiz ekonomik ürünleri de, üst segment ürünleri de mağazalarımızda görebilsinler ve satın alabilsinler istiyoruz. Ayrıca mutfaklarına ve banyolarına göre tasarlanan modüler sistemleri sunarak istedikleri yaşam alanlarının oluşmasına yardımcı oluyoruz.

 Müşterilerinizin son dönemlerde sıklıkla tercih ettiği ürün materyali hangisi? Sizce neden?

Son zamanlarda mekân tasarımlarında ya tamamen modern ya da modern klasik ürünler tercih ediliyor. Üretici firmalar da ürün tasarımlarında ve çeşitliliğinde buna çok dikkat ediyorlar. Seramikte daha doğala yakın mermer, ahşap ve beton görüntülü ürünler ön planda olurken, çini desenler ve küçük ebatlı, özellikle renkli ürünler de tercih ediliyor. Renkli ürün tercihi vitrifiye ve bataryalarda da devam ediyor. Mutfak ve banyo mobilyalarında toprak ve pudra renklerinin yanı sıra mekâna göre tasarım, kullanım kolaylığı, fonksiyonellik, camlı ve aydınlatmalı ürün tercihi öne çıkıyor. Renkli metal kullanımı her üründe kendini gösteriyor. İnsanlar fonksiyonelliğe, hijyene, yaşamlarını kolaylaştıracak ürünlere, soft bir şıklığa daha önem vermeye başladılar ve bu tercihler tasarımlara yansıdı.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.